VYBRAT REGION
Zavřít mapu

CYKLISTIKA: Jiří Boštík 'ukradl' domácím prvenství

Moravská Třebová – Strmý vrch se vyjíždí v rámci seriálu Cykloman už devět let. A protože je to pravidelně klání poslední, často se na něm rozhoduje o konečném pořadí.

31.10.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: František Matoušek

Závěrečný závod celoročního seriálu Cykloman 2010 měl dva vítěze se shodným součtem časů: Doležela a Soukala

Pokaždé nabízí početnému diváctvu, ale i bikerům, dramatické zážitky, spoustu překvapení i zábavy. Jinak tomu samozřejmě nebylo ani letos.
Finiš seriálu byl velmi zajímavý, protože zatímco v řadě dílčích kategorií bylo vzhledem k bodovému odpočtu (tři nejhorší výsledky se každému škrtají) rozhodnuto, tak o tom, kdo se stane absolutním králem cyklistů, jasno nebylo.
Přímá cesta nahoru
V celkovém hodnocení stále žily zřetelné naděje tří závodníků: Jiřího Boštíka, trojnásobného vítěze Sandora Pocsaie a Michala Rottera. Výsledky nabízely spoustu variant, jak by mohl celoroční seriál dopadnout. Nakonec to je JIŘÍ BOŠTÍK, jenž vyšel z desetidílného Cyklomana vítězně a prestižní titul se díky němu stěhuje z Moravské Třebové.
Jako průběžný lídr se tohoto specifického klání zúčastnil poprvé. „Jistě, že to zrovna není moje ideální parketa. Silově na to ale stačím, je potřeba se rozjet a mít štěstí,“ řekl na startu. Ostatní aspiranti na posty nejvyšší byli také dobře připraveni fyzicky i psychicky.
Pořadatelé opustili na trase vracečky a kudrlinky a zvolili přímou cestu na dvousetmetrovou metu s převýšením 48 metrů. Namísto sólo jízd a finále, kdy se rozhodovalo mezi šestnáctkou nejlepších, dostal závod spád a novou přitažlivost, když spolu soupeřily dvojice tak, jak se přihlašovaly k účasti. Rozhodovaly metry, a protože těch, co dvakrát dojeli až ke konečné metě, bylo jako vždy dost, určil konečné pořadí součet časů dvou jízd.
Jiří Boštík skončil v prvním kole na hranici pouhých 61 metrů, což ještě více zvýraznilo dramatičnost závodu. Ale ve druhém zvládl konečnou metu a 17. místo v klasifikaci jízdy do vrchu mu postačilo k celkovému prvenství v seriálu Cykloman. Náskok na druhého Pocsaie činí jediný bod.
Slibují „pomstu“
O „vrchařském“ triumfu se rozhodovalo u jiných. Loňský vítěz závodu ROMAN SOUKAL zajel dvakrát naprosto shodný čas – 1:58. Zkušený matador JOSEF DOLEŽEL v prvním kole sice lehce ztratil, aby v „opravě“ poté zvládl naprosto nejrychlejší čas dne 1:54, čímž se v součtu vyrovnal svému konkurentovi a oba si tak rozdělili poslední vítězství roku.
Na startu se sešlo celkem 46 biketrů. I když se nejelo hromadné finále, tak na dramatičnosti závodu to nic neubralo. Velice si „šplhnul“ domácí Sandor Pocsai, když se omluvil za skutečnost, že nechal putovní pohár pro vítěze seriálu unést do Litomyšle. „Nedá se nic dělat, Jirka Boštík je na na svůj věk fakticky skvělý a vítězství mu patří právem. Je dobře, že se zúčastnil. Musíme v příštím roce soustředit síly i strategii a vrátit pohár zpátky domů,“ dodal Pocsai.
Slavnostní ceremoniál a vyhlášení výsledků seriálu Cykloman 2010 se koná v pátek 5. listopadu v klubu Duku Duku.
Z výsledků
Absolutní pořadí: 1. Josef Doležel (Abner Moravská Třebová) a Roman Soukal (Penzion V Podzámčí), 3. Sándor Pocsai (Ano Čerti CK Kunčina), 4. Michal Rotter (CK Slovan Moravská Třebová), 5. Michal Sedláček (Moravská Třebová).

Pořadí podle kategorií – M1:
1. Soukal, 2. Rotter, 3. Kadidlo (Moravská Třebová). M2: 1. Doležel, 2, Pocsai, 3. Antl (Ano Čerti CK Kunčina). M3: 1. Orner (Zlín), 2. Zemánek (Moravská Třebová), 3. Němčík (Moravská Třebová). M4: 1. Kubín (Moravská Třebová). Junioři: 1. M. Sedláček, 2. Dokoupil (Moravská Třebová), 3. Kuběnka (SKP Duha Fort Lanškroun). Ž1: 1. Petrašová (TJ Sokol Osík), 2. Štouračová (Kunčina), 3. Štěpařová (Moravská Třebová). Ž2: 1. Vojtková (CK Kösso Moravská Třebová), 2. Rolencová (Moravská Třebová). Juniorky: 1. Rotterová, 2. Muselíková.

Cykloman 2010: 1. J. Boštík, 2. S. Pocsai, 3. M. Rotter.

(mt)

31.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Oslavy památky padlých v první světové válce Mladějov – Blosdorf.

Mladějovská úzkokolejka se na den změní v bojiště

V Boršově opravují most.

V Boršově opravují most

Iscarex Cup: Fliedr byl dvakrát na stupních

Svitavy – Celoroční běžecký seriál Iscarex Cup má za sebou dvě srpnové zastávky, na kterých byly vidět také atleti ze Svitavska.

Folkový svátek je za dveřmi, chybět nebude ani Epydemye

Dolní Újezd - Újezdské babí léto je festivalovou stálicí už pětadvacet let. Ani letos nepřijdou příznivci folku a country o největší festival podobného typu v Pardubickém kraji.

Svitavská září novotou a pruhy

Moravská Třebová – Několik týdnů probíhající rekonstrukce Svitavské ulice je dokončená. Předcházela jí nejprve výměna vodovodního řadu a poté i plynovodu.

Triatlon Litomyšl: Třiadvacátý ročník vyhrál Lím

Litomyšl – Od roku 1995 existuje tradice závodu Triatlon Litomyšl. Od té doby nebyla porušena a letos jeho organizátoři přivítali vyznavače plavání, cyklistiky a běhu na 23. ročníku této populární akce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení