BK JIP Pardubice - Sluneta Ústí nad Labem 77:74 (17:28, 45:44, 67:57, 9:17). Body: Pandula 28, Kohout 13, Sanders 12, Kotas 8, Pospíšil 7, Wall 4, Škranc 3, Bohačík 2 Vette 18, Čarnecký 15, Pecka 13, Rahon 8, Alič 7, Barber 7, Laroche 4, Žampach 2. Rozhodčí: Matějek, Paulík, Holubek. Fauly: 19:23. Pět chyb: Wall. Trojky: 5:4. Trestné hody: 18/14 18/6. Doskoky: 45:30. Diváci: 1120. Hráč zápasu: Pandula (Pardubice).

První čtvrtina patřila Ústí. Taženo Vettem a Čarneckým odskočilo v jejím závěru do jedenáctibodového trháku.

„Nechali jsme soupeři moc prostoru. Nebyli jsme dostatečně agresivní. Posuny v obraně nebyly dostatečně rychlé a umožňovali jsme tak soupeři jednoduché střelecké pozice," podotýká pardubický trenér Dušan Bohunický.

Pardubický stroj nastartoval Sanders a po šňůře 16:4, se domácí na severočeský tým dotáhli. Do druhého poločasu už šli v plusu. Nejlepší part odehráli ve třetí čtvrtině. Kohout s Pandulou se postarali o další bodovou sérii a náskok se vyšplhal na dvanáct.

„Postupně jsme se dostávali do tempa, do jednodušších situací po ziscích míče. V postupném útoku jsme velmi dobře využívali některé situace v dolním postavení," vysvětluje kouč. Jeho družstvo si koledovalo. Sluneta se přitáhla do velmi těsného kontaktu, ovšem Beksa vedení uhájila.

Qanto Tuři Svitavy - BK Opava 87:76 (29:23, 56:46, 69:59). Body: Abercrombie 23, Votroubek 16, Vaňák 14, Bašta 9, Macela 8, Špaček 8, Šotnar 7, Šindelář 2 Kramný 22, Klečka 20, Blažek 12, Šiřina 8, Dokoupil 5, Vlček 3, Kvapil 3, Lyčka 2, Cvek 1. Rozhodčí: Hruša, Kec, Jeřáb. Fauly: 20:25. Pět chyb: 39. Šiřina, 40. Klečka. Doskoky: 35:27. Trestné hody: 24/17 14/9. Trojky: 12:13. Diváci: 500. Hráč zápasu: Abercrombie (Svitavy).

První poločas, to byla super přestřelka se sedmnácti trojkami. Lépe začala Opava (16:21), ale poté Tuři zabrali a nekompromisně otočili vývoj. Do poločasu tak byli o deset bodů napřed a tento odstup si udržovali i po přestávce. Ve druhém poločase střelecká extáze skončila, ale bylo to na obou stranách. Hosté marně dotahovali ztrátu, přiblížili se na 72:66, ale to bylo všechno. Koncovku si Tuři díky šestkám kontrolovali. „Náš tým má bojovné srdce a nepouští žádné zápasy. Ani, když se prohrává, tím méně, pokud se vyhrává," liboval si kouč Svitav Stanislav Petr.

Další výsledky 8. kolo: Brno - Ostrava 79:73, J. Hradec - USK Praha 76:58, Děčín - Kolín 75:59, Prostějov - Nymburk 111:101 po 2. prodloužení.

1. Pardubice 7 7 0 618:544 100,0

2. Prostějov 8 6 2 736:654 75,0

3. Děčín 7 5 2 551:495 71,4

4. Nymburk 3 2 1 278:252 66,7

5. Svitavy 8 5 3 614:610 62,5

6. Ústí nad Labem 8 4 4 639:645 50,0

7. USK Praha 7 3 4 515:53242,9

8. Ostrava 8 3 5 597:595 37,5