Naši prvňáci Deník
Deník

Naši prvňáci ze Základní školy Dolní Újezd

Litomyšl - Každou středu vám představíme letošní prvňáčky ze Svitavska.

ŽÁCI 1.A ZE ZŠ DOLNÍ ÚJEZD S PANÍ UČITELKOU LENKOU STRÁNÍKOVOU.Do třídy chodí: Matyáš Bulva, Natálie Betlachová, Matěj Doubek, Tereza Boštíková, Lukáš Juza, Aneta Čejková, Jakub Kárský, Tereza Drábková, Matyáš Kárský, Maria Chudá, Tadeáš Kopecký, Gábina J

1.A s paní učitelkou Lenkou Stráníkovou. 

Do třídy chodí: Matyáš Bulva, Natálie Betlachová, Matěj Doubek, Tereza Boštíková, Lukáš Juza, Aneta Čejková, Jakub Kárský, Tereza Drábková, Matyáš Kárský, Maria Chudá, Tadeáš Kopecký, Gábina Jirečková, Jáchym Kuta, Simona Kočí, Jonáš Květenský, Karolína Malinová, Jakub Lipavský, Adéla Truhlářová, Kryštof Tomšíček a Jan Vosmek.

Podle paní učitelky jsou všechny děti moc šikovné a zvykají si na školní prostředí a nové povinnosti. „Děti se do školy moc těšily. Jsou hodné, ale musejí si ještě zvykat na sezení v lavicích. Začínáme rozhovorem, aby uměly mluvit samy a nebály se. Písmenka ještě nemáme, ale už počítáme do pěti. Počítat umějí častěji než číst, možná už některé poznají i nějaká písmena,“ přibližuje třídní učitelka újezdských prvňáčků Lenka Stráníková.

ŽÁCI 1.B ZE ZŠ DOLNÍ ÚJEZD S PANÍUČITELKOU MARIÍ ROPKOVOU. Do třídy chodí: Šimon Flídr, Barbora Bartošová, František Háp, Veronika Bartošová, Kamil Heinz, Zuzana Bednářová, Tomáš Kořízek, Vanesa Fulíková, Vojtěch Lipavský, Natálie Jirečková, Václav Pechan
1. B s paní učitelkou Marií Ropkovou. 

Do třídy chodí: Šimon Flídr, Barbora Bartošová, František Háp, Veronika Bartošová, Kamil Heinz, Zuzana Bednářová, Tomáš Kořízek, Vanesa Fulíková, Vojtěch Lipavský, Natálie Jirečková, Václav Pechanec, Natálie Kysilková, Michal Rovenský, Stella Nováková, Matyáš Sedlák, Natali Rumlerová, Matěj Švejda a Natálie Tobli.

Paní učitelka říká, že všechny děti přišly do školy natěšené a doufá, že jim elán vydrží co nejdéle. „Všechny děti se do školy těšily. Kluci jsou živější, holčičky zase hodnější. Tak to bývá a zatím se všechny moc snaží. Je to výjimečně třída, kde neumí nikdo číst ani počítat. Začínáme prostorovou orientaci a uvolňovací cviky na psaní. Počítáme do pěti,“ představuje svoji třídu učitelka Marie Ropková. Přiznává, že většinou někdo z prvňáčků už umí číst, ale letos nikoliv, což je podle ní výjimka.

Příště představíme prvňáky ze Základní školy U Školek Litomyšl.

 

13.9.2017 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ve Svitavách otevřou novou unikátní halu. Říkají jí šapitó.
15

Ve Svitavách otevřou novou unikátní halu, říkají jí Šapitó

O překvapivé výsledky opět nebyla nouze, Alois Komprda potřeboval sedm zásahů

Také neparlamentní strany mají svoje želízka v ohni

Svitavsko – Nejen velké, parlamentní strany a hnutí, ale i menší politická uskupení, která zatím stojí mimo sněmovnu, nabízejí v nadcházejících volbách kandidáty ze Svitavska.

Nové chodníky i lávku chtějí do konce roku

Polička – Zima se blíží, a tak je potřeba dokončit co nejvíce zemních prací. V Poličce chtějí dokončit hned několik pozemních komunikací v centru města.

Naši prvňáci ze Základní školy U Školek Litomyšl

Litomyšl - Každou středu vám představíme letošní prvňáčky ze Svitavska.

Titul a rekord. Strnad splnil, co si od šampionátu přál

Litomyšl – Pro mistra světa a Evropy i titul mistra republiky, nadto v domácím prostředí! Lepší scénář se na závěr mimořádně vydařené sezony nedal ani vymyslet.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení