VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: POLIČKA

Nejvíce peněz utratí za byty

Polička – Nejvyšší investiční výdaje v historii města Poličky. Tak je charakterizován rok 2017. Předpokládané výdaje budou 118 milionů.

Tradice, která se ujala. Sportovní smetánka regionu se sejde podeváté

Svitavy – Psal se únor 2009, když se v Poličce poprvé sešli nejlepší sportovci svitavského regionu, aby převzali zasloužená ocenění za dosažené výsledky v uplynulém kalendářním roce. Tehdy nikdo z organizátorů netušil, jak se tato akce ujme a zda si najde v budoucích letech svoje místo na slunci.

Šakalové trápili Pražany, ale zisku se nedočkali

Polička, Moravská Třebová – Předposlední dějství základní části celostátní ligy v sálovém fotbale se z pohledu okresních zástupců neslo ve stejném duchu jako skoro celý dosavadní průběh sezony.

Zpropadených sedm vteřin. Chemcomex srazil Poličku

Polička, Moravská Třebová – Tři body pro VPS Novabrik, čtyři pro Šakalí hněv. Takový rezultát přineslo úvodní novoroční pokračování celostátní ligy sálových fotbalistů.

Policie pátrá po vinících

Polička – Prozatím neznámý pachatel poškodil 24. prosince v jednu hodinu po půlnoci zaparkované auto Škoda Fabia na Palackého náměstí v Poličce.

Hořela autobusová zastávka

Bystré – Na Silvestra mají hasiči vždy hodně starostí. Málokdo však asi čekal, že na výjezd pojedu pár minut po půlnoci.

OBRAZEM: Marie, andělé, oslík nebo kůň

Bystré -  Vánoční svátky slibovaly mnoho zajímavých akcí a zážitků. Jedním z nich bylo také představení „živého betlému", který si zde připravili pro návštěvníky rodiče s dětmi pod záštitou Římskokatolické farnosti.

Manipulátor pohltily na Štědrý den plameny

Květná – Na pilno měli hasiči i na Štědrý den. Jejich přítomnosti si vyžádal požár manipulátoru v Zemědělském družstvu Květná, kam vyjížděli dvě hasičské jednotky krátce po jedenácté hodině dopoledne.

Smích, hry a zábava aneb ta pravá vánoční besídka

Polička – Speciální základní škola Bystré pořádala v Divadelním klubu v Poličce již tradiční vánoční besídku.

Vykutálené Vánoce v Mozaice

Polička – Tradiční Vánoce v Mozaice. Akce, která se již řadu let koná vždy na zlatou neděli.

Města se snaží čelit odlivu mladých lidí

Polička, Moravská Třebová – Nejen města na Svitavsku bojují s odlivem mladých lidí. Důvodů je více, podstatné jsou ale ve většině případů dva. Nedostatek pracovních příležitostí a omezené možnosti získat bydlení. V Poličce a Moravské Třebové chtějí mladé lidi udržet, proto se to rozhodli řešit.

V Poličce mají „zkušební provoz“ nové promenády

Polička – Proč riskovat negativní reakce obyvatel na plánovanou opravu oblíbeného místa na procházky, když je možné si vše vyzkoušet.

Fanclub Sparty na slavném stadionu San Siro

Polička, Trstěnice – Jedinečný výlet na fotbalové utkání v Miláně si užili členové fanclubu Sparta z Poličky a Trstěnice.

Adventní pohoda na zámku

Bystré – V každém člověku je dnes kousek doby vánoční, který se zvětšuje úměrně tomu, jak se blíží nejkrásnější svátky roku. To platíi pro všechny klientya pracovníky Domova na zámku Bystré, a proto se rozhodli uspořádat vánoční trhy plné zábavy a veselí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení