VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MORAVSKÁ TŘEBOVÁ

Vodné a stočné se nezvýší, nebo jen mírně

Moravská Třebová – Začátkem týdne schválilo zastupitelstvo města ceny vodného a stočného na příští rok. V případě stočného zůstala cena stejná, jako letos.

Je udržitelný rozvoj možný?

Moravská Třebová – Na téma humanitární pomoci a udržitelného rozvoje mohla v pondělí veřejnost vyslechnout informace na besedě o směřování současného světa, kterou pořádalo město ve spolupráci s Charitou ČR a Svazem měst a obcí ČR.

Město se raduje ze stříbrné medaile

V soutěži „Nejkrásnější obecní úřad či radnice 2016", vyhlášenou dvouměsíčníkem Moravské hospodářství a vydavatelstvím Magnus Regio se umístilaz 51 soutěžících, v hlasování poroty architektů, radnice v Moravské Třebové na stupínku vítězů jako druhá.

Rotter byl potřetí v řadě korunován Cyklomanem

Moravská Třebová – Cyklistika v Moravské Třebové patří k nejpopulárnějším sportům. A také k velice úspěšným. Její obliba se odráží v přemíře akcí ve městě organizovaných. Přední místo tady náleží seriálu Cykloman.

Vánoční strom přicestoval z Kunčiny

Moravská Třebová Jedenáctimetrový smrk ztepilý, který od pondělí stojí na moravskotřebovském náměstí a čeká na slavnostní příchod adventního času, byl podle jednatelky Technických služeb Moravská Třebová Gabriely Horčíkové darem z nebe.

Moravská Třebová oslaví 760. let, přípravy finišují

Moravská Třebová – Po celý příští rok si bude město připomínat výročí 760. let své existence. Organizátoři tak navazují na tradici oslav, která se zrodila v padesátých letech minulého století. Vůbec poprvé se v Moravské Třebové slavilo v roce 1956. A k tomuto tradičnímu datu se odkazují i oslavy připravované na příští rok.

Císař je mrtev! Muzeum připomnělo výročí

Moravská Třebová – Výstava Moravská Třebová za císaře pána, které je od poloviny října k vidění v moravskotřebovském městském muzeu, se v pondělí odpoledne mimořádně otevřela návštěvníkům.

Plánují muzeum v hornické štole

Moravská Třebová – Myšlenku na zbudování muzea regionálního hornictví v bývalé Jihlavské štole na Hřebči představitelé města neopouštějí.

Rekonstrukce, nová lůžka a vyšší komfort

Moravská Třebová – Budovy domova pro seniory procházejí opravami. Opravy na budově A provádějí přímo Sociální služby města. Práce na sousední budově penzionu pro seniory realizují Technické služby města, které jsou správcem objektu.

Schön se stal potřetí králem vrchařů

Moravská Třebová – Půlkulatý patnáctý ročník moravskotřebovského seriálu Cykloman – Abner Cup o nejlepšího cyklistu města a okolí vyvrcholil svým desátým dílem, kterým byla tradičně jízda do vrchu.

Svatý Martin přijel do Moravské Třebové

Moravská Třebová – Úderem jedenácté hodiny začaly přítomní návštěvníci premiérové akce volat:" Martine, Martine …" O jedenáct minut později již světec, který včera slavil svátek, seskakoval z koně, aby pozdravil přítomné publikum.

Vozidlo převrátil na střechu

Stašov – Profesionální hasiči z Poličky měli v pondělí napilno s řešením následků dopravní nehody v obci na Poličsku.

Terminál se přiblížil realizaci

Moravská Třebová – O revitalizaci prostoru vlakového nádraží usiluje město již delší dobu. Nyní získává tato snaha reálné obrysy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení