VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MORAVSKÁ TŘEBOVÁ

Kamion po srážce zablokoval I/35

Borušov – U nehody dodá-vky s nákladním autem na hlavním tahu z Mohelnice na Hradec Králové zasahovali hasiči, policisté i zdravotničtí záchranáři.

Vlaky v Mladějově stály, nehodu šetří drážní inspekce

Mladějov na Moravě – Vykolejil osobní vlak. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

Falešný exekutor chtěl z lidí vylákat statisíce

Svitavsko – Nelegálním aktivitám falešného exekutora z Moravskotřebovska učinil přítrž Okresní soud ve Svitavách. Muž se asi z třiceti lidí ve Svitavách a Litomyšli pokusil pod hrozbou neexistující exekuce vylákat bezmála 360 tisíc korun.

Křižovatku u autobusového nádraží čeká rekonstrukce, zahájena bude už letos

Moravská Třebová – Lidé se musí připravit na potíže. Opravy zkomplikují dopravu ve městě.

Policie pátrá po svědkovi, který poskytl pomoc při přepadení

Moravská Třebová – Násilná trestná činnost, ke které mělo dojít 9. října minulého roku v době mezi druhou a třetí hodinou ranní před bytovým domem na ulici Tovární, je stále v šetření.

Jak dál s dětskou nemocnicí?

Moravská Třebová – Budova bývalé dětské nemocnice dál chátrá. Co s ní bude dál, není jasné. Demolici, kterou koncem června loňského roku schválilo zastupitelstvo, zastavilo na základě podnětu na prohlášení za kulturní památku začátkem září ministerstvo kultury.

Penzion čeká rekonstrukce

Moravská Třebová – Obyvatelé penzionu pro seniory se dočkají zlepšení podmínek. Budovy C a D čeká v několika příštích letech rekonstrukce za padesát milionů korun. Plánována je kompletní rekonstrukce dvou budov.

Hořely historické vozy a pneumatiky, škoda tři miliony

Borušov – K požáru hospodářského stavení s obytnou částí do Borušova na Moravskotřebovsku vyjíždělo ve středu ve čtvrt na pět odpoledne deset jednotek hasičů.

Projekt na single tracky nekončí

Moravská Třebová, Česká Třebová – Téměř přesně před rokem, vloni začátkem prosince, uzavřela města Choceň a Moravská Třebová a čtyřiadvacet obcí sdružených ve svazku Region Orlicko-Třebovsko s osmi polskými gmin dohodu o spolupráci při vybudování singltreků, okruhů pro extrémní cyklosjezdy z vybraných vyvýšenin.

Nová průmyslová zóna ve Třebové

Moravská Třebová – Při západním okraji města, podél komunikace R35, naproti stávající průmyslové zóně, vyroste v budoucnosti nová průmyslová zóna. Vše ale závisí na tom, jak rychle se podaří dokončit změnu územního plánu města.

Portál pomůže s péčí o zeleň

Moravská Třebová – Na začátku ledna příštího roku spustí město webový portál, který zpřístupní právě dokončovaný pasport veřejné zeleně. Na projektu, který započal zhruba před dvěma lety, se spolupodílí pracovníci odborů životního prostředí a výstavby a územního plánování moravskotřebovského městského úřadu.

Z důlní štoly bude hornické muzeum

Moravská Třebová – Přímo na místě, před někdejší Jihlavskou štolou na Hřebči, se sešli představitelé města, starosta Miloš Izák a místostarosta Václav Mačát, se zástupci současného vlastníka důlního díla, mladějovského průmyslového muzea a autory projektu Hřebečských důlních stezek, aby projednali vytvoření hornického muzea.

Dětské hřiště vadí. Komu a proč?

Moravská Třebová – Je s podivem, že se zdánlivě tak nekonfliktní věc, jako je vybudování nového dětského hřiště, stala předmětem sváru mezi městem, které je investorem akce, a obyvateli bytových domů na ulici Karla Čapka, kde hřiště vzniklo.

Druhá nejkrásnější radnice je ve Třebové

Moravská Třebová – Nejkrásnější radnici ve Východních Čechách najdete v Moravské Třebové. Alespoň podle výsledků soutěže, kterou uspořádal dvouměsíčník Moravské hospodářství. Shodla se na tom odborná porota renomovaných architektů ve složení Augustin Milata, Ivan Bergmann a Jaromír Chmelík, který je mimo jiné autorem projektu rekonstrukce královéhradecké Bílé věže.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení