VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MORAVSKÁ TŘEBOVÁ

Nová průmyslová zóna ve Třebové

Moravská Třebová – Při západním okraji města, podél komunikace R35, naproti stávající průmyslové zóně, vyroste v budoucnosti nová průmyslová zóna. Vše ale závisí na tom, jak rychle se podaří dokončit změnu územního plánu města.

Portál pomůže s péčí o zeleň

Moravská Třebová – Na začátku ledna příštího roku spustí město webový portál, který zpřístupní právě dokončovaný pasport veřejné zeleně. Na projektu, který započal zhruba před dvěma lety, se spolupodílí pracovníci odborů životního prostředí a výstavby a územního plánování moravskotřebovského městského úřadu.

Z důlní štoly bude hornické muzeum

Moravská Třebová – Přímo na místě, před někdejší Jihlavskou štolou na Hřebči, se sešli představitelé města, starosta Miloš Izák a místostarosta Václav Mačát, se zástupci současného vlastníka důlního díla, mladějovského průmyslového muzea a autory projektu Hřebečských důlních stezek, aby projednali vytvoření hornického muzea.

Dětské hřiště vadí. Komu a proč?

Moravská Třebová – Je s podivem, že se zdánlivě tak nekonfliktní věc, jako je vybudování nového dětského hřiště, stala předmětem sváru mezi městem, které je investorem akce, a obyvateli bytových domů na ulici Karla Čapka, kde hřiště vzniklo.

Druhá nejkrásnější radnice je ve Třebové

Moravská Třebová – Nejkrásnější radnici ve Východních Čechách najdete v Moravské Třebové. Alespoň podle výsledků soutěže, kterou uspořádal dvouměsíčník Moravské hospodářství. Shodla se na tom odborná porota renomovaných architektů ve složení Augustin Milata, Ivan Bergmann a Jaromír Chmelík, který je mimo jiné autorem projektu rekonstrukce královéhradecké Bílé věže.

Připravili rozpočet a žádost o dotaci

Moravská Třebová – Svazek obcí Region Moravskotřebovska a Jevíčska má připravený návrh rozpočtu na příští rok. Příjmy v celkové výši sedm set tisíc korun jsou tvořeny příspěvky dvaatřiceti sdružených obcí.

Vodné a stočné se nezvýší, nebo jen mírně

Moravská Třebová – Začátkem týdne schválilo zastupitelstvo města ceny vodného a stočného na příští rok. V případě stočného zůstala cena stejná, jako letos.

Je udržitelný rozvoj možný?

Moravská Třebová – Na téma humanitární pomoci a udržitelného rozvoje mohla v pondělí veřejnost vyslechnout informace na besedě o směřování současného světa, kterou pořádalo město ve spolupráci s Charitou ČR a Svazem měst a obcí ČR.

Město se raduje ze stříbrné medaile

V soutěži „Nejkrásnější obecní úřad či radnice 2016", vyhlášenou dvouměsíčníkem Moravské hospodářství a vydavatelstvím Magnus Regio se umístilaz 51 soutěžících, v hlasování poroty architektů, radnice v Moravské Třebové na stupínku vítězů jako druhá.

Rotter byl potřetí v řadě korunován Cyklomanem

Moravská Třebová – Cyklistika v Moravské Třebové patří k nejpopulárnějším sportům. A také k velice úspěšným. Její obliba se odráží v přemíře akcí ve městě organizovaných. Přední místo tady náleží seriálu Cykloman.

Vánoční strom přicestoval z Kunčiny

Moravská Třebová Jedenáctimetrový smrk ztepilý, který od pondělí stojí na moravskotřebovském náměstí a čeká na slavnostní příchod adventního času, byl podle jednatelky Technických služeb Moravská Třebová Gabriely Horčíkové darem z nebe.

Moravská Třebová oslaví 760. let, přípravy finišují

Moravská Třebová – Po celý příští rok si bude město připomínat výročí 760. let své existence. Organizátoři tak navazují na tradici oslav, která se zrodila v padesátých letech minulého století. Vůbec poprvé se v Moravské Třebové slavilo v roce 1956. A k tomuto tradičnímu datu se odkazují i oslavy připravované na příští rok.

Císař je mrtev! Muzeum připomnělo výročí

Moravská Třebová – Výstava Moravská Třebová za císaře pána, které je od poloviny října k vidění v moravskotřebovském městském muzeu, se v pondělí odpoledne mimořádně otevřela návštěvníkům.

Plánují muzeum v hornické štole

Moravská Třebová – Myšlenku na zbudování muzea regionálního hornictví v bývalé Jihlavské štole na Hřebči představitelé města neopouštějí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies