VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MORAVSKÁ TŘEBOVÁ

Demolice vyvolává emoce

Moravská Třebová – Bourat se bude. Rozhodnutí ministerstva kultury neprohlásit budovu bývalé dětské nemocnice za kulturní památku ukončilo bezmála rok trvající odklad její demolice, kterou schválilo zastupitelstvo. A také vyvolalo bouřlivou diskuzi.

Nápad v opilosti nevyšel

Moravská Třebová – „Mám nápad a potřebuji pomoc.“ I takto mohla začít konverzace mezi dvěma muži ve věku 20 a 28 let. Ti se sešli v restauračním zařízením a po notném posilnění alkoholem vyrazili za „nočním dobrodružstvím. 

OBRAZEM: Oslavy 760 let Moravské Třebové

Moravská Třebová - Oslavy výročí, které vyvrcholily o víkendu, přilákaly do ulic Moravské Třebové tisíce lidí. 

Odsun nebo vyhnání?

Moravská Třebová – Neobvyklá výměna názorů ohledně nedávné historie Moravské Třebové proběhla mezi tiskovou mluvčí města a členkou komise památkové péče. 

Muž připravil důvěřivou seniorku o statisíce korun

Moravská Třebová - Vyšetřovatel obvinil čtyřiatřicetiletého muže z Moravskotřebovska z krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platební karty. Podvodník totiž od února do července připravil stařenku a jejího syna o 400 tisíc korun.

Moravská Třebová slaví 760 let od vzniku

Moravská Třebová – Oslavy 760 let města Moravská Třebová trvají na náměstí T. G. Masaryka už od čtvrtka a o víkendu je připravený závěrečný program. Pobavit nejmenší návštěvníky přijede v sobotu Michal Nesvadba, ti větší uvítají vystoupení Vaťáku, tedy Kabát revival, a skupiny Slza.

Papírák: Pešek nechodil okolo, namířil si rovnou do cíle a byl nejlepší

Moravská Třebová – Běžecká část rozhodla. Nástup budoucího vítěze jeho kolegové z vedoucí skupiny nezachytili a ztratili na něho bezmála minutu.

Výstava v Praze zahájí oslavy Moravské Třebové

Moravská Třebová – Ve Valdštejnském paláci Senátu České republiky dnes začíná expozice k oslavám 760 let Moravské Třebové. 

Čtyři obvinění stihl muž z Třebové za jeden měsíc

Moravská Třebová – Za necelý měsíc toho stihl třiadvacetiletý muž z Moravské Třebové opravdu hodně. Nejprve na začátku srpna napadl pěstmi svou bývalou partnerku přímo na náměstí. 

Cyklopruhy ve Svitavské zvýší bezpečnost

Moravská Třebová – Ve Svitavské ulici v Moravské Třebové, kde se právě dokončuje rekonstrukce komunikace, přibyly nově vyhrazené jízdní pruhy pro cyklisty. Ne všem se ale výrazná, do očí bijící červená barva, která je pro vyznačení pruhů použitá, líbí. Podle radnice má křiklavá barva své opodstatnění.

Svitavská září novotou a pruhy

Moravská Třebová – Několik týdnů probíhající rekonstrukce Svitavské ulice je dokončená. Předcházela jí nejprve výměna vodovodního řadu a poté i plynovodu.

Žádají o prošetření demoličních prací

Moravská Třebová – Demolice dětské nemocnice, kterou vloni v září dočasně pozastavil návrh na prohlášení za kulturní památku, se komplikuje. 

Památka nebo demolice. Nic mezi tím

Moravská Třebová – Bývalá dětská nemocnice v Moravské Třebové památkou nebude. Ne všichni však rozhodnutí ministerstva kultury vítají. Snesené argumenty jsou podle odpůrců demolice, která nyní budově hrozí, nepřesvědčivé. 

Na Svitavské jsou nové cyklopruhy

Moravská Třebová - Vyhrazené pruhy pro cyklisty jsou nově vyznačené po obou stranách opravené komunikace ve Svitavské ulici v Moravské Třebové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení