VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LITOMYŠL

Napřed ztráta, ale vzápětí zisk

Litomyšl – Čtyři body. Takový počin si přispali divizní florbalisté FBC Peaksport v dalším mistrovském výjezdu na palubovky soupeřů.

Hornoújezdský fotbal se líbil, leč jeho efekt nebyl dostatečný

Horní Újezd – Jedním z fotbalových klubů v regionu, kde nemůže s odehranou podzimní částí panovat spokojenost, je ten hornoújezdský. V I. B třídě skupině B posbíral patnáct bodů, což jistě není dostatek na to, aby se dalo říci, že do jarních odvet může jít v klidu.

Festival Hudba pomáhá navštívil s koncertem tradičně Litomyšl

Litomyšl – Vyprodaný sál, spokojené publikum a ještě krásná částka na šeku. I tak by se dal popsat koncert, který se konal v neděli na zámeckém návrší v Litomyšli v rámci benefiční akce Hudba pomáhá.

Antidepresiva, Hitchcock, noční můry. Černé myšlenky vládly u Loučné

Cerekvice nad Loučnou – V kritické situaci se nacházejí fotbalisté Slavoje, kteří v podzimní části „bétřídních" bojů vyhořeli, získali pouze pět bodů a aby udrželi příslušnost ke krajské soutěži, musí vzývat jarní zázrak.

Poník v sukni vozil děti

Janov – Jízdy na koních, narozeninový dort, dílnyi vánoční psí tanec. Takové byly Pohádkové Vánoce na statku, které pro rodiny s dětmi připravila Stáj Pucher v Janově.

Adventní trhy přilákaly davy lidí

Litomyšl – Oblíbené adventní trhy s bohatým doprovodným programem byly v sobotu velkým lákadlem pro všechny, kteří si oblíbili již tradiční stánky s vánočním zbožím a občerstvením.

Vyrobte si vánoční ozdoby a kukuřičné postavičky

Sebranice – Členové spolku archaických nadšenců se pravidelně věnují praktickému přiblížení historie, jak té nejstarší, tak i té nedávno minulé. Aktivně se snaží o zachování dnes již zapomenutých řemesel spojených se zpracováním slámy, vlny, lnu a dalších.

Neznámé Havlovy fotografie

Litomyšl – Autorem fotografií, které budou představeny 18. prosince, je Bohdan Holomíček, který prvního českého prezidenta fotografoval od 70. let. Na výstavě Mikropříběhy ze života Václava Havla budou snímky prezentovány formou projekce s hudbou a komentářem

Cedule nově propagují zámek

Litomyšl – Další dobrá zpráva pro litomyšlský zámek během posledních týdnů. Nejprve byly ve městě umístěny značky zakazující průjezd kamionům kolem památky, která tím trpěla, a nyní byly instalovány cedule, které poutají na jednu z nejnavštěvovanějších památek v Pardubickém kraji.

„Celý kraj by se měl rozvíjel rovnoměrně“

Morašice – Do gesce nové krajské radní z Morašic spadají oblasti regionálního rozvoje, evropských fondů a inovací. Hana Štěpánová má dlouholeté zkušenosti z komunální politiky, jelikož od roku 2002 působila jako starostka.

Extraligoví bowleři odehráli dobré kolo a drží se v popředí

Vidlatá Seč – Bowlingová extraliga pokračovala svým třetím kolem a osm účastníků skupiny D se sjelo do pardubické herny Bowlingzone. Tým ABB Vidlatá Seč bojoval o udržení lichotivé pozice v horní polovině tabulky. A bojoval s úspěchem.

Proti nelegální herně zasahovala policie

Litomyšl – Není to tak dávno, co proti nelegální herně v Tyršově ulici zasahovala policie. Za několik posledních týdnů už podruhé. Předmětem zásahu byly kvízomaty, které po změně zákona nahradily videoloterijní terminály.

Desítky běžců s anděly přispěly sportem na děti

Litomyšl – První ročník Andělského běhu slavil na Smetanově náměstí v sobotu úspěch. Ani mrazivé počasí nezabránilo dětem a dospělým, aby se vydali na bežecký okruh. Ten nejdelší měřil pět kilometrů a vedl kolem rozsvícených památek ve městě. V tmavých koutech města pomohly běžcům čelovky.

Na statku ožily staré tradice

Trstěnice – Žádné třpytivé koule a hromada dárků, ale staré tradice. Přesně takové Vánoce prožívají členové Spolku archaických nadšenců ze Sebranic. V sobotu nechali veřejnost nahlédnout „pod pokličku" a otevřeli Mikšíkův statek v Trstěnici. Voněla tu povidla, ochutnávaly se křížaly a lidé se podívali, jak pokračuje rekonstrukce polygonální stodoly a statku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies