VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LITOMYŠL

Jednání o D35 bude bouřlivé

Litomyšl – Rada města Litomyšl přijala usnesení, že podporuje výstavbu dálnice D35. Jedná se o variantu nula. Radní přijali usnesení v časové nouzi a rozhodli dříve, než se k dané věci vyjádřilo zastupitelstvo. Toto rozhodnutí vzbudilo vlnu nevole u odpůrců dané varianty, ti považují toto jednání za chybu. 

Pětileté děti musí do školky. Učitelé jsou pro, rodiče váhají

Svitavy, Ústí nad Orlicí - Předškoláci ve školce povinně. Zbytečnost, nebo nutnost? Zákon je podle ředitelů škol v regionu nedotažený.

EXKLUZIVNĚ

Hledají místo pro koně, kterého stvořil robot

Litomyšl – V polovině srpna skončila v zámecké jízdárně výstava „V rozpuku“ autorů Aleše Hvízdala a Dmitrije Nikitina, jejímž středobodem byla čtyřmetrová socha koně. Jeden a půl tuny vážící dílo vzniklo unikátní technologií. Autoři k jejímu vytvoření použili průmyslového robota.

Deset kulí. Florbalistům to v poháru jde

Litomyšl – Florbalisté FBC Peaksport sehráli utkání druhého kola Poháru České pojišťovny a potvrdili, že jejich forma je před startem mistrovské divizní soutěže slibná.

Město architektury chystá další překvapivé projekty

Litomyšl – Město hudby a architektury. Na desetitisícovou obec dost významné přívlastky. Zvláště pokud se v dané souvislosti přidává slovo „světová“. 

Fakulta v Litomyšli má nového děkana

Litomyšl – Rektor Univerzity Pardubice včera jmenoval do čela Fakulty restaurování Radomíra Slovika, jako nového děkana.

Seminář poradí, jak na dotace

Litomyšl – Na podzim letošního roku budou moci lidé podávat žádosti hned do několika dotačních programů, například do oblíbené Dešťovky, z níž mohou domácnosti financovat vybavení na zadržování srážkové vody pro zalévání zahrady a splachování toalet.

Pešek potvrdil skvělou formu. Pláchl i obhájci

Litomyšl – Vyznavači triatlonu všech generací se poslední srpnový pátek sešli v Litomyšli na tradičním „desetinovém“ závodu. Bylo jich celkem 131 všech věkových kategorií, kteří se dostali do cíle pětatřicátého ročníku Decimuže – Memoriálu Huberta Stratílka ml. Vítězný čas se zastavil na hodnotě 54:25,5 min.

Mnoho hudby za jeden večer

Litomyšl – Dnes mohou fanoušci hudby v Litomyšli vybírat hned ze dvou koncertů. 

Pořídí posilovací stroje

Litomyšl – Milovníci sportu se mohou těšit na jaro. Město chce v areálu letního stadionu vybudovat nové workoutové hřiště.

Litomyšl rozhýbe Rock and Roll

Litomyšl – Do Nové letní scény v parku dnes zamíří skupina The Pink Panthers. Na tradiční akci Středa, hudby Vám třeba zahraje sedmičlenná kapela založená v roce 1997 ve Svitavách. 

Film uvede režisér i jeho protagonista

Litomyšl – Nový film režiséra Igora Chauna Nepřesaditelný, který je dokumentárním portrétem novináře Jiřího X. Doležala, budou moci v příštím týdnu zhlédnout návštěvníci litomyšlského hudebního klubu Kotelna. 

Neodhadl délku svého auta

Litomyšl –  Šestadvacetiletý řidič nezvládl v pondělí pravotočivou zatáčku. Pravděpodobně  z důvodu délky svého vozidla. Návěsem poničil  betonový sloupek s elektrickou.

Kostýmové prohlídky s historickými recepty

Litomyšl – Osmý ročník Hradozámecké noci zavítal v sobotu i do litomyšlského zámku. O jedinečnou akci byl, stejně jako v minulosti, velký zájem. „Jsme rádi, že náš zámek návštěvníky nalákal i v letních měsících,“ sdělila kastelánka Zdeňka Kalová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení