VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LITOMYŠL

Mikuláš na hradě i ve vlaku

Svojanov, Litomyšl – Na hrad Svojanov dorazili v sobotu po setmění čerti. Strašili děti a hrozili peklem, ale žádného velkého hříšníka nenašli.

Křížová cesta ke kapli vede lesem

Sebranice – Za mrazivého, ale slunečného počasí se v sobotu odpoledne uskutečnilo otevření obnovené křížové cesty ke Schlesingerově kapli ve Vysokém lese.

Zámek ožil dílnami i peklem

Litomyšl – Turistická sezona je sice za námi, ale to neznamená, že by se hrady a zámky definitivně zavřely až do jara. Příkladem byl o víkendu zámek v Litomyšli. Pro návštěvníky byly připraveny nejen prohlídky zámku, ale také adventní výstava a dílny s poetickým názvem Vyrobeno s láskou. Lidé se mohli pokochat nejen reprezentačními prostory, ale načerpat inspiraci na vánoční svátky.

Nové značení pro lepší bezpečnost dětí v obci

Morašice – Obec na Litomyšlsku je z hlediska dopravy frekventovaným místem. Není se tedy čemu divit, že se zde snaží bojovat s řidiči, kteří si pranic nedělají z toho, že jsou v obci a na rovných úsecích projíždějí mnohdy vysokou rychlostí.

O debatu opět nebyl zájem

Litomyšl – „Dva roky poté." Přesně takový název mělo středeční setkání vedení města s občany. Ti měli možnost přijít do coworkingového centra na zámeckém návrší a zjistit co se děje ve městě. Zájem však příliš neměli. Sál zaplnili zejména pracovníci městského úřadu a zastupitelé. Obdobná situace byla i při podobném setkání nedávno ve Svitavách.

Končí éra Lidového domu

Litomyšl – Taneční v „Liďáku" jsou minulostí. Stejně jako plesy, školní večírky a mnohé další akce. Od 1. ledna dojde k ukončení veškerého kulturního a společenského programu v Lidovém domě, který spravuje místní farní charita.

Večírky v country stylu s koněm a krávou

Litomyšl, Polička – Hned dvě akce o víkendu v podobném stylu a blízko u sebe. V divadelním klubu v Poličce uspořádalo zábavný večer sdružení Pontopolis.

Brigádníci dokončili pracnou opravu křížové cesty

Sebranice – Spolek archaických nadšenců se pravidelně podílí na mnoha zajímavých činnostech. Jednou z nich je obnova křížové cesty ke Schlesingerově kapli ve Vysokém lese.

Charity day přilákal stovky lidí

Litomyšl – Na jeden den se tradičně prostory gymnázia proměnily na centrum dobrého jídla, vánočních výrobků a dobré zábavy v charitativním duchu.

Kde jsou vykopávky ze zámeckého návrší?

Litomyšl – Dva roky po výzkumu nejsou archeologické nálezy zpracované.

Bára Poláková svým koncertem nezklamala

Litomyšl Více žen než mužů si přišlo v sobotu poslechnout zpěvačku a zároveň herečku Barboru Polákovou.

Stiga hokej: Petr obhájil vítězství z loňska

Litomyšl – Každoročním vrcholem pořadatelských aktivit klubu Stiga HC Benátky je tradiční turnaj českého poháru.

Den medu nabídl nejen včelařské produkty

Litomyšl – Den medu, který mohli lidé navštívit po celou neděli v litomyšlském Lidovém domě, založil před šesti lety Miloš Smíšek.

OBRAZEM: Důstojná oslava demokracie

Litomyšl – Stovky lidí se sešly na náměstí v Litomyšli, aby si připomenuly svátek 17. listopadu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies