VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LITOMYŠL

Litomyšlský zámek, národní kulturní památka a památka UNESCO, je jednou z hlavních dominant města a jednou z nejvýznamnějších památek renesance u nás. Historie osídlení zámeckého návrší a pozdějšího zámku je s historií města neodmyslitelně spjata po celou dobu jeho existence. Dnes je zámek jedním z turistických magnetů, které do Litomyšle každoročně přitahují tisíce turistů. Narodil se zde světoznámý hudební skladatel Bedřich Smetana. Zdroj: www.litomysl.cz

Káva, to je příběh, který si zaslouží naši pokoru, říká barista roku

Litomyšl/VIDEO/ – Kde jinde než v kavárně se sejít s člověkem, který je čerstvým držitelem titulu Barista roku. O nápoji, který milují lidé na celém světě, dokáže mluvit hodiny. Dokáže přesvědčit k vypití šálku výběrové kávy i člověka, jenž ji nikdy v životě neochutnal. Z Prahy, kde pracuje, přijel osmadvacetiletý barista JAN ŠKEŘÍK do rodné Litomyšle.

Kadetky doma nestačily na urostlé Levhartice a poradily si s Kladnem

Litomyšl – Dva rozdílné zápasy odehrály litomyšlské basketbalové kadetky v dalším pokračování finálové skupiny ligové soutěže.

Sedmý flek? Solidní umístění Peaksportu

Litomyšl – Dvaadvacet kapitol měl román, který v sezoně 2016/2017 vyprávěl příběh divizní soutěže florbalistů, konkrétně její skupiny C. O uplynulém víkendu „dočetli" její účastníci poslední „stránku" a tabulka dostala definitivní podobu.

Pro víno vyrazil autem

Litomyšl – Když vám dojde alkohol na večírku, tak není nic jednoduššího, než si zajít do krámu nebo například do vinotéky. Na tom není nic špatného.

To je konec. Hlinsko otočilo sérii

Litomyšl /POHÁR VLADIMÍRA MARTINCE/ – Hokejisté Litomyšle si ve finále „soutěže útěchy" nezahrají. Ve třetím zápase semifinálové série udrželi vyrovnaný průběh pouze do poloviny hrací doby. Další průběh utkání opanovalo Hlinsko.

Po stopách výroby sodové vody: vyráběl ji „Král“ z Budislavi

Budislav – Vysokomýtský badatel Michal Hofman pátrá po historii výroby sodové vody ve východních Čechách.

Na začátku poslední minuty vedli. Přesto jásal soupeř

Litomyšl /POHÁR VLADIMÍRA MARTINCE/ – Po vítězství v prvním zápase v Hlinsku a příznivém vývoji odvety, ve které třikrát vedli, se litomyšlští hokejisté už už viděli ve finále poháru. Jenomže ke zklamání vlastnímu i svých příznivců bohužel předčasně.

Na padesát procent. Výhra i nezdar

Litomyšl – Odlišná utkání sehrály litomyšlské basketbalové kadetky ve finálové skupině ligové soutěže.

Hodnotit pálenky mohl každý, kdo přišel

Němčice – V komorním složení se sešli v sobotu milovníci pálenek v hasičské zbrojnici. Konal se zde devátý ročník Němčické šťopky.

„Orioňáci" se připravovali v Itálii

Litomyšl – Druhé motokrosové soustředění na jihu Evropy, konkrétně na italských drahách v Cremoně a Mantově, mají za sebou závodníci Orion Racing Teamu.

Strnad má tituly z veteránské haly

Litomyšl – Jak v minulém roce skončil, tedy získáváním mistrovských primátů, tak v letošním začal. Atletický veterán Ivo Strnad je dvojnásobným halovém republikovým šampionem pro rok 2017.

Zloději si lupu příliš neužili

Litomyšl – Pozornost cizího člověka zachránila majiteli luxusního auta majetek.

Nejdražší projekt je na okrasu

Litomyšl – Bez připomínek a emocí schválili zastupitelé v Litomyšli na únorovém zasedání rozpočet na rok 2017.

V Dolním Újezdu postaví novou školku

Dolní Újezd – Hodně dětí a malé prostory. Problém bude do roka v Dolním Újezdu vyřešený.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies