VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JEVÍČKO

Publikace o historii Biskupic už je na světě

Biskupice – Obec nedaleko Jevíčka vydala knihu, která mapuje její historii. Představená bude už na Biskupickém kaléšku.

Jaroměřické pověsti v obci ožily

Jaroměřice – Předzvěstí eobvyklé události bylo začlenění obecní knihovny do projektu MAS (Místní akční skupiny) Moravskotřebovska a Jevíčska, MAS Hlinecka „Nezapomeňte (se) vrátit".

Volby ve Vísce u Jevíčka nebudou, není z čeho vybírat

Víska u Jevíčka – Komunální volby se blíží a jednotlivé strany prozrazují jména svých kandidátů. Občané už tak mohou pomalu vybírat nové zastupitele.V obci na Jevíčsku však na podzim volby nebudou.

Stavebních strojů se obec jen tak nezbaví

Jevíčko – V Zadním Arnoštově zlikvidovali následky přívalových dešťů. O pár dní později začala oprava silnice, mostu a propustí.

Úspěchy mají archeologové díky trpělivosti

Jevíčko – Zkušenosti. Lokalita a také trocha náhody. To vše rozhoduje o tom, zda v místě v blízkosti Jevíčka naleznou studenti archeologie cenné nálezy z doby římské.

Školáci už
 přijdou
 do nového

Jevíčko – Až se školáci v září vrátí do školy, čeká je malý šok. Vzdělávací zařízení, do něhož poslední léta chodívali, bude vypadat úplně jinak než před prázdninami.

Vítěz Tip ligy: V závěru soutěže jsem měl štěstí

Jaroměřice – Padesátilitrový sud z pardubického pivovaru Pernštejn, který byl slíbený za vítězství v jarní fotbalové Tip lize čtenářů Svitavského deníku, převzal jeho právoplatný držitel.

Felicie je po střetu s náklaďákem na odpis

Chornice – Na Nádražní ulici se v pondělí krátce po osmé hodině ráno střetlo osobní auto s nákladním. Havárie vypadala na první pohled hrozivě.

Pytlácká noc je tradicí: hody,
 adrenalin a show pro děti

Chornice – Jubilejní Pytlácká noc v obci na Malé Hané nabídla obří show, adrenalin, napětí, zábavu a nakonec i spočinutí u zvěřinových pochoutek.

Rybář našel na vodní hladině mrtvou ženu

Jevíčko – Sedmnáctý červenec tohoto roku se do historie zapíše až příliš černým písmem. Během jednoho prázdninového dne totiž v okrese zemřeli dva lidé.

Etien Band si z národní soutěže dovezl zlato

Jevíčko – Orchestr z místní základní umělecké školy zaznamenal obrovský úspěch. Na národní přehlídce v Litvínově získal zlato. Etien Band je ve své kategorii nejlepší v celé České republice.

Zemědělský objekt se konečně dočkal oprav

Biskupice – V bývalém areálu zemědělského družstva se začíná pracovat. Objekt, který obec odkoupila v roce 2011, se dočká prvních stavebních úprav.Doposud chátrající stavba by tak mohla dostat nový kabát,který tak nutně potřebuje.

Základní kámen léčebny položili před 100 lety

Jevíčko – Asi každý slyšel, že se nedaleko města na Malé Hané nachází léčebný ústav. Málokdo ale ví, že základní kámen tohoto unikátního areálu byl položený přesně před sto lety.

Jaroměřická základní škola je nejlepší

Jaroměřice – /JAK TO VIDÍ ŠKOLÁCI/ Na základní školu do Jaroměřic chodím už čtvrtým rokem. Předtím jsem chodila do školy v Úsobrně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení