VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JEVÍČKO

Felicie je po střetu s náklaďákem na odpis

Chornice – Na Nádražní ulici se v pondělí krátce po osmé hodině ráno střetlo osobní auto s nákladním. Havárie vypadala na první pohled hrozivě.

Pytlácká noc je tradicí: hody,
 adrenalin a show pro děti

Chornice – Jubilejní Pytlácká noc v obci na Malé Hané nabídla obří show, adrenalin, napětí, zábavu a nakonec i spočinutí u zvěřinových pochoutek.

Rybář našel na vodní hladině mrtvou ženu

Jevíčko – Sedmnáctý červenec tohoto roku se do historie zapíše až příliš černým písmem. Během jednoho prázdninového dne totiž v okrese zemřeli dva lidé.

Etien Band si z národní soutěže dovezl zlato

Jevíčko – Orchestr z místní základní umělecké školy zaznamenal obrovský úspěch. Na národní přehlídce v Litvínově získal zlato. Etien Band je ve své kategorii nejlepší v celé České republice.

Zemědělský objekt se konečně dočkal oprav

Biskupice – V bývalém areálu zemědělského družstva se začíná pracovat. Objekt, který obec odkoupila v roce 2011, se dočká prvních stavebních úprav.Doposud chátrající stavba by tak mohla dostat nový kabát,který tak nutně potřebuje.

Základní kámen léčebny položili před 100 lety

Jevíčko – Asi každý slyšel, že se nedaleko města na Malé Hané nachází léčebný ústav. Málokdo ale ví, že základní kámen tohoto unikátního areálu byl položený přesně před sto lety.

Jaroměřická základní škola je nejlepší

Jaroměřice – /JAK TO VIDÍ ŠKOLÁCI/ Na základní školu do Jaroměřic chodím už čtvrtým rokem. Předtím jsem chodila do školy v Úsobrně.

Hasiči potřebují novou garáž

Chornice – Stávající garáž hasičů už do budoucna nebude vyhovovat. „Chtěli bychom pro hasiče novější auto, než co máme teď. Do stávající garáže bychom se s ním už nedostali. Je tam nízký strop a technicky už se to jinak řešit nedá," vysvětlil na úvod starosta Chornic Jiří Smékal.

Fotbalové hřiště by se mohlo dočkat rekonstrukce

Chornice – „O hřišti se bavíme několik let. Byla varianta zbudovat hřiště nové, ale nakonec od požadavku Sokol upustil.

První žádost o dotaci nevyšla, zkouší ji znovu

Chornice – Začátkem roku žádali ve vesnici o dotaci na zateplení budovy druhého stupně místní základní školy. Tehdy ale dostali nízké bodové hodnocení a peněz, které by se zateplením budovy pomohly,  se proto nedočkali.

Chorničtí se radují. Čistička už je téměř před dokončením

Chornice – Je to jedna z největších investicí v obci za poslední roky. Po zdržení hned na samém počátku, kdy bylo nutné vypsat nové výběrové řízení, už se v těchto dnech práce blíží ke svému závěru. 

OBRAZEM: Dánové byli na Jevíčsku jako doma

Jevíčko – Mladí cyklisté z celé Evropy zavítali v závěru minulého týdne na Malou Hanou, aby navzájem poměřili svoje síly na 38. ročníku prestižního závodu kadetů, který se konal pod názvem Grand Prix Matoušek – Závod míru nejmladších 2014.

Ve sběru vyhrála druhá třída

Jaroměřice – Nedávno na naší škole proběhla soutěž ve sběru odpadu. Do akce se zapojily všechny třídy naší základní školy.

Mladá hasičská krev poměřila síly na jevíčském náměstí

Jevíčko – Centrum města na Malé Hané ve čtvrtek skropili mladí hasiči. Své výkony zde předvedly desítky hochů a děvčat při hasičském sportu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení