VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JEVÍČKO

Povolební vyjednávání mají v Jevíčku dramatický průběh

Jevíčko – Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil. I tak by se dala interpretovat probíhající jednání v městě na Malé Hané. Problém s volbou starosty však nepřišel jako blesk z čistého nebe.

Smaltovaná cedule připomíná Cimrmana

Jevíčko - Do města na Malé Hané jezdí členové divadla Járy Cimrmana od roku 2004. Teprve před dvěma lety se však přišlo na to, že český velikán v Jevíčku byl.

Město Jevíčko žije, i když je na hranicích kraje

Jevíčko – Tak jako všude jinde se za uplynulé čtyři roky podařilo zastupitelům města mnoho dobrého. Jsou také projekty, které nejsou dotažené dokonce, nebo neprošly hlasováním. Je tedy možné, že je příští zástupci Jevíčka opráší. Už za týden bude jasno, kdo usedne na radnici a určí směřování města.

Jevíčští chtějí zpátky městské strážníky

Jevíčko – /ANKETY LÍDRŮ/  Pracovníci bezpečnostní agentury nahradili ve městě na Malé Hané strážníky. Nemají ale potřebné pravomoce. Lidé si stěžují.

FOTO: Biskupické elixír také léčí!

Biskupice – Pro letošní kaléšek nacvičili ochotníci divadelní představení. A jak jinak, hlavní roli sehrála také slivovice.

FOTO: Na Biskupickém kaléšku zabodovala tradiční slivovice

Biskupice – Na šestnáctém ročníku festivalu slivovice nechyběl tradiční košt pálenek, ani závod historických velocipedistů a ocenění vítězů.

Na festivalu slivovice nebude chybět košt a dobrá nálada

Biskupice – Stalo se už tradicí, že první sobota v říjnu patří v obci festivalu slivovice. Šestnáctý ročník Biskupického kaléšku začíná právě dnes o půl jedenácté.

Publikace o historii Biskupic už je na světě

Biskupice – Obec nedaleko Jevíčka vydala knihu, která mapuje její historii. Představená bude už na Biskupickém kaléšku.

Jaroměřické pověsti v obci ožily

Jaroměřice – Předzvěstí eobvyklé události bylo začlenění obecní knihovny do projektu MAS (Místní akční skupiny) Moravskotřebovska a Jevíčska, MAS Hlinecka „Nezapomeňte (se) vrátit".

Volby ve Vísce u Jevíčka nebudou, není z čeho vybírat

Víska u Jevíčka – Komunální volby se blíží a jednotlivé strany prozrazují jména svých kandidátů. Občané už tak mohou pomalu vybírat nové zastupitele.V obci na Jevíčsku však na podzim volby nebudou.

Stavebních strojů se obec jen tak nezbaví

Jevíčko – V Zadním Arnoštově zlikvidovali následky přívalových dešťů. O pár dní později začala oprava silnice, mostu a propustí.

Úspěchy mají archeologové díky trpělivosti

Jevíčko – Zkušenosti. Lokalita a také trocha náhody. To vše rozhoduje o tom, zda v místě v blízkosti Jevíčka naleznou studenti archeologie cenné nálezy z doby římské.

Školáci už
 přijdou
 do nového

Jevíčko – Až se školáci v září vrátí do školy, čeká je malý šok. Vzdělávací zařízení, do něhož poslední léta chodívali, bude vypadat úplně jinak než před prázdninami.

Vítěz Tip ligy: V závěru soutěže jsem měl štěstí

Jaroměřice – Padesátilitrový sud z pardubického pivovaru Pernštejn, který byl slíbený za vítězství v jarní fotbalové Tip lize čtenářů Svitavského deníku, převzal jeho právoplatný držitel.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení