VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JEVÍČKO

Jevíčko pomůže Nepálu, fotografie vydělaly tisíce korun

Jevíčko – Pořadatelé tento týden zveřejnili výsledky dobročinné akce Podpořme Nepál ze začátku května, o které jsme již informovali.

Závod míru kadetů se jede po devětatřicáté

Jevíčko – Od pátku do neděle se na malohanáckých silnicích uskuteční v pořadí 39. ročník Grand Prix Matoušek – Závodu míru nejmladších.

Koupili parcely za draho?

Jevíčko – Město nemá k dispozici mnoho stavebních pozemků. Využilo tak zajímavou nabídku.

Patnácté fotbalové šibřinky navazují na dávnou tradici

Jevíčko – Tradice, která navazuje na maškarní plesy z třicátých let minulého století. Programová osa však zůstává stejná. Spousta masek, veselá scénka na aktuální téma a hlavně veselí.

Zastupitelé Jevíčka pamatují na investiční akce i rezervy

Jevíčko – Rozpočet města je plusový, což významně zlepšuje startovací pozici při dalším plánování.

FOTO: V Bělé prošly návsí desítky legračních maškar

Bělá u Jevíčka – Byla zima, chvílemi pořádně chmurné počasí, ale nikomu to vlastně nevadilo. Vždyť byl masopust!

Ve Vísce zvolili zastupitele

Víska u Jevíčka – Až na druhý pokus se podařilo v obci na Jevíčsku sestavit kandidátní listiny a zvolit nové představitele obce.

Jevíčské kino ukončilo činnost

Jevíčko – Filmoví fanoušci, kteří si rádi zajdou do kina, mají v městě na Malé Hané smůlu. O problému chybějící digitální technologie se ve městě mluví už několik let. K ukončení promítání však došlo až 1. ledna letošního roku.

Tarokové karty šustily popatnácté

Jevíčko – Mít „povinnost" nemusí být vždy nepříjemné. Při hraní taroků se tomuto pojmu však nevyhne žádný hráč. „Na patnáctém ročníku Jevíčského škýzu, který je zařazen do Moravské tarokové ligy, se sešlo v sobotu osmdesát hráčů," sdělil jeden z pořadatelů František Vafka.

Ukradl auto a „zaparkoval“ ho do stromu

Jevíčko – Což takhle pěkná romantická vyjížďka v zasněženém nedělním podvečeru? Možná že i tak uvažoval šestadvacetiletý mladík, když si před jedním jevíčským obchodním domem vybíral auto, kterým se povozí srdcem města.

Jevíčská léčebna má certifikát kvality

Svitavy – Akreditační certifikáty jsou pro nemocnice a zdravotnická zařízení potvrzením, že splňují požadavky na kvalitu poskytované péče. Pochlubit se jimi mohou nemocnice ve Svitavách, v Litomyšli, v Chrudimi a v Ústí nad Orlicí. Nyní získaly akreditaci i léčebné ústavy.

Jevíčko povede v následujících letech Dušan Pávek

Jevíčko – Na ustavujícím zastupitelstvu dopadlo hlasování o novém vedení města podle povolebních dohod. Na pozici starosty byl zvolen Dušan Pávek, který získal nejvíce preferenčních hlasů od voličů.

Hrůzostrašný střet aut bez zraněných

Jevíčko – Dva řidiči si teď minimálně mohou říct, že se znovu narodili. V úterý se nedaleko Jevíčka střetli na křižovatce.

Školáci soutěžili v angličtině

Jevíčko – Kabinet anglického jazyka Gymnázia Jevíčko ve spolupráci s Bridge Publishing House, Oxford University Press Olomouc a ILC Brno uspořádal soutěž o nejlepšího mladého angličtináře s názvem Angliáda 2014.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení