VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JEVÍČKO

Adventní věnec ve Vrážném

Vrážné – Vesnička v krásné krajině Malé Hané má ostatně tak jako většina měst a obcí na Svitavsku již tradiční zvyky, jak přivítat vánoční svátky.

Spolupráci s krajem si pochvalují

Jevíčko – Vedení města v uplynulých dvou letech vsadilo při komunikaci s představiteli Pardubického kraje na osobní jednání. A o plánech ve městě je informovalo s předstihem.

Parcely už čekají na zájemce

Jevíčko – Právě v těchto dnech dokončují ve městě první etapu zainvestování šestnácti pozemků pro budoucí výstavbu rodinných domů. Tato investice ve výši šest a půl miliónu korun byla sválena zastupiteli už v červenci.

Město se změnilo ve Foglarova Stínadla

Jevíčko – Už potřetí se sešli v jevíčské synagoze příznivci příběhů Jaroslava Foglara, aby se společně vypravili za dobrodružstvím do temných stínadelských uliček, ovládaných nevyzpytatelnými Vonty.

Cyklostezka propojí dva kraje

Jevíčko – Vybudování cyklostezky, která by propojila sousedící města, Jevíčko a Velké Opatovice, a tím současně propojila i Pardubický a Jihomoravský kraj, připravují společně představitelé obou samospráv.

Výzkum v Jevíčku pokračuje

Jevíčko – Na lokalitě v ulici Vrchlického byla zahájena první fáze badatelského archeologického výzkumu římského pochodového tábora.

Restaurovali dveře sýpky

Jevíčko – Péči o památky ve městě nezanedbávají. V letošním roce se dostala řada na historické dveře někdejší barokní sýpky v ulici K. H. Borovského.

Vzpomínkový akt v Jevíčku

Jevíčko - Vzpomínkový akt k 98. výročí vzniku samostatného Československa pořádali ve čtvrtek odpoledne v Jevíčku před sochou T. G. Masaryka za přítomnosti mnoha spoluobčanů.

Jevíčské kino plné diváků si užilo koncert, jehož výtěžek byl určen třem klukům

Jevíčko – Přátelská atmosféra, bouřlivý potlesk i emoce na jevišti. I tak by se dal charakterizovat sobotní charitativní koncert pro trojčata Koláčkovy z Újezdu u Brna, který se konal v místním kině.

Připravují projekt na zbrojnici

Jevíčko – Od začátku srpna se vedení města společně se Sborem dobrovolných hasičů připravuje na zapojení do dotačního programu na rekonstrukci hasičské zbrojnice.

Jevíčko chce zvýšit bezpečnost

Jevíčko - Až do poloviny listopadu mají občané města možnost vyjádřit svůj názor na zřízení městské policie. Anketu, ve které může veřejnost hlasovat pro nebo proti, vypsalo vedení města.

Římané došli až k Jevíčku, archeologové našli tábor

Jevíčko – Když v srpnu letošního roku přijeli do města archeologové Regionálního muzea v Litomyšli, netušili, že stojí na prahu unikátního objevu.

Cvičný požár 
v ústavu

Jevíčko – Jak se připravit na živelní pohromu? Jedině tak, že si ji vyzkoušíte nanečisto.

Archeologický objev v Jevíčku

Jevíčko – Po roční odmlce se studenti archeologie, tentokrát z Univerzity Hradec Králové, vrátili na lokalitu germánského pohřebiště z 2. století a germánského sídliště ze 4. století našeho letopočtu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení