VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JEVÍČKO

Nelegální vrakoviště musí majitel odstranit

Jevíčko – Za provoz nelegálního autovrakoviště v Jevíčku na Svitavsku dostal podnikatel Václav Zapletal pokutu sto deset tisíc korun. Porušil totiž zákon o odpadech.

Betlém i knihy Josefa Lady

Jaroměřice – Tvorba všeobecně známého, významného českého malíře, ilustrátora, scénografa a spisovatele Josefa Lady, který se narodil před sto třiceti lety v Hrusicích se dodnes těší velké oblibě.

Investovat chtějí i napřesrok

Jevíčko – Letošní rok pomalu končí a vedení města hodnotí uplynulé období z pohledu investiční činnosti jako nadmíru úspěšné.

Oprava skončena, do Okružní se vrátí život

Jevíčko – Na začátku týdne byla oficiálně otevřena nově zrekonstruovaná část ulice Okružní IV. 

Skauti přivezli Betlémské světlo, přijít si pro ně můžete už v neděli

Svitavsko – Betlémské světlo dorazilo letos do Česka již po sedmadvacáté. V sobotu se pro ně do Vídně vydali brněnští, a také jevíčští skauti. Letos se jich z Jevíčka vypravilo osmnáct. Předání proběhlo v kostele syrské pravoslavné církve Mor Ephrem.

Nedbalost při topení v kamnech

Jevíčko – Požár si v poslední listopadový den vyžádal přítomnost čtyř jednotek hasičů, které musely vyjíždět do Jevíčka k hořící ocelové kůlně ve které se skladují staré tatrovky.

Přes Jevíčko opět pojedou vlaky

Jevíčko – Město leží mimo hlavní dopravní trasy na samém okraji Pardubického kraje, v přímém sousedství kraje Olomouckého a Jihomoravského. Současně je ale Jevíčsko regionem, pro který je zajištění dostatečné dopravní obslužnosti mimořádně důležité.

Adventní věnec ve Vrážném

Vrážné – Vesnička v krásné krajině Malé Hané má ostatně tak jako většina měst a obcí na Svitavsku již tradiční zvyky, jak přivítat vánoční svátky.

Spolupráci s krajem si pochvalují

Jevíčko – Vedení města v uplynulých dvou letech vsadilo při komunikaci s představiteli Pardubického kraje na osobní jednání. A o plánech ve městě je informovalo s předstihem.

Parcely už čekají na zájemce

Jevíčko – Právě v těchto dnech dokončují ve městě první etapu zainvestování šestnácti pozemků pro budoucí výstavbu rodinných domů. Tato investice ve výši šest a půl miliónu korun byla sválena zastupiteli už v červenci.

Město se změnilo ve Foglarova Stínadla

Jevíčko – Už potřetí se sešli v jevíčské synagoze příznivci příběhů Jaroslava Foglara, aby se společně vypravili za dobrodružstvím do temných stínadelských uliček, ovládaných nevyzpytatelnými Vonty.

Cyklostezka propojí dva kraje

Jevíčko – Vybudování cyklostezky, která by propojila sousedící města, Jevíčko a Velké Opatovice, a tím současně propojila i Pardubický a Jihomoravský kraj, připravují společně představitelé obou samospráv.

Výzkum v Jevíčku pokračuje

Jevíčko – Na lokalitě v ulici Vrchlického byla zahájena první fáze badatelského archeologického výzkumu římského pochodového tábora.

Restaurovali dveře sýpky

Jevíčko – Péči o památky ve městě nezanedbávají. V letošním roce se dostala řada na historické dveře někdejší barokní sýpky v ulici K. H. Borovského.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení