VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Veřejné čtení vlastní tvorby 
ve svitavské knihovně

Svitavy – Tak jako zamilovaní žijí pro touhu milování, tak ti, kteří zabývají se psaním, ať už profesně, či jen pro svoji radost, nedokáží si představit jediný den bez písmenek, jež skládají ve slova, věty v literární útvar.

15.3.2014 33
SDÍLEJ:

Veřejné čtení 
ve svitavské knihovně.Foto: Naďa Mašková

Dovoluji si tímto poděkovat kolektivu Městské knihovny ve Svitavách za vzorné jednání s návštěvníky, a také za to, že prostřednictvím knih máme možnost sledovat myšlenky velkých lidí. Tím rezonuje tato interesující věda. A co víc! Tleskám i za rozmanité akce. Ta, která nedala mi spát, konala se 10. března, roku 2014, s názvem – Veřejné čtení vlastní tvorby.

Protože stvořila jsem si svůj svět, v němž kumulují se příběhy jako na výrobním pásu, moje fantazie, jež je bez hranic, nápady a tvořivost patří do jídelníčku  mého života.

Jak radostná je následná prezentace. Nemohla jsem tedy jinak, než účastnit se tohoto setkání s kamarádskou atmosférou s nadšenci, pro něž psaní textů je jistá hřejivost.

Mikoláš Trkal jemně provokoval se svojí líbivou sbírkou erotických básní, paní spisovatelka Alenka Vorlíčková zabodovala pohádkami, v kterých hlavní roli hrála zvířátka. Také děti byly obdivuhodné – Terezka Motyčková, Amálka Vorlíčková a Adámek Brázda. V jejich podání zazněly roztomilé verše, nechyběla ani píseň jako přídavek.

A já nejraději dotýkám se témat, která zaměstnávají moji duši – láska, mezilidské vztahy, tajemno. Tentokrát jsem vystoupila s mojí autorskou meditační úvahou – Laskavost, neboť základní kámen člověčenství je dobro. Jeho absencí stávají se z mnohých psychopati, jež chtějí dělat zlo, a psychotici, kteří musí dělat zlo. Dovolím si nadnést, že právě 21. století vyznačuje se  chaotičností a nelogičností díky tomu, že pravé priority lidí jsou alternovány lacinými zábavami, degradující mozkové buňky.

Mám velké přání, aby lidé méně byli okouzleni bulvárem, kde redaktoři „pisálci" jsou  šelmy lačné  po kořisti i za cenu svého nejapného chování.

Naučme se raději vážit si hodnotných knih, a vracet se k nim jako do míst, jež milujeme. Jen tak svět zazáří moudrostí a chloubou.

NAĎA MAŠKOVÁ

Autor: Redakce

15.3.2014 VSTUP DO DISKUSE 33
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Oslavy památky padlých v první světové válce Mladějov – Blosdorf.

Mladějovská úzkokolejka se na den změní v bojiště

V Boršově opravují most.

V Boršově opravují most

Iscarex Cup: Fliedr byl dvakrát na stupních

Svitavy – Celoroční běžecký seriál Iscarex Cup má za sebou dvě srpnové zastávky, na kterých byly vidět také atleti ze Svitavska.

Folkový svátek je za dveřmi, chybět nebude ani Epydemye

Dolní Újezd - Újezdské babí léto je festivalovou stálicí už pětadvacet let. Ani letos nepřijdou příznivci folku a country o největší festival podobného typu v Pardubickém kraji.

Svitavská září novotou a pruhy

Moravská Třebová – Několik týdnů probíhající rekonstrukce Svitavské ulice je dokončená. Předcházela jí nejprve výměna vodovodního řadu a poté i plynovodu.

Triatlon Litomyšl: Třiadvacátý ročník vyhrál Lím

Litomyšl – Od roku 1995 existuje tradice závodu Triatlon Litomyšl. Od té doby nebyla porušena a letos jeho organizátoři přivítali vyznavače plavání, cyklistiky a běhu na 23. ročníku této populární akce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení