VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Přehled akcí v Pardubickém a Královehradeckém kraji na 12. - 14. března.

12.3.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Svitavsko - Připomenou Magdalenu Dobromilu Rettigovou

Litomyšl - V pátek se koná ve Smetanově domě Salon M. D. Rettigové se Zástěrkovým bálem na závěr. Večer by chtěl evokovat atmosféru kdysi populárních kultivovaných společenských salonů, v nichž zaznívala hudba, zpěv a krásné slovo. Soutěžit se bude o nejlepší zástěrku. K tanci a poslechu zahraje Poberounská hudební skupina Třehusk. Akce začíná v 19 hodin.

Litomyšl – V Regionálním muzeu začíná v neděli výstava Až jaro zaťuká… Na výstavě návštěvníci uvidí velikonoční kraslice ze sbírek muzea, tradiční a moderní jarní dekorace studentů zahradnické školy v Litomyšli, jarní patchworkové dekorace a quilty členek Spolku patchworku Litomyšl.

Jaroměřice – Turisté vyrazí v sobotu na 34. ročník dálkového pochodu Jarní přírodou. Pořadatelé z Klubu českých turistů nachystali čtyři trasy pro pěší a tři pro cyklisty. Již v sedm hodin ráno mohou chodci vyrazit z hřiště na Čtvrtničkách na sedm až 38 kilometrů dlouhý pochod. Nedočkaví milovníci kol si mohou vybrat 10, 30 nebo 65 kilometrové trasy.

Dolní Újezd – Ve vesnici u Litomyšle se koná v sobotu tradiční Josefovský mariáš. Na turnaj se sjíždí pravidelně hráči z celé republiky, jde o největší akci svého druhu v Čechách. Hrát se začne v pravé poledne v místní sokolovně. Na úspěšné mariášníky čekají hodnotné ceny.

Orlickoústecko - Otužilí vodáci otevřou řeku

Choceň – Jubilejní desátý Vodácký den se uskuteční v sobotu v Chocni. V deset hodin dopoledne odstartuje na Tiché Orlici adrenalinový závod Choceňský buben, který také řeku otevře pro letošní sezonu. Dvě hodiny po poledni začne v kině Máj festival vodáckých a horolezeckých filmů. Ve 20 hodin vypukne v místní sokolovně tradiční, v pořadí desátý Vodácký ples.

Lanškroun – V sále lanškrounského zámku začne v sobotu v 19.30 hodin koncert Big Bandu Lanškroun. Návštěvníci koncertu se mohou jako obvykle těšit na zpěváky a sólisty orchestru. Hostem večera bude virtuózní jazzový klavírista a skladatel Milan Svoboda.

Česká Třebová – „Karneval na lyžích“ se připravuje na neděli do Ski areálu Peklák v České Třebové. Rej má vypuknout dvě hodiny po poledni, všichni, kdo přijdou v maskách, budou mít lyžování zadarmo. Pořadatelé slibují různé soutěže, občerstvení a další doprovodné služby - Ski bar, Ski servis, půjčovnu lyží.

Chrudimsko - Hrát se bude turnaj v Člověče, nezlob se

Hlinsko – Již čtvrtým rokem je pro vás připraven turnaj v Člověče, nezlob se. Organizátoři by rádi uvítali dvoučlenné týmy hráčů, které budou soutěžit o hodnotné ceny. Pokud nebudete mít spoluhráče, určitě se najde někdo, kdo bude ochoten se k vám připojit přímo na místě. Tak tedy neváhejte a přijďte si zahrát tuto bláznivou hru. Turnaj se uskuteční v neděli od 14 do 17 hodin v Centru Jana XXIII. V budově výměníku na sídlišti.

Luže – Šipkový klub Základna Luže pořádá mariášový turnaj v sobotu ve Staročeské hospodě v Luži na náměstí. Registrace hráčů proběhne v 9 hodin, začátek prvního kola je stanoven na 10. hodinu. Startovné činí 200 korun. Přihlášky a informace získáte na telefonech 739 636 096 a 605 153 533.

Chrudim – Dům dětí a mládeže v Chrudimi zve v sobotu od 9 do 12 hodin všechny holky, kluky i dospěláky k výrobě papírového lampionu pro štěstí. Na programu bude výroba lampionu na zavěšení nebo jako stínítko nad stůl. S sebou je nutno si přinést kulatou krabičku od sýru, pití, přezůvky a dobrou náladu! Poplatek pro členy činí 30 korun, pro nečleny 40 korun. Zájemci se mohou hlásit v DDM Chrudim nejpozději dnes.

Pardubicko - Dobrodružství na filmovém plátně

Pardubice – V sobotu od 18 hodin se v kině Dukla Pardubice koná filmový festival Expediční kamera 2010 – celovečerní maraton outdoorových filmů. Přijďte zhlédnout filmy o lidech v situacích, do kterých se sami možná ani netoužíte dostat. Kromě filmů českých v programu najdete také snímky ze Slovenska, USA, Švýcarska, Kanady a Brazílie.

Pardubice – Dvojkoncert, ve kterém se v české premiéře představí maďarský saxofonový kvartet Bély Ágostona a nový sólový projekt bubeníka Miloše Dvořáčka, se koná v sobotu od 20 hodin v Divadle 29, Pardubice. Po obou koncertech bude následovat společná improvizace. Adolphe Sax Konsort je novým hudebním projektem maďarského multiinstrumentalisty, skladatele a zpěváka Bély Ágostona, který se v Divadle 29 představí v české premiéře.

Královéhradecko - Ples rybářů i s vůní fialek

Hradec Králové - Rybářského plesu se mohou v sobotu zúčastnit zájemci o tanec. Ve velkém sále královéhradecké Střelnice začíná ve 20 hodin. Vstupenky je možno koupit si předem v infocetru na Gočárově třídě v Hradci Králové.

ratonohy - Na 34. Fialkový ples zve do Kratonoh zdejší Český svaz žen. Jarní bál se bude konat v sobotu od 20 hodin v hostinci U Kaštanu v Kratonohách. Kromě hudebního doprovodu skupiny Georgie pořadatelé nabídnou účast v bohatě dotované tombole.

Chlum - Cyklus komponovaných hudebních pořadů Hluboká brázda pokračuje v pátek dílem Tajemství Marsyas. V restauraci U Polních myslivců na Chlumu u Hradce Králové začíná v pátek v 19 hodin. Účinkuje Jaroslav Balcar.

Nechanice – Výstavu k 50. výročí svého založení pořádá v sobotu a v neděli v nechanickém kulturním domě zdejší klub důchodců. Průřez padesátiletou činností a výstavu ručně vyšívaných obrazů je možno si prohlédnout po oba dny od 10 do 17 hodin.

Rychnovsko - Na tanečním parketu bude plno

Opočno – V hotelu Holub vás v pátek od 19.30 hodin čeká II. Reprezentační ples města Opočna. K poslechu a tanci zahraje hudební skupina STREJCI. Pro všechny zúčastněné je připravena bohatá tombola. Vystoupí kouzelník a iluzionista Pavel Kožíšek a v doprovodném programu břišní tanečnice.

Dobruška – Fotbalový oddíl TJ Dobruška pořádá v sobotu od 20 hodin v sokolovně tradiční Sportovní karneval. Hraje skupina Antares, předtančení se ujme taneční skupina D-RUSH. Hosty čeká bohatá tombola a vyhlášení nejlepších masek.

Vamberk – V sobotu se můžete od 20.30 hodin těšit na koncert skupiny G POINT FUNkCTION, poté následuje koncert skupiny TLESKAČ, který začíná ve 22 hodin. Oba koncerty se uskuteční v Městském klubu Sokolovna.

Jičínsko - Žabí běh zahájí sezonu v Muzeu přírody Český ráj

Prachov – V neděli zahajuje Muzeum přírody Český ráj novou sezonu. Na programu je Žabí běh, otevření výstavy turistických vizitek Rudolfa Ropka a vyhlášení výtvarné soutěže Namaluj obojživelníka nebo plaza roku 2010.

Jarní Žabí běh s trasami 7 kilometrů a 2 km je určený nejen vytrvalostním terénním běžcům, kteří si chtějí zatrénovat, ale i všem, kdo se rádi, třeba i pomaleji, pohybují v přírodě. Stejně, jako si žáby musí v přírodě načasovat svůj jarní přesun, měl by se i člověk pokusit překonat zvolenou trať tak, aby se co nejvíc přiblížil času, který si předem sám odhadl. Netradiční závod odstartuje v 11 hodin od Muzea přírody Český ráj.

Jičín – Nadace Kintari ve spolupráci s Indonéským velvyslanectvím v Praze a městem Jičín pořádá Indonéský večer v pátek od 17.30 hodin v K–klubu na Valdštejnově náměstí. Přijďte se podívat na bohatý program, seznámit se s Indonésií, její kulturou, uměním a reáliemi. Vystoupí slavná balijská tanečnice a profesorka I Gusti Agung Ayu Oka Partini, která je v České republice poprvé. Večer bude promítán dokumentární film o ostrově Lomboka, proběhne komentovaná projekce fotografií, prodejní výstava indonéských šperků a vše bude protkáno tanečním programem.

Nová Paka – V pátek a v sobotu se představí v restauraci Novopacké sklepy v Nové Pace Lenka Dusilová. Zpěvačka, rockerka a písničkářka vystoupí společně s kytarovým mágem Peterem Binderem v hudebním sále na půdě restaurace. Koncert se uskuteční ve dvou dnech vždy od 20 hod.

Náchodsko - Do Náchoda míří hudební dvojice Eva a Vašek

Náchod – Koncert známé hudební dvojice Eva a Vašek se uskuteční v neděli v 19 hodin v náchodském divadle Dr. Josefa Čížka. Repertoár se skládá z písní, které v českém prostředí zlidověly.

Šonov u Broumova - V rámci svého evropského turné I Want My Heavy Metal Tour 2010 se newyorská klubová legenda - zpěvák a kytarista Adam Bomb představí publiku v broumovském výběžku. V sobotu ve 20 hodin v sále restaurace U Pitašů v Šonově Adam vystoupí se svou dynamickou show, plnou ostrých kytarových riffů a pyrotechnických efektů.

Broumov - Dobrosrdečný Pákistán je název cestopisné projekce a diashow cestovatele Martina Stillera, kterou můžete navštívit v sobotu od 18 hodin v Městském divadle. Společně zjistíme, jak přátelský a pohostinný je pákistánský národ.

Hronov - Babička v trenkách aneb Aprílová komedie je název bláznivé divadelní hry, kterou v sobotu v 19.30 hodin uvádí Jiráskovo divadlo. Vše se odehrává na pozadí detektivní zápletky, do které se dostane mnoho svérázných postav a postaviček.

Trutnovsko - Děti si o víkendu užijí pestrých hrátek

Dolní Lánov - Dětské hrátky bez hranic se v sobotu konají od 14 do 16.30 hodin v Kulturním domě Děvín. Na programu jsou soutěže, hry a dovádění, stavění ze stavebnic Merkur a Obligu. Účinkovat budou dětská skupina historického šermu Legenda Aurea, mladí herci z Ordinace v růžové zahradě Lucie Kovalaková, Veronika Malá a Martin Holec i taneční skupina Black and White. Uvádět bude rosnička Rádia OK Aneta Vrbová, Kristýna Schejbalová a Eliška Janoušková.

Čermná – Karneval pro děti pořádá obec tuto sobotu od 14 hodin ve společenském sále místního pohostinství. O zábavu se postará Agentura Vosa z Trutnova. Příchozí v maskách mají vstup zdarma.

Mladé Buky – Předvelikonoční hrátky se psem Baldou se konají v sobotu 13. března od 10 hodin v mladobuckém skiparku. Děti se mohou v rámci této akce také pobavit ve výtvarné dílničce, kterou pořadatelé umístili do Rotundy Nebíčko. Kromě soutěží je na programu barvení vajíček, vystřihování košíčků a další aktivity

12.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Hrát doma? Bylo to spíše za trest, body se často stěhovaly

Dožínky v Trstěnici.

OBRAZEM: Nedělní oslava sklizně

Kolotoč v Janově. Domácí zatočili s Jaroměřicemi, produktivita byla neskutečná

Svitavy /OKRESNÍ PŘEBOR/ – Po dvou odehraných kolech nejvyšší okresní soutěže fotbalistů zůstaly tři mančafty se stoprocentní bilancí a čtyři, které na svůj první zisk bodů stále čekají.

Podvodníci vylákali od seniorek statisíce korun

Moravskotřebovsko – Varování před podvodníky nezabírají. Alespoň podle dalších případů podvodů, které se staly během jediného dne. Na lep podvodníkům sedly ženy ve věku 62 a 89 let. Dohromady přišly o 288 tisíc korun. Oba případy v současné době intenzivně řeší svitavští kriminalisté. 

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Autem narazila do samoobsluhy

Březová nad Svitavou – Na nedělní ráno nezapomene asi dlouho šestašedesátiletá žena, které se pravděpodobně nevěnovala při průjezdu náměstím řízení. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení