VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ochotníci zahráli večerníčky

Brněnec – Výsledky dlouholeté práce a úspěchy ochotníků Divadelního spolku  Eduarda Vojana v Brněnci jsou známé nejen v oblasti Brněnce či Svitavska, ale dnes již ve také ve značné části naší republiky.

4.4.2014
SDÍLEJ:

Divadelní experiment Večerníček.Foto: Pavel Škranc

Se svými inscenacemi v posledních letech navštívili celou řadu měst a obcí, kde sklízeli zasloužený potlesk. Dobře se také projevila dlouholetá spolupráce s profesionálními divadelníky z Brna. Tito souboru pomáhají zejména ve výběru žánrů, s režií, scénou a v dalších oblastech. Obvykle je také jako diváci vídáváme na brněneckých premiérách a dalších akcích. Tito patroni jako pan Jan Heger-Kučera, František Lešovský nebo herec Zdeněk Junák souboru ochotně pomáhají.Nastudování dobré a úspěšné divadelní hry představuje kus perné a dlouhotrvající práce, zkoušek a zejména časové náročnosti. Výsledkem však potom bývá úspěch u diváků a zájem o reprízy v dalších místech.

Tato práce je však dlouhodobá, neobejde se bez trpělivosti a lásky k amatérskému divadlu. Proto také část mladých brněneckých ochotníků se svým způsobem pustila na vlastní pěst do jistého experimentu, jehož výsledky jsou vidět v kratší době. Za pomoci úzkého kruhu přátel se dva hlavní aktéři Kristýna Pavlasová a Dušan Blažka pokusili v sobotu 22. března 2014 v Lidovém domě  o trochu neobvyklý až  riskantní projekt. Autorsky si připravili kulturně zábavný a soutěžní večer. Jeho hlavním tématem byl populární televizní Večerníček. Jak sami autoři v úvodu večera uvedli, pokusili se o určitý experiment, bez záruky dobré odezvy u diváků. To, že se diváci do celého večera dobře zapojili bylo docela dobrou známkou úspěšnosti. Proto autorům a protagonistům také patří poděkování za jejich aktivitu. Možná tímto třeba někteří diváci ztratí ostych,objeví v sobě talent a tím i zájem o ochotnické divadlo. Průvodci večera  vtipným a bezprostředním způsobem využili svoje divadelní zkušenosti k pobavení diváků. Zda se tento experiment uplatní v dalším pokračování, to vše ukáže další čas. Přesto již nyní je potřeba mladým experimentátorům vyslovit poděkování zejména za to, že do toho šli s osobní odvahou a dokázali vyvolat úsměvy a zájem diváků.

Staněk Jaromír

Autor: Redakce

4.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Z utkání Svitavy vs. Polička (1:0).

Fotbalové výsledky z regionu

Nový protipovodňový systém za miliony korun

Litomyšl – Obyvatelé Litomyšle se v minulosti už mnohokrát přesvědčily, jaké škody může napáchat voda. O ohni to mohou říci také, ale s tím nelze počítat tak, jako s řekou Loučnou, která městem protéká. 

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Svitavy /ROZHOVOR/ – Asistent trenéra reprezentace Lubomír Růžička si myslí, že by český basketbal měl produkovat více perspektivních mladých hráčů.

Jen tři kola mu stačila k jízdě

Litomyšl – Mnohdy si opilí lidé myslí, že dokáží vše na světě. To byl možná i případ řidiče, který jel podle svých slov z Vysokého Mýta do Litomyšle. Policisté ho však zastavili v Tržku. Důvod byl ten, že mu od auta sršely jiskry. Jel totiž bez pravého předního kola.

Cyklopruhy ve Svitavské zvýší bezpečnost

Moravská Třebová – Ve Svitavské ulici v Moravské Třebové, kde se právě dokončuje rekonstrukce komunikace, přibyly nově vyhrazené jízdní pruhy pro cyklisty. Ne všem se ale výrazná, do očí bijící červená barva, která je pro vyznačení pruhů použitá, líbí. Podle radnice má křiklavá barva své opodstatnění.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení