VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Navrhněte osobnost Svitav

Svitavy – Již od roku 1999 volí Svitavský klub Laurus svitavskou osobnost.

26.2.2017
SDÍLEJ:

Předání výroční ceny Svitavského klubu Laurus. Foto: Milan Báča

Jak nám sdělil prezident klubu Josef Čáp, klub také letos v na konci února na své výroční valné hromadě zvolí již devatenáctou osobnost, která se zasloužila o slávu a věhlas města, o rozvoj, propagaci a reprezentaci Svitav a která převezme výroční cenu, pro kterou se vžilo označení Svitavský vůl. „Do této svitavské síně slávy jsme v minulosti uvedli historičku Drahomíru Šustrovou, divadelníka Karla Šefrnu, chirurga Karla Kiliána, fotografa Zdeňka Holomého, muzikanta Františka Černého, ředitele nadace Františka Plívu, předsedu okresního výboru zdravotně postižených Otmara Cvrkala, sbormistryni Věru Burešovou, fotografa Josefa Čermáka, profesora a biologa Josefa Otavu, sportovce Vlastibora Zvingera, sbormistryni Miroslavu Ducháčkovou, historika Radoslava Fikejze, pracovníka s mládeží Mario Kučeru, zakladatele svitavské turistiky Viléma Sticha, mistra kuchaře Václava Šmerdu, fotografa Miroslava Sychru a vloni architekta Romana Svojanovského," dodal Josef Čáp. Statut Ceny umožňuje volit pouze žijící osobnost.

Klub Laurus se opět obrací na spoluobčany s nabídkou spolupráce při nominování osobností, přivítá do 24. února 2017 návrhy veřejnosti na udělení výroční ceny klubu. Návrhy, ze kterých se vždy vybíralo, lze poslat na adresu Svitavský klub Laurus, Nádražní 7, Svitavy, elektronicky na adresu bc@gy.svitavy.cz, telefonicky (nebo SMS) na číslo 603 511 743 nebo také osobně u prezidenta klubu Josefa Čápa.

MILAN BÁČA

Autor: Redakce

26.2.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

O překvapivé výsledky opět nebyla nouze, Alois Komprda potřeboval sedm zásahů

Také neparlamentní strany mají svoje želízka v ohni

Nové chodníky i lávku chtějí do konce roku

Polička – Zima se blíží, a tak je potřeba dokončit co nejvíce zemních prací. V Poličce chtějí dokončit hned několik pozemních komunikací v centru města.

Naši prvňáci ze Základní školy U Školek Litomyšl

Litomyšl - Každou středu vám představíme letošní prvňáčky ze Svitavska.

Titul a rekord. Strnad splnil, co si od šampionátu přál

Litomyšl – Pro mistra světa a Evropy i titul mistra republiky, nadto v domácím prostředí! Lepší scénář se na závěr mimořádně vydařené sezony nedal ani vymyslet.

Drzost zloděje neznala mezí

Moravskotřebovsko – Dokázal by z jalové krávy vymámit tele. Toto přísloví se hodí na podvodníka, který okradl nejen svého spolužáka, ale i otce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení