VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

18.3.2015

Zdravicí vyjádřili podporu při výročí od hrůz

Svitavy/Hirošima – Svitavští esperantisté vzkazem stejně jako další země dali najevo sounáležitost s japonskými přáteli, kteří si připomněli shození bomb

18.3.2015

Přes závěrečné porážky končí rezerva spokojená

Svitavy – Záchranu v soutěži měly Svitavy bezpečně zajištěnou v předstihu, takže si na severní Moravě zahrály bez psychického tlaku.

18.3.2015

Jeden svět uzavřou dva filmy

Polička – /SOUTĚŽ/  Festival Jeden svět vrcholí. Hráli jste s námi o lístky na zahajovací snímek Danielův svět vyprávějící příběh o pedofilovi.

18.3.2015

Střelba z kulovnic a štěkání psů na Smetance

Litomyšl – První březnovou středu byl spuštěn předprodej vstupenek na 57. ročník Smetanovy Litomyšle a jako obvykle se během několika minut některé pořady vyprodaly. Ale jen zdánlivě.

17.3.2015

Zahrajte si o lístky na rockový nářez

Litomyšl – /SOUTĚŽ/ Díky spolupráci s hudebním klubem Kotelna v Litomyšli vám nabízíme lístky na koncerty.

17.3.2015

Děti se sešly s autorem oblíbených pohádek

Svitavy – Čtení a výtvarnou dílnu připravila Městská knihovna ve Svitavách s místním spisovatelem a ilustrátorem Martinem Sodomkou.

17.3.2015

Jako na Divokém západě si mohly připadat děti na karnevale v Bělé

Bělá nad Svitavou – Kdo využil pozvání na dětský karneval do Bělé nad Svitavou v sobotu 14. března, ten nelitoval.

17.3.2015

Linhartický Klub seniorů slavil narozeniny

Linhartice – Sál kulturního domu zaplnilo na šedesát členů a další dvacítka pozvaných hostů. Přítomní slavili na výročním setkání 11. března desáté výročí od vzniku Klubu seniorů. Účast nijak neobvyklá.

16.3.2015

Bavili se a ještě přitom pomohli dobré věci

Litomyšl – Vojáci v dobových uniformách, auta a obleky z počátku minulého století. To vše patřilo už potřetí k Benefičnímu dobovému plesu ve Smetanově domě.

16.3.2015

Plná Kotelna energie. Kapely Nebe a Jelen předvedly svůj um

Litomyšl – Páteční večer patřil v Kotelně kapelám, které vystupují na své šňůře spolu. Nejen, že si půjčují zpěváky a mají společného hosta Kateřinu Marii Tichou, ale mají dohromady i fanoušky.

16.3.2015

Jeden svět začal třaskavým tématem pedofilie. Vystoupil odborník i pedofil

Polička – V pátek odstartoval v poličském kulturním domě Střelnice multižánrový festival Jeden svět.

13.3.2015

Klienti Světlanky vystavují batikované obrazy

Svitavy – Batikované obrazy vznikaly pod rukama klientů centra denních služeb Světlanka. Senioři, lidé se zdravotním postižením a chronickým onemocněním pilně v únoru tvořili, aby nyní mohli vystavovat.

12.3.2015

Další osobností Svitav se stal fotograf Miroslav Sychra

Svitavy – Každoročně klub Laurus volí osobnost, která se zasloužila o slávu, věhlas, rozvoj, propagaci a reprezentaci Svitav. Nyní zvolil za sedmnáctého laureáta fotografa Miroslava Sychru.

12.3.2015

Jeden svět překvapí otevřeností filmů i pestrou besedou

Polička – Na letošním ročníku jsou ústředními tématy chudoba, duševní choroby, prozkoumávání lidského nitra a taky ožehavá otázku islámu.

11.3.2015

Hendikepovaní tančili a hráli zdravým

Polička – Co dělají klienti pečovatelských domů, kteří jsou hendikepovaní? Rozhodně nezahálejí, kulturně se vzdělávají a svými aktivitami se sami snaží obohacovat druhé.

10.3.2015

Dvojkoncert kapel Nebe a Jelen. Hrajte o vstupenky do Kotelny.

Litomyšl – /SOUTĚŽ/ Díky spolupráci s hudebním klubem Kotelna v Litomyšli vám nabízíme lístky na koncerty.

10.3.2015

Hladík: Jsem jako upír. Z mladých saju energii

Svitavy – /rOZHOVOR/ Česká rocková jednička se cítí stále dobře jen díky partě mladších kluků. Doma pořád cvičí s několika kytarami a rád prý hraje u rádia

10.3.2015

Pekelný čert s princeznou na ledě? Proč by ne

Svitavy – Pestrobarevné masky se opět sešly na svitavském zimním stadionu, aby si společně užily jedno z posledních bruslení v letošní sezoně.

10.3.2015

Masopustní průvod v novém provedení přilákal davy lidí

Svitavy – Náměstí Míru doslova praskalo ve švech. Všichni si přišli prohlédnout masopustní průvod a pobavit se s ostatními.

9.3.2015

Jeden svět začíná. Zahrajte si
o lístky na film Danielův svět

Polička – /SOUTĚŽ/ Festival Jeden svět rád provokuje a zabývá se sociálně citlivými tématy. V letošním ročníku bude rozebírat nejen podstatu duševních chorob, zaměří se také na otázku islámu a podívá se také na to, jak se některým lidem žije v chudobě.

9.3.2015

Domácí filmař uvede Barbelo

Svitavy – Režisér Daniel Zezula už tento týden zažije velkou premiéru se svým celovečerním filmem. Muž z nedalekého Hradce nad Svitavou představí 13. března ve svitavském kině Vesmír snímek Barbelo.

9.3.2015

„Skřivani“ v klubu. Rockeři
 soutěžili o místo na festivalu

Polička – Slavík to sice není, ale přesto si soutěž Poličský Skřivan během mnohaletého úsilí amatérských muzikantů získala slušnou popularitu.

9.3.2015

Elektrizující Blue Effect: Akustiky potěšily

Svitavy – „Tak pojďte na to chlapci." Přesně tak natěšení fanoušci vítali kapelu Blue Effect v čele s vynikajícím kytaristou Radimem Hladíkem.

8.3.2015

Ženy na vsi draly peří jako za starých časů

Sebranice – Husy se dříve na vesnicích chovaly téměř v každém hospodářství. Tradičně po vánocích do velikonoc se na vesnicích dralo peří. Za dlouhých zimních večerů se scházely ženy na střídačku u každé ze sousedek tak dlouho, dokud nesedraly peří, které podškubaly ze svých hus.

6.3.2015

Pohádkový karneval ve Vítějevsi

Vítějeves – Karneval v obci je již dlouholetá tradice, kterou pořadatelé ani letos nevynechali.

5.3.2015

Zájem o lístky na „Smetanku“ byl velký. Někteří si přivstali

Litomyšl – Žádné fronty a spokojenost. Tak by se dal charakterizovat první den, kdy si bylo možné zakoupit lístky na představení Smetanovy Litomyšle. Celkem byly prodány či zarezervovány dvě třetiny vstupenek z rekordního množství 29 922 kusů.

4.3.2015

Zlí piráti? Ani náhodou. V Litomyšli byli pouze ti hodní

Litomyšl – Tři organizace se spojily, aby zajistily pro děti odpoledne plné her a zábavy. Podle usměvavých tváří bylo vidět, že se jim to podařilo

3.3.2015

Masopust: Flinstounovi, Mrazík i myší rodinka

Dolní Újezd – „Masopuste,masopuste, ty jedlíku svátku, jsme rádi, že zavítal jsi také do Dolňáku. Rozpaky však máme dneska na té naší tváři, trochu jsme si pomíchali datum v kalendáři…" Těmito slovy začínala glosa, kterou pořadatelé vysvětlili netradiční termín veselí, které nebývá v postní době.

3.3.2015

FOTO: Módní přehlídka v baru sklidila ovace

Litomyšl - O sobotních večerech bývají bary a hospody nejvíce zaplněné. Nejinak tomu bylo i tento víkend v baru Garáž v Litomyšli. Návštěvníci jsou zde zvyklí na koncerty i výstavy.

3.3.2015

Jedlík přinesl do televize na ochutnání chilli

Bystré – Do televizního studia zavítal minulý týden známý maxijedlík Jaroslav Němec. S moderátory pořadu Snídaně s Novou si povídal o své zálibě v pojídání.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení