VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

23.6.2017

„Možná, že příště můžeme přitvrdit“

Litomyšl /ROZHOVOR/ - Dva dny po sobě publikum na Smetanově Litomyšli tancovalo. Nezvyklá situace se odehrála během Koncertů na přání. Na pódiu se představily Puppini Sisters a B-Side Band a následně se stejným orchestrem VOJTĚCH DYK.

16.6.2017

Zpěvák skončil po napadení v nemocnici, kapela Black Mercury zrušila koncerty

Svitavy - Kapela Black Mercury v sobotu na festivalu Hřebečský slunovrat nezahraje. Zpěvák Libor Šenkýř, který je fanouškům známý jako Leeba, skončil v nemocnici po napadení. To se odehrálo před Fabrikou v úterý kolem třetí hodiny ráno. Členové kapely to považují za tragickou událost.

15.6.2017

Zemřel Mistr Olbram Zoubek

Litomyšl – Smutná zpráva o úmrtí Olbrama Zoubka, jednoho z největších sochařů současnosti, dorazila dnes z Prahy. Zveřejnil ji ředitel Národního filmového archivu a Zoubkův zeť Michal Bregant.

AKTUALIZOVÁNO
14.5.2017

OBRAZEM: Národní soutěž a výstava amatérské fotografie

Svitavy - V sobotu dopoledne ve městě vyvrcholil už třicátý sedmý ročník Národní soutěže a výstavy amatérské fotografie.

6.5.2017

Hrad Svojanov se promění v tržiště

Svojanov – Na královské sídlo míří řemeslníci, aby předvedli, co dovedou, a nabídli své výrobky. Nebudou chybět šermíři, ani dobová hudba a tanečnice.

27.4.2017

Pěvecký sbor KOS oslnil v Bratislavě

Litomyšl – Smíšený pěvecký sbor KOS pedagogické školy se sbormistrem Milanem Motlem opanoval nedávný Mezinárodní sborový festival Slovakia Cantat v Bratislavě. Uspěl v konkurenci 19 sborů ze sedmi zemí světa.

23.4.2017

Polička ožila jazzem

Polička - Každoročně v polovině dubna ožívá město jazzem. Festival Polička Jazz se stal pro jazzové nadšence skutečným pojmem. Je jedním z pěti pravidelně pořádaných poličských hudebních festivalů. I letos přilákal stovky posluchačů. Organizátory festivalu jsou Kulturní služby a Divadelní spolek Tyl.

8.4.2017

Malá díla od velkého umělce na jedinečné výstavě

Litomyšl – Umělec Josef Váchal patří k Litomyšli stejně jako Bedřich Smetana nebo Alois Jirásek. Jeho odkaz je zhmotněn v Portmoneu, kde zanechal své dílo na stěnách i nábytku. Dočasně je však jeho umění k vidění i v domě u Rytířů, kde v pátek začala výstava „Kdo kněhoznačky pilně sbírá". Tímto výrazem jsou myšlena exlibris, které Váchal vytvořil v letech 1907 až 1952.

8.4.2017

Divadlo bratří Formanů přiveze kouzelné představení

Litomyšl – Málokdy se stane, že do malého města dorazí divadelní soubor světových kvalit, jako je divadlo, jehož dva hlavní protagonisté jsou Matěj a Petr Formanovi. Nepřijedou s lecjakým představením. Diváky nechají nahlédnout do cizích krajů v rodinném představení Aladin.

7.4.2017

Kapela Zrní Jiskřící v Kotelně

Litomyšl - Nová deska je podle zpěváka Jana Ungera pozitivní dohrou jeho cesty z životní krize.

30.3.2017

Rocková legenda jako za mlada

Polička - Kapela Abraxas se pohybuje na hudební scéně více než čtyřicet let. V sobotu zavítalo uskupení vedené Slávkem Jandou do Divadelního klubu v Poličce.

30.3.2017

Půstem už plesy nekončí

Svitavsko – K zimnímu období patří plesová sezona, která dříve končila tradičně začátkem postního období. Doba se však změnila a najdou se i místa, kde si lidé užívali taneční zábavy ještě před pár dny.

28.3.2017

Děti sledují YouTube, u televize sedět nebudou

Svitavy - Vestibul kina Vesmír se v pátek odpoledne zaplnil až k prasknutí. Dav, tvořený převážně dětmi, se vinul až ven před budovu. Přišly se naživo podívat na svoje virtuální idoly z YouTube.

28.3.2017

Radim Vizváry je držitelem Thálie

Polička – Velká gratulace patří řediteli a dramaturgovi festivalu Mime Fest Radimu Vizvárymu.

28.3.2017

Portmoneum láká k návštěvě

Litomyšl - Po pátečním slavnostním otevření je zpřístupněno litomyšlské Portmoneum, které je unikátní svou výzdobou od Josefa Váchala. Autor Krvavého románu je připomenut v nové expozici.

10.3.2017

Královnou můžete být i vy

Polička – Malé dívky si přejí býti princeznou. Nyní je tu i šance pro dospělé ženy nosit korunku.

3.3.2017

Litomyšl v dubnu zahájí šestou lázeňskou sezonu

Litomyšl – Málokdo asi čekal, že z poněkud bláznivého nápadu se stane tradice. Je tomu ovšem tak. Ačkoliv v Litomyšli nejsou žádné prameny, jako třeba v Karlových Varech, tak zde přeci jenom prýští jeden, který dal vzniknout lázeňskému koloritu. Pramen ducha.

3.3.2017

Na Svojanově začíná sezona

Svojanov – Nemáte plán na první březnový víkend? Vydejte se na hrad.

2.3.2017

Zahájení prodeje lístků na „Smetanku“ mělo raketový start

Litomyšl – V prvních hodinách se lístky na festival pokoušelo koupit několik tisíc lidí z celého světa.

26.2.2017

Navrhněte osobnost Svitav

Svitavy – Již od roku 1999 volí Svitavský klub Laurus svitavskou osobnost.

24.2.2017

OBRAZEM: Vítějevsí projížděl cirkus

Vítějeves – Královna Kunhuta projížděla se svým doprovodem a královským cirkusem vsí.

23.2.2017

FOTO: Karneval je místem setkání

Polička – Radost, smích a dobrá nálada provázela karnevalový rej Speciální základní školy Bystré.

23.2.2017

OBRAZEM: Lidé si užívali maškary

Svitavy – Plné náměstí masek a spokojených návštěvníků. Tak by se ve stručnosti dalo popsat masopustní veselí v sobotu odpoledne na náměstí Míru ve Svitavách.

15.2.2017

Blíží se začátek prodeje lístků na Smetanovu Litomyšl

Litomyšl – Svátek hudby. Oslava umění. Takto vznešeně by se dal označit světoznámý festival klasické hudby, který se koná v rodišti Bedřicha Smetany.

14.2.2017

Holzmaisterova alba z cest jsou k vidění v muzeu

Moravská Třebová – Muzeum zahájilo v pátek výstavu fotografií, které shromáždil před více než 100 lety během své cesty kolem světa podnikatel a mecenáš Ludwig Holzmaister.

6.2.2017

Na Přehlídce se sešlo padesát dva výtvarníků

Svitavy – Přehlídka výtvarníků svitavského okresu se o víkendu otevřela návštěvníkům.

30.1.2017

OBRAZEM: Pohádkové bytosti si daly sraz na ledě

Svitavy – K zimě patří karnevaly. Tuto zábavu si nenechaly ujít desítky dětí v sobotu na svitavském ledě. Od účasti je neodradil ani mráz. Akci pořádalo Středisko volného času Svitavy už po několikáté.

28.1.2017

„Tajemný starobylý duch města se ve mně hluboce zapsal“

Moravská Třebová – Moravskotřebovský rodák, výtvarník Vladan Kolář zahájil svými obrazy a objekty výstavní cyklus, který městské muzeum uspořádalo k 760. výročí města.

23.1.2017

Kronika Svitav má pokračování, zachycuje poslední desetiletí

Svitavy –  Na konci loňského roku vydalo město publikaci, která navazuje na teprve deset let starou Kroniku města Svitavy. Doplnilo ji právě o poslední desetiletí. Autory obou publikací jsou historik svitavského muzea Radoslav Fikejz (RF) a pedagog svitavského gymnázia, historik Vladimír Velešík (VV). Při té příležitosti jsme jim položili několik otázek.

17.1.2017

Výtvarníci si nechali poradit

Svitavy – Amatérští umělci si vyslechli názory na svoje díla, která vystaví na Přehlídce 2017.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies