Spartak napochodoval do finále, zlatý gól vstřelil Ota Veselý

Polička – Hokejisté Spartaku si znovu po roce zahrají finále krajské soutěže mužů.

13.2.2010

Ilustrační foto.Foto: Petr Šilar

Série o titul začne 21. února, ale neví se, kdo bude rivalem Poličky. Utkání Lanškroun – Česká Třebová se řeší u „zeleného stolu“

V odvetě semifinále zvítězili v prodloužení na choceňském ledě a v neděli 21. února rozehrají finále. Zřejmě proti Lanškrounu, zůstane–li v platnosti kontumace jeho semifinálových utkání proti České Třebové z důvodu neoprávněného startu několika hráčů Lokomotivy.

Choceň B – Polička 5:6 (PP)

Vzpomínka na divokou přestřelku z Poličky byla ještě živá, proto oba týmy zvolily opatrný styl a v první dvacetiminutovce moc vzruchu nenabídly. Vyčkávalo se, s čím přijde ten druhý a gól nepadl.

Druhá část, ta už byla o něčem jiném. Odstartoval to Vašátko, který ve 27. minutě využil brejkovou akci s Musilem a Polička vedla. Ne dlouho, protože v polovině utkání tečoval střelu od modré Smutek a Mach neměl šanci – 1:1.

Povzbuzení domácí pokračovali v náporu a zahnali soupeře do úzkých. Pak se v rychlém sledu trefili Šafář se Šedivým a myšlenky na letošní porážky v Chocni začaly ožívat. Bleskovou kontaktní trefou je hned zaplašil Boháček po Švejdově ideální kolmici a do druhé přestávky bylo vyrovnáno, když se před brankou prosadil Vašátko – 3:3.

Nástup do třetí třetiny hosté zaspali a ve 42. minutě znovu inkasovali z hole Jetmara. A o něco později vypadala situace ještě hůře, protože Šafář dával na 5:3. Poličští šli ale ve čtvrtek velmi sebevědomě za svým cílem a dvoubrankové manko zlikvidovali i podruhé. Stáhli hru na dvě řady a v 52. minutě snižoval tečí Machovy dělovky V. Vápeník.

Spartak následně ještě vystupňoval tempo, brzy po korekci na 5:4 trefil Švejda z nájezdu tyčku. Běžela 56. minuta, hosté dostali výhodu přesilové hry a s ní si poradili excelentně – pohotový Švejda nasměroval druhé semifinále do prodloužení. Jestli byl ve zbytku základního času někdo blíže k vítězství, byli to hosté, ale D. Vápeník ani Chmel ze svých šancí puk do sítě nedostali.

Prodloužení se hrálo přesně minutu a 37 vteřin. Pak dostal kotouč na modrou čáru Veselý, připravil si jej a nevídanou dělovkou do šibenice rozpoutal poličskou euforii.

Spartak tak splnil roli vítěze základní části a po roce si zahraje ve finále. Druhý duel Česká Třebová – Lanškroun provází nevídaný skandál (Lokomotiva si na play off přivedla pět hráčů z druholigového Trutnova, podle všeho však v rozporu s řády). Krajská STK oba zápasy kontumovala a tak bude finálovým sokem Poličky pravděpodobně Lanškroun.

Fakta – branky: 34. a 45. Šafář, 31. Smutek, 36. Šedivý,42­. Jetmar – 27. a 39. Vašátko, 36. Boháček, 52. V. Vápeník, 56. Švejda, 62. Veselý. Rozhodčí: P. Rulíček – Hájek, Budinský. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 200. Třetiny: 0:0, 3:3, 2:2 – 0:1. Konečný stav série: 0:2, do finále míří Polička.

HC Spartak: V. Mach – Husák, Drobný, M. Mach, Češka, Veselý, Nespěšný – Musil, D. Vápeník, V. Vápeník, Boháč, Boháček, Švejda, Radiměřský, Vašátko, Šedý, Chmel.

Miloš Grubhoffer, trenér: Děkuji celému mužstvu za takticky vyspělý a disciplinovaný výkon, který nás přivedl k postupu. Současně musím ocenit tým Chocně, který byl velice silným soupeřem. Štěstí se nakonec přiklonilo k nám a podle mě zaslouženě, o ten jeden gól jsme byli lepší. Celá série byla pro diváky atraktivní, padalo hodně gólů, hrál se rychlý a důrazný hokej. Polička si finále zaslouží, vždyť i do Chocně přijela stovka našich fanoušků, jimž moc děkuji za podporu. Jsem smutný z toho, co se děje ve druhém semifinále. Příčina všeho je v tom, že si některé kluby tahají na play off cizí hráče, což pokládám za nefér vůči ostatním. Uvidíme tedy, kdo k nám nakonec 21. února přijede k prvnímu finále, už teď ale zvu všechny hokejové fandy.

(rh)

13.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

Vysněné dětské postele

Vykrádali stejnou chatu. Z lupu se radovali krátce

Inkasované branky? Dobré na Silvestra

Svitavy /OHLASY/ – Spokojenost? Po druhém kole byla ta výsledková ve Svitavách a částečně i v Moravské Třebové, tyto celky vydolovaly ze svých vystoupení body.

Zlodějka využila otevřených dveří, vloupala se k seniorce

Pardubice - Okradení staré ženy zabránil příchod ošetřovatelky a příjezd policistů.

Nemocnice snižují počet lůžek

Svitavsko, Orlickoústecko – Interní oddělení Svitavské a Orlickoústecké nemocnice, které spadají pod Nemocnici Pardubického kraje, se potýkají s problémy. Podle informovaného zdroje, jehož totožnost redakce zná, muselo interní oddělení ve Svitavách z důvodu nedostatku zdravotnického personálu omezit počet lůžek. Podobně je na tom také interní oddělení Orlickoústecké nemocnice, kde aktuálně zůstalo pouze 30 lůžek.

Hrát doma? Bylo to spíše za trest, body se často stěhovaly

Svitavy /III. TŘÍDA/ – O výhodě domácího prostředí se ve druhém podzimním dějství nejnižší okresní fotbalové soutěže nedalo hovořit. Bylo to spíše prokletí, jediný ze šestice týmů dokázal před očima vlastních příznivců zvítězit.