Dva body z devíti možných vybojovaly okresní hokejové týmy ve středečním kole krajské ligy. Přitom Moravská Třebová ztratila na ledě Kohoutů dvoubrankový náskok a Polička vedla v Chotěboři dokonce o tři góly, oba celky ale prohrály po prodloužení.

HC Kohouti Česká Třebová – HC Slovan Moravská Třebová 4:3 PP (0:1, 0:1, 3:1 – 1:0)

Body: 48. Jindřich (Pelán, Kavalír), 50. Hemský (Vlček, Zadina), 54. Pelán (Jindřich), 61. Hemský (Vlček, Škvor) – 9. Mička (Maška), 33. Aulehla (Čikl, Rosendorf), 60. Řehulka (Mička, Muselík). Rozhodčí: Kukeně – Říha, Vepřovský. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 497.

Moravská Třebová: Turek – Pokorný, Rosendorf, Cik, Kvapil, Kutmon, Tomiga – Aulehla, Čikl, Hujsa, Faltus, Kobza, Maška, Mička, Muselík, Řehulka.

V utkání bylo neustále co sledovat a nezaujatý divák musel být spokojen. Fanoušci to určitě viděli jinak a ti z Moravské i přes získaný bod, jenž se s tímto soupeře na jeho ledě cení, cítili jistou pachuť z výkonu trojice rozhodčích.

Skóre otevřel z nájezdu Mička, souhra tria Rosendorf – Čikl – Aulehla znamenala zvýšení na 0:2, zatímco Kohouti si stále lámali zuby na výtečném Turkovi. Teprve ve 47. minutě smolně inkasoval po střele Jindřicha, následně se o vyrovnání postaral Hemský a Pelán ze sólového úniku otočil na 3:2. Hosté ale prohrát nechtěli a ani si to nezasloužili. V power play se v čase 59:47 trefil z ostrého úhlu Řehulka – 3:3. Prodloužení tři na tři se nehrálo dlouho, sotva po půl minutě ho ukončil po individuální akci Hemský – 4:3.

„Musím kluky pochválit, protože dali do hry maximální nasazení a od začátku hráli zodpovědně. Ve druhé třetině jsme se trochu nechali zatlačit a soupeř měl pár šancí. Poslední třetina mohla být lepší. Nerad kritizuji rozhodčí, ale to, co předvedli především na modré čáře… Třetí gól byl z ofsajdu, druhý gól po sérii faulů na nás. Udělali jsme i chybu a inkasovali, ale myslím si, že kluci by si zasloužili tři body. Bohužel jsme hráli proti všem a vybojovali jeden. Doufám, že si z utkání vezmeme jenom pozitiva a ne ty negativní emoce, které u toho byly," vyjádřil se trenér Igor Čikl.

HC Chotěboř – HC Spartak Polička 5:4 PP (0:3, 2:0, 2:1 – 1:0)

Branky: 35. Eis (Nermuť), 39. Svoboda (Eis, Dvořák), 46. Kopecký (Vácha), 57. Mašek (Nermuť), 63. Klofáč (Eis, Dvořák) – 5. Vápeník (J. Boháček, Vyskočil), 12. Vostřel (Zobač), 18. Vápeník (J. Boháček), 59. Vyskočil (Klíma). Rozhodčí: Hájek – Bohuněk, Teplý. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 200.

Polička: Vašátko – Vyskočil, Štěrba, Klíma, Hron, Máša, Hejtmánek, Dvořák – Šedý, Zobač, Švejda, Peňáz, Pazourek, Krajíček, J. Boháček, Vápeník, Vostřel, Švanda.

Zápas mnoha zvratů. Do poloviny utkání šlo všechno podle poličských not, vedení 3:0 bylo více než slibné. Poté však začal úřadovat soupeř, a to až do té míry, že v 57. minutě otočil skóre na 4:3. Hosté však ještě stihli reagovat a Vyskočil jim zachránil bod. V prodloužení byla šťastnější Chotěboř, pro Spartak to ale i tak byl první zisk na venkovním ledě.

„První část byla výborná, soupeře jsme zaskočili aktivitou, proměnili šance, a to jsme za stavu 3:0 měli tutovku na čtvrtý gól. Bohužel ve druhé třetině jsme doplatili na řadu vyloučení, stálo nás to hodně sil, které chyběly v závěru, kdy nás domácí začali přehrávat. Ale bod je myslím spravedlivý, jsme za něj rádi, tým odvedl bojovný výkon," řekl k zápas trenér Bohumil Prachař.

HC Hlinsko – HC Litomyšl 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky: 22. Plachý (Chvojka), 27. Machovec, 56. Dítě (Hron), 59. Dítě (Zídek). Rozhodčí: Rulíček – Budinský, Pecina. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 118.

Litomyšl: Kalousek – Starý, Švec, Skalník, Pachl, Fajfr – Dvořák, Skoumal, Pilavka, Drobný, Šula, Kovář, Voříšek.

První třetina nabídla šance na obou stranách, nikoli ale góly. Ty přišly v prostřední části a padaly do Kalouskovy sítě. Nejprve zakončil povedenou souhru Plachý a následně se ujala tvrdá rána Machovce. Snaha hostů o kontaktní trefu vyzněla naprázdno a v závěru domácí dominovali. Dítě jim dvakrát pojistil výhru, když poslední gól dal „do prázdné" při power play Litomyšle.

„My jsme góly nedali, domácí ano, proto vyhráli. V celém utkání jsme působili unavenějším dojmem, což bylo dáno tím, že jsme druhý zápas v řadě hráli na dvě pětky. Z únavy plynuly chyby a ty soupeř trestal. Máme řadu zraněných hráčů ze základu a s tím se v této soutěži těžko vyhrává, tím spíše venku. Snad se dáme co nejrychleji do kupy," doufá trenér Stanislav Mečiar.

Choceň – Ledeč nad Sázavou 15:7 (4:3, 6:0, 5:4). Branky: Křečan 2, T. Prachař 2, Král 2, Krejza, M. Pilař, Novák, Pochobradský, Jehlička, L. Pilař, Kučera, Knytl, Šejba – Štěpán 2, Štěrba 2, Havel 2, Svoboda. Rozhodčí: Prchal – Zemánek, Holeček. Vyloučení: 4:3. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 485.

Havlíčkův Brod B – Světlá nad Sázavou 2:3 (1:0, 1:1, 0:2). Branky: Szilva, Hlídek – P. Včela 2, Kopecký. Rozhodčí: Doležal – Laczko, Schaffer. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Diváci: 380.

1. Česká Třebová (19), 2. Choceň (18), 3. Světlá nad Sázavou (18), 4. Moravská Třebová (15), 5. Havlíčkův Brod B (10), 6. Chrudim (10), 7. Hlinsko (9), 8. Chotěboř (8), 9. Litomyšl (6), 10. Polička (4), 11. Ledeč nad Sázavou (3).

Příští program:

9. kolo, neděle 30. října, 17.00: Světlá nad Sázavou – Chrudim, Hlinsko – Havlíčkův Brod B, Česká Třebová – Litomyšl, Moravská Třebová – Polička, Ledeč nad Sázavou – Chotěboř. (dp, rh)