Všechno jde podle plánu. Hráči Slovanu se ze Světlé vrátili s vítězstvím v kapse a nahlas buší na finálové brány. V tuto chvíli jim schází poslední krok, kteří chtějí učinit ve třetím utkání před zaplněnou Rehau arénou.

POD TAKTOVKOU HOSTŮ

Z nevinné akce otevřel ve 4. minutě skóre Čikl a nastartoval Slovanisty. Ještě v první třetině navýšil skóre v jejich prospěch Mička, zatímco domácí borci se před Šteflem nedokázali prosadit.

Druhá část se odbývala ve znamení častého vylučování, což v této sérii není nic nového. V jedné z přesilovek sevřela Světlá soupeře do „svěráku," dvě minuty ho nepustila z pásma a nedovolila mu vystřídat, ale hosté se drželi.

A jakmile se jim trochu ulevilo, tak udeřili, ve hře čtyři na čtyři pálil od modré Rosendorf a za přispění bránícího hráče skončil puk v síti za Zvolánkem. Znovu Rosendorf byl u zásahu číslo čtyři, jeho pumelici zblízka dorazil pohotový Aulehla – 0:4.

To byla na domácí silná káva…

Žádnou novinkou v semifinále nebyl předčasný odchod světelského Žáka z ledu. Sice vydržel o třetinu déle než v Moravské Třebové, ale to bylo všechno, za zásah do oblasti hlavy a krku vůči Ministrovi ho dvojice hlavních rozhodčích poslala bez váhání do kabin.

V závěrečné třetině se sice domácí snažili vrátit se do zápasu, ale už na to zkrátka neměli. Hra pokračovala plně pod moravskotřebovskou kontrolou. Tím spíše, že po necelých třech minutách se gólově uplatnil Polák a dal razítko na výsledek. Domácí dohrávali v těžkém útlumu, Slovanisté měli závěr jasně ve své moci.

ABSOLUTNÍ SPOKOJENOST

Trenér Igor Čikl si po skončení zápasu musel mnout ruce, jakým excelentním způsobem jeho svěřenci druhé semifinále zvládli. „Musím kluky pochválit za velice pěkný výkon. Důležitý byl začátek první třetiny, který jsme zachytili a nepustili soupeře do tlaku, naopak sami dali dva góly. Pod tlak jsme se dostali ve druhé části kvůli vyloučením, ale měli jsme tam tři čtyři výborná střídání a díky tomu ustáli i toto," vyjádřil se moravskotřebovský kouč.

Ten si cenil i toho, jak tým kontroloval další vývoj slibně rozehraného duelu. „Třetí třetina, troufám si říci, byla v naší režii. Dohrávali jsme v naprostém klidu. Světlá neměla žádnou vyloženou možnost, šance jsme měli spíše my. Takže panuje naprostá spokojenost. Máme druhý bod, v neděli bude potřeba to ještě dorazit, abychom už nemuseli do Světlé znovu jezdit. Chci také vyzdvihnout brankáře, protože minulý zápas mu nevyšel podle představ. Dal jsem mu znovu důvěru a on potvrdil, že je opravdu dobrý gólman. Pochytal, co mohl," ocenil Igor Čikl Martina Štefla a jeho čisté konto, což je ve vyřazovacích bojích známka top kvality.

HC Světlá nad Sázavou – HC Moravská Třebová 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)

Branky: 4. Čikl (Duba, Ministr), 12. Mička (Faltus, Kvapil), 32. Rosendorf, 39. Aulehla (Rosendorf), 43. Polák (Aulehla). Rozhodčí: Prchal, Pilný – Schaffer, Padevět. Vyloučení: 8:8, navíc Žák 5 min. + OK, P. Včela (oba SV) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 415. Stav série: 0:2.

Světlá nad Sázavou: Zvolánek – Fibikar, Svoboda, O. Včela, Kořínek, Šíma – Urban, Žák, Štros, Křišťan, P. Včela, Dolinský, Jar. Doležal, Jak. Doležal, Kubát, Blažek, Špatenka, Dušátko. Moravská Třebová: Štefl – Polák, Rosendorf, Pokorný, Kutmon, Kvapil – Čikl, Duba, Aulehla, Faltus, Ministr, Schneider, Kobza, Maška, Muselík, Řehulka, Mička.

Další výsledek:

Chrudim – Česká Třebová 6:3 (2:1, 2:1, 2:1). Branky: Cvrček, Štěpánek, Haltuch, Jan Polák, Dobiáš, Plch – Šimončič 2, Hemský. Rozhodčí: Kareš, Veselý – Škorpil, Gregar. Vyloučení: 4:6 Využití: 2:0. Diváci: 428. Stav série: 1:1

Příští program:

3. zápasy, neděle 5. března, 17.00: Česká Třebová – Chrudim, Moravská Třebová – Světlá nad Sázavou. (hor, rh)