Lídr na kolenou, Litomyšl v lepším vydání

Litomyšl - Čtyři dny po debaklu v Chocni vypadal výkon zdejších hokejistů k nepoznání a zlepšení ve všech řadách odnesl vedoucí tým krajské ligy.

15.1.2008

JEDNÍM Z HRÁČŮ, který gólově přispěl k přesvědčivému vítězství Litomyšle nad Světlou, byl Zdeněk Čech (v bílém). Aktivní útočná hra v podání domácích hokejistů slavila důležitý úspěch.Foto: František Renza

Litomyšl – Světlá nad Sázavou 7:3

Domácí s novou posilou Kosejkem vlétli na soupeře hrajícího bez zkušeného beka Mečiara s velkou chutí, ve 2. minutě skóroval Novotný a brzy po něm zakončil obléhání brány bombou Matys – 2:0. Hrál se útočný hokej se šancemi na obou stranách, jednu z nich využil ve 13. minutě nepokrytý Fixa a korigoval. Před polovinou utkání nejprve Pavlíček vychytal sólo Žáka, ale stejný hráč v následné přesilovce tečí Kůrkovy střely od modré vyrovnal.

Hned za 11 sekund ale nekompromisní ránou z kruhu vrátil domácím náskok Z. Joudal a pak přišla litomyšlská smršť. V přesilovce se trefil Musil, rychlý kontr přesně zakončil Šauer a při hře pět na tři poslal puk do sítě i Čech. V zápětí sice dost lacino snížil Žák, ale Litomyšl skvěle rozehraný zápas nepustila. V poslední části díky kvalitní defenzivě soupeře do trvalého tlaku nepustila, razítko na zaslouženou výhru dal před koncem v další přesilovce Joudal.

Petr Pešina, trenér: Podali jsme zodpovědný výkon, dokázali, že i proti vedoucímu celku tabulky umíme zahrát. Rozhodující byl rychlý gól na 3:2 a naše tři využité přesilovky. Dosáhli jsme na 12 bodů ze třetí čtvrtiny soutěže, což jsme chtěli. Pokud zvládneme první tři zápasy závěrečné části, tak věřím, že play offnámneuteče.

Branky: 29. a 60. Joudal, 3. Novotný, 6. Matys, 34. Musil, 34. Šauer, 38. Čech – 29. a 38. Žák, 13. Fixa. HC Litomyšl: P. Pavlíček – Matys, Pilný, Drbal, Kosejk, Čejka, Fajfr – Dospěl, Čech, Pavlák, Musil, Pešina, Joudal, Novotný, Šauer, Šedivý, Lustyk, Bačík.

15.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Vykrádali stejnou chatu. Z lupu se radovali krátce

V okresním derby se z prestižní výhry radovali svitavští fotbalisté.

Inkasované branky? Dobré na Silvestra

Zlodějka využila otevřených dveří, vloupala se k seniorce

Pardubice - Okradení staré ženy zabránil příchod ošetřovatelky a příjezd policistů.

Nemocnice snižují počet lůžek

Svitavsko, Orlickoústecko – Interní oddělení Svitavské a Orlickoústecké nemocnice, které spadají pod Nemocnici Pardubického kraje, se potýkají s problémy. Podle informovaného zdroje, jehož totožnost redakce zná, muselo interní oddělení ve Svitavách z důvodu nedostatku zdravotnického personálu omezit počet lůžek. Podobně je na tom také interní oddělení Orlickoústecké nemocnice, kde aktuálně zůstalo pouze 30 lůžek.

Hrát doma? Bylo to spíše za trest, body se často stěhovaly

Svitavy /III. TŘÍDA/ – O výhodě domácího prostředí se ve druhém podzimním dějství nejnižší okresní fotbalové soutěže nedalo hovořit. Bylo to spíše prokletí, jediný ze šestice týmů dokázal před očima vlastních příznivců zvítězit.

OBRAZEM: Nedělní oslava sklizně

Litomyšl - Trstěnické dožínky měly v neděli svůj devatenáctý ročník.