HC Litomyšl – HC Světlá nad Sázavou 0:3 (0:0, 0:2, 0:1). Branky: 31. Blažek (Dolinský), 40. Blažek (P. Včela), 45. Dolinský (Blažek, P. Včela). Rozhodčí: Najman – Buček, Huryta. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 335.

Litomyšl: Kalousek – Lustyk, Fink, Vágner, Kosejk, Velehradský, Skalník – Dospěl, M. Švec, Jankovský, Pavlák, Uhlíř, Peška, Dvořák, Š. Švec, Fajfr, Drobný, Hynek.

Hosté nabídli už v 6. minutě soupeři druhou přesilovku, ten ji však nevyužil, naopak ze tří vyložených šancí mohl inkasovat. Ani dalších sedm trestů v první části nepřineslo změnu skóre, za což mohli domácí děkovat zejména Kalouskovi. Na gól se čekalo do poloviny zápasu a hosty poslal zaslouženě do vedení Blažek. Domácí odpověděli zvýšenou aktivitou, ale brankář Zvolánek zůstal nepřekonán. Naopak Blažek byl při chuti a do „šatny" udeřil podruhé – 0:2. V posledním dějství sledovali diváci ještě jedno navýšení skóre ze strany soupeře, a to z hole Dolinského. Světlá uhájila s převahou svoji neporazitelnost, snaživý výkon Litomyšle na hosty nestačil.

Jan Svatoš, trenér HC Litomyšl: Přijel k nám nejkvalitnější soupeř, rychlý a kompaktní tým, který nás do ničeho moc nepustil. Sice jsme tam měli dvě tyče a nějaké závary, ale nebýt Kalouska, který čelil šedesáti střelám, mohli jsme prohrát výrazněji. Myslím ale, že se nemáme za co stydět, hráli jsme s nasazením, snažili se, ale dobře bruslící celek Světlé byl lepší. Pro nás to snad bude pozitivní do dalších zápasů v tom, že se z toho poučíme a sedneme si zase zpátky na zem.

HC Spartak Polička – HC Skuteč 6:0 (2:0, 1:0, 3:0). Branky: 11. Šimon (Tobiáš), 14. Šimon (Jindra), 25. L. Boháček (Šedý), 43. Jindra (Vacek), 46. Mahel (Szilva), 48. Šimon (Jindra, Vacek). Rozhodčí: Veselý – Brokeš, Halbrštát. Vyloučení: 2:4, navíc Cik (POL) 10 min. OT. Bez využití. Diváci: 310.

Polička: Šauer (50. Vašátko) – Mahel, Máša, Bělohlávek, Grubhoffer, Hejtmánek, Češka – Szilva, Pospíšil, Škarýd, L. Boháček, Šedý, Cik, Jindra, Šimon, Tobiáš, Vacek.

Spartak chtěl odčinit debakly z předchozích kol a tento cíl splnil. Od začátku soupeře přehrával, což se odrazilo i na skóre, které přiživoval hlavně autor hattricku Šimon. Pouze za stavu 3:0 si poličští hokejisté vybrali slabší chvilku, kdy hosty pustili do dvou gólovek, při nichž však vynikl Šauer. Poté utkání najelo zpět do vyjetých kolejí a otázkou bylo jen skóre, které se zastavilo na šestce.

Dušan Vápeník, trenér HC Spartak: V průměrném utkání jsme podali solidní výkon a zaslouženě vyhráli. Bylo to docela jednoznačné, měli jsme po celou dobu velkou převahu a k hostům byli milosrdní, protože množství šancí zůstalo nevyužito. Proti minulým dvěma zápasům bylo znát zlepšení, i když to bylo dáno i kvalitou soupeře. Dík patří fanouškům, kteří přišli ve slušném počtu.

TJ Lanškroun – HC Slovan Moravská Třebová 2:8 (1:2, 0:3, 1:3). Branky: 11. Nastoupil (Ondráček), 58. Kocián (Boruch) – 12. Řehulka (Arnošt), 17. Řehulka, 27. Koláček (Pezda, Kutmon), 28. Zeman (Kučera), 29. Rak, 50. Koláček (Řehulka, Pezda), 56. Berčák (Polák), 57. Kučera (Zeman, Tregler). Rozhodčí: Prchal – Ježek, Holeček. Vyloučení: 4:3, navíc Nastoupil (LAN) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 267.

Moravská Třebová: Vydržel – Kutmon, Rajnoha, Arnošt, Doseděl, Polák, Parolek – Pezda, Koláček, Řehulka, Muselík, Rak, Berčák, Tregler, Kučera, Zeman.

V první třetině to vypadalo, že domácí Orli budou držet se Slovanem krok, a dokonce se v 11. minutě ujali Nastoupilem vedení 1:0. Hosté ale záhy otočili výsledek, když nejprve propálil brankáře Řehulka a tentýž hráč se o něco později trefil „pod víko" – 1:2. Druhá část přinesla klíčový úsek hry mezi 27. a 29. minutou, do kterého Slovanisté vměstnali tři brankové údery a v podstatě tím rozhodli o výsledku. Demolici rivala otevřel Koláček, pokračoval v ní po chybě gólmana Zeman a dokončil ji střelou po bully Rak – 1:5. Závěrečná třetina přinesla nejméně záživný hokej, ale hosté chtěli potěšit svoje početné fanoušky dalšími zásahy a to se jim také ještě ve třech případech povedlo.

Jan Klacl, trenér HC Slovan: O utkání jsme rozhodli ve druhé třetině, když jsme dali během dvou minut tři branky. Poté se spíš jen dohrávalo. Nemyslím, že by diváci viděli pěkný zápas, ale díky atmosféře, jakou vytvořili naši příznivci, se nám hrálo daleko lépe.

Další výsledky 7. kola KL Pardubicka:

Chrudim – ZH Pardubice 2:1 (0:0, 1:1, 1:0). Branky: Závodník, Hudec – M. Šejba. Rozhodčí: Kukeně – Kleprlík, Parýzek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 185.

Chotěboř – Ledeč nad Sázavou 11:1 (2:0, 3:1, 6:0). Branky: Kubát 3, Svoboda 2, Kadlec 2, Dvořák 2, Ludvík, Hospodka – Vrátný. Rozhodčí: Rulíček – Hájek, Teplý. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 212.

Choceň – Hlinsko 8:3 (1:0, 2:2, 5:1). Branky: T. Prachař 2, Beránek 2, Šeda, Novák, Krejza, Voříšek – T. Ptáček, Šulc, Bláha. Rozhodčí: Kejř – Souček, Říha. Vyloučení: 7:11, navíc Koželuh (HLI) 10 min. OT. Využití: 4:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 480.

Pořadí: 1. Světlá nad Sázavou (18), 2. Chotěboř (16), 3. Chrudim (15), 4. Choceň (12), 5. Litomyšl (12), 6. Moravská Třebová (11), 7. Hlinsko (9), 8. Česká Třebová (7), 9. ZH Pardubice (6), 10. Lanškroun (6), 11. Polička (5), 12. Skuteč (3), 13. Ledeč nad Sázavou (0).