Finálová repríza pro Choceň

LITOMYŠL - Pomsta za jarní finálovou porážku v krajské lize se nepovedla. Hokejisté Chocně, byť se v dosavadním průběhu sezony spíše trápili, byli lepší a zaslouženě zvítězili.

9.11.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

Choceň - Litomyšl 3:1

Po vyrovnaném začátku se domácí hokejisté začali prosazovat, v 8. minutě jel Kišš čistý nájezd středem, gólman Pavlíček ho ještě vychytal. Varování to nebylo dostatečné, vzápětí vypálil z úhlu Krejza a kotouč propadl do sítě – 1:0. A nemuselo zůstat pouze u toho, dlouhé dvojnásobné oslabení však hosté přežili bez úhony. Poté následovala série vyloučení, Choceň byla stále nebezpečnější a pouze díky Pavlíčkovi skóre dále nenarůstalo.

Ani druhá část nezačala pro Litomyšl dobře, po půlminutě řešili beci rychlý brejk soupeře faulem, trestné střílení ale Pavlíček Fikejzovi kryl. Pak se sice chvíli zdálo, že hosté ožijí, ale ve 26. minutě si opět počínali málo důrazně v obranném pásmu a z toho těžil pohodlně dorážející Zavřel – 2:0. Zatímco domácí i nadále často ohrožovali Pavlíčka, Litomyšlští se do pořádného zakončení před Dundáčkem téměř nedostali.

To se částečně změnilo až v úvodu poslední třetiny. Ve 46. minutě obkroužil Matys branku a předložil puk nepokrytému Musilovi, který snížil. To však bylo ze strany hostů vše, soupeř vycítil nebezpečí a přesilovkovou ránou Prudiče od modré rozhodl o výsledku. Ten mohl ještě několikrát navýšit.

Fakta – branky: 9. Krejza, 26. Zavřel, 51. F. Prudič – 46. Musil. Rozhodčí: Kareš (Pce) – Kučera, Mrázek. Vyloučení: 6:9, navíc F. Prudič, Držmíšek (oba CH) 10 minut OT. Využití: 1:0. Diváků: 600. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:1. HC Litomyšl: Pavlíček – Drbal, Matalík, Hospůdka, Salava, Matys, Kalivoda – Šedivý, Dospěl, Pavlák, Musil, Novotný, Joudal, Lustyk, Joukl, Bačík,Šauer.

9.11.2007 VSTUP DO DISKUSE

ADAM BANÍK. Narodil se 21. května Veronice a Janovi z Poličky. Měřil 51 centimetrů a vážil 3,9 kilogramu. Má brášku Davídka.
9

FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili

Na pětatřicítce se na vyfrézovaném úseku opět bouralo

„Atentát“ na Heydricha pohledem dobového tisku

Pardubický kraj – Přesně před sedmdesáti pěti lety, krátce po půl jedenácté dopoledne došlo v pražských Holešovicích v tehdejší Kirchenmaierově ulici k útoku na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, který provedli příslušníci výsadku Anthropoid Josef Gabčík a Jan Kubiš.

Zvýšila se bezpečnost dětí i počet parkovacích míst

Polička - Výrazné změny jsou díky stavebním úpravám vidět v okolí Masarykovy školy v Poličce. Město investovalo do těchto stavebních úprav 6,5 milionu korun. Celé projekt bude hotový na konci letních prázdnin.

Děti z mateřských škol zápolily o zlatý pohár

Litomyšl - Desátý ročník soutěže mateřských škol měl rekordní účast. Do Litomyšle se sjelo ve čtvrtek 210 malých závodníků z 19 školek.