Před ním zůstávaly nezodpovězeny některé otázky. Včetně té nejdůležitější, tedy kdo se stane šampiónem přeboru.

MAJÍ, CO POTŘEBOVALI

Moravskotřebovské béčko šlo do posledního utkání s jasným plánem – nekoukat nalevo napravo a uhrát si alespoň ten bod, který mu dával jistotu. Opatov nebyl odevzdaným soupeřem, ale domácí zahájili zápas výborně a během půlhodiny si vypracovali dvoubrankový náskok. Těsně před odchodem do kabin však hostující Kalánek snížením naznačil Třebové, že to nemusí být taková pohodička. Ti na to zareagovali mimo jiné střídáním a Doseděl po čtyřech minutách pobytu na hrací ploše uklidnil svůj tým. Ten si zbývající čas s přehledem pohlídal a jakmile rozhodčí Schejbal naposledy foukl do píšťalky, vypukla moravskotřebovská euforie. Slovanisté jsou přeborníky svitavského okresu a po fantastické jarní jízdě nesporně zaslouženě.

Nejlepší střelci OP:Daniel Švec (Jaroměřice)
16 branek

Kromě nich se z postupu do I. B třídy raduje rovněž druhý tým tabulky, a tím je Dolní Újezd B. V krajské soutěži nahradí rezervu Poličky, která se tam nepřihlásila a míří opačným směrem do okresního přeboru. „Dolňák" také neměl nic jistého a potřeboval vyhrát v Bystrém, ať už proto, aby ještě poškádlil lídra, nebo z toho důvodu, aby za sebou udržel dotírající Janov. Bylo to utkání plné vyložených možností na obou stranách, zvonila branková konstrukce, ale efektivnější byli hosté, kteří zlomili odpor protivníka v nástupu do druhého poločasu brankou na 1:3 a utkání potom dokormidlovali ke třem bodům, které jim sice na první místo nestačily, ale na druhé ano.

Pomyslné „stupně vítězů" doplňuje Janov, který si na závěr poradil s Hradcem nad Svitavou a mohou ho mrzet některé zbytečné bodové ztráty v první polovině jara, protože bez nich mohl promluvit do bojů na předních pozicích ještě hlasitěji.

TROJICE MUSÍ DOLŮ

Závěrečné kolo muselo také rozseknout přetahovanou o to, kdo přebor opustí. Protože z I. B třídy padají Cerekvice a Dlouhá Loučka, bylo jasné, že z okresu zmizí poslední trojice. Poslední Rohozná měla svůj osud dávno zpečetěn, s okresním přeborem se ale rozloučila velice dobrým výkonem a přehrála linhartickou Metru. Vytáhl se především Lukáš Fuchs, který se zaskvěl hattrickem. Také Březová nastupovala k derniéře sezony s vědomím, že jí nemůže nic pomoci, i ona ovšem zahrála sympaticky a získala bod na trávníku čerstvého vítěze okresního poháru v Morašicích.

Třetí „lístek" do sestupové propasti náleží Sebranicím. Přitom mohly situaci otočit ve svůj prospěch, protože ohrožený Křenov prohrál v Jevíčku, když nenašli odpověď na přesný oblouček z kopačky Ziky. Jenže Sebraničtí toho nedokázali využít, přestože se doma proti Jaroměřicím rychle ujali vedení. Bez stresu hrající soupeř vývoj utkání obrátil a poslal tím rivala společně s Rohoznou a Březovou nad Svitavou o třídu níže.

26. kolo:

Moravská Třebová B – Opatov 3:1

Branky: 19. Polák, 29. Frisch, 56. Doseděl – 42. J. Kalánek. Rozhodčí: Schejbal. ŽK: 1:1. Diváci: 85. Poločas: 2:1. Moravská Třebová B: Kamisch – Pospíšil, Müller, Fikr (74. Rázl), Novotný, Špaček, P. Šatník (58. Staněk), Spálenský, Polák (58. Kalus), J. Sedlák (52. Doseděl), Frisch. Opatov: Křivka – Lustyk, Havlát, Prokop (46. Jeřábek), Cimburek, Šplíchal, Paar (69. Chromec), D. Sedlák, J. Kalánek, Kolomazník (77. Kabrhel), Zeman.

Bystré – Dolní Újezd B 1:4

Branky: 33. Mužík – 12. O. Klusoň, 26. Heinisch, 53. Svoboda, 74. Fulík. Rozhodčí: Havránek. ŽK: 3:2. Diváci: 150. Poločas: 1:2. Bystré: J. Lánský (76. Velecký) – Janoušek, Oravec, P. Lánský, Němec, Jukl, Mužík, Jílek, Mitáš, Bombera (23. Tichý), Jíra (83. Jelínek). Dolní Újezd B: T. Klusoň – Doležal, Chadima, Rejman, Svoboda, Fulík, Vrabec, Heinisch, Pravec (64. D. Frank), Martin Nádvorník, O. Klusoň (81. Klička).

Sebranice – Jaroměřice 2:4

Branky: 3. Z. Horníček, 60. Červ – 31. (PK) a 77. Švec, 36. Batelka, 50. Šebek. Rozhodčí: Pokorný. ŽK: 1:3. Diváci: 60. Poločas: 1:3. Sebranice: Jiráň – Nezbeda, Kučera, Chadima (71. Lorenc), Z. Horníček (73. Patočka), P. Kalánek, Červ, Vopařil, T. Kalánek, Šlesinger (46. Hurych), Madejovský. Jaroměřice: Továrek – Bednařík (58. Jedlička), Jakab, Šebek, Valášek, Gecl, Švec, Mackerle, Seidl, Batelka, J. Valenta.

Rohozná – Linhartice 3:0

Branky: 32., 37. a 74. L. Fuchs. Rozhodčí: Saňák. ŽK: 3:0. Diváci: 35. Poločas: 2:0. Rohozná: Čermák – L. Moravec, Hakl, M. Chrást (65. M. Jandl), Savočka (73. Luňáček), R. Jandl, Vaško, K. Moravec, Mach (77. Mauer), L. Fuchs, Krejčí (46. J. Chrást). Linhartice: Koutník – Kalášek, M. Radimecký, Bednář (51. Dvořák), Kryštof, Andrlík, D. Škrabal, T, Kelo, Kyrcz (75. Kubálek st.), Kubálek ml. (69. Prucek), P. Kelo.

Janov – Hradec nad Svitavou 2:0

Branky: 5. Knap, 29. Kramář. Rozhodčí: Nepraš. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Janov: Beránek – L. Zvěřina, Pirkl, Šváb, Vašinka, Kramář, Kubíček, V. Wejda, Jirásek, Bureš, Knap. Hradec nad Svitavou: Milota – Lelek, L. Zedník, Marek, Smolej, Nedoma, Rada, Veselý, Čížek, Plesinger, Jachan.

Morašice – Březová nad Svitavou 1:1

Branky: 80. Válek – 62. Stupka. Rozhodčí: Grulich. Hráno bez karet. Diváci: 30. Poločas: 0:0. Morašice: Lněnička – Kopecký, Klement (46. Ropek), Chmelík, V. Štancl, D. Štancl, Vopařil, Tměj, Skala, Škoda (46. Válek), M. Štancl (75. Burián). Březová nad Svitavou: Kejda (46. L. Ducháček) – Lidmila, Klemša, Kučera, Macek (87. T. Procházka), Zrno, Valter (73. Hynek), Stupka, M. Ducháček, Kunc (60. Dufek), J. Procházka.

Jevíčko – Křenov 1:0

Branka: 21. Zika. Rozhodčí: Brandejs. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 1:0. Jevíčko: Přikryl – Jedlinský, M. Khýr, Seknička, T. Klein, Říha, Vafka, Berka, Hofman (80. Továrek), Zika (75. Z. Vykydal), Z. Klein. Křenov: Gallik – Vašíček, Nárožný, Velička (46. Válek), Kovařík, J. Kozelek, Švihálek, Navrátil, Helebrand, Bednařík, Dvořáček.