Vítězný prapor zavlál jenom na Slovanu

Svitavy /KRAJSKÝ PŘEBOR/ – Během prvního poločasu rozhodli moravskotřebovští fotbalisté o vítězství nad Chocní, což pro ně byl první tříbodový zápas v jarní části.

17.4.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník/Radek Halva

Zbývající tři zástupci Svitavska se o svátečním víkendu museli smířit s porážkami. Což o to, v případě Dolního Újezdu na půdě vedoucích Slatiňan se nejedná o překvapení, spíše je potřeba ocenit bojovný výkon outsidera. Zato Polička v Hlinsku padla zbytečně, určitě tam nebyla horší než soupeř. Svitavy završily krajně nepovedený týden porážkou od Libišan.

Slatiňany – Dolní Újezd 4:1

Hosté na trávníku postupového aspiranta ostudu neudělali a především v prvním poločase mu byli rovnocenným soupeřem. Dokonce se ujali vedení poté, co Drahoš po dravém průniku našel před brankou osamoceného Frňku a ten si věděl rady. Za domácí tahala „kaštany" z ohně jejich nejzvučnější jména. Vyrovnal s přispěním beků Rešetár a do poločasu se přesnou hlavičkou postaral o obrat Vladyka. Po přestávce měly Slatiňany vývoj pod kontrolou a další trefy jim daly klid do koncovky. Újezd jim ale nic nedaroval a zanechal solidní dojem.

Fakta – branky: 38. a 63. Vladyka, 32. Rešetár, 56. Pokorný – 11. Frňka. Rozhodčí: Lukášek (Kameničky). Bez karet. Diváci: 120. Poločas: 2:1. Slatiňany: Augustin – Beneš (73. Málek), Hudec, Valda, Kudrnka (67. Malý) – Rešetár (81. Trňák), Koudelka (56. Beran), Vácha (81. Koblasa), Vladyka – Pokorný, Slováček. Dolní Újezd: Janecký – P. Frank, Pešina, Drahoš, Částek – Vrabec (87. Vanat), Čejka, Fulík (72. Kopecký), Mokrejš (83. Rejman) – Frňka, Severa.

Svitavy – Libišany 2:3

Domácí mohli během čtvrthodiny klidně třikrát skórovat (Bartoš, Ovad, Válek), místo toho je potrestali nejprve po Kaufmanově centru na zadní tyči číhající Hrůša a posléze zblízka Bukač po pěkné spolupráci se Slezákem. Svitavské vrátil do hry překvapivou ránou z dálky Chlup a po hodině hry Válek z penalty vyrovnal, když předtím Vydarený za cenu vyloučení vyrazil rukou z „lajny" střelu F. Čížka – 2:2. Hosté se zatáhli, v 70. minutě měl obrat na dosah Petrila, po rohu trefil tyč, odražený balon poslal do druhé tyče a třetí pokus Válka šel vysoko nad! V hektickém závěru se domácí nedokázali vymanit od vlastní šestnáctky, což trvalo tak dlouho, až to hosté „dokopali" k penaltě a Kučera rozhodl.

Fakta – branky: 39. Chlup, 64. Válek z pen. – 20. Hrůša 30. Bukač, 90. Kučera z pen. Rozhodčí: Poláček (Chrudim). ŽK: 4:2. ČK: 0:1 (63. Vydarený). Diváci: 110. Poločas: 1:2. Svitavy: Cabal – Novák, Petrila, Czehowský, F. Čížek – Chlup, M. Čížek, Válek, Bartoš (64. P. Juřík) – Ovad, Frolo (76. Svoboda). Libišany: Šimon – Rosůlek, Vydarený, Hrůša, Huňák – Hron, Kaufman, Kučera, Machala – Bukač, Slezák.

Hlinsko – Polička 2:1

Ve vyrovnaném prvním poločase byly k vidění šance na obou stranách, ale bez využití. Nejblíže ke gólu byl poličský Navrátil, který trefil břevno. Domácí o vítězství rozhodli slepenými góly po změně stran. Nejprve skóroval dorážkou z malého vápna Cach a potom se po samostatné akci prosadil irácký mladík Al-Sabari Ali Hussein. Hostům se v závěru utkání z drtivého tlaku podařilo snížit na 2:1, když si v šestnáctce udělal prostor Obusanya, ale vyrovnat se nepodařilo. I proto, že hlavička brankáře Slaného v nastavení skončila o „fous" vedle.

Fakta – branky: 65. L. Cach, 67. Ali Hussein – 84. Obusanya. Rozhodčí: Valenta (Letohrad). ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Hlinsko: Jindřichovský – Nevole, Volf, L. Cach (69. A. Cach), Mayer – Dostál (90. Zub), Hlouš (79. Chmelík), Pelikán, Zach – Křivka, Ali Hussein (85. Vymetal). Polička: Slaný – P. Dobiáš, Stejskal, Jílek, Netolický – Mbah, Andrle, Pazdera (72. T. Švec), Navrátil – Stodola (61. J. Dobiáš), Obusanya.

Moravská Třebová – Choceň 2:0

Slovanu stačil na první jarní výhru průměrný výkon. O všem podstatném se rozhodlo v prvních pětačtyřiceti minutách. Domácím se povedl nástup do zápasu, po necelé čtvrthodině uplatnil svůj důraz v zakončení Polák a otevřel skóre. I nadále měli Slovanisté v poli navrch a uklidňující druhou trefu přidal Murin. Ve druhém poločase domácí tento náskok hlídali a mohli ho ještě několikrát pojistit, ale další příležitosti kýžený gólový efekt nepřinesly. Hosté se snažili zápas zdramatizovat, ale jejich ofenzivní úsilí zůstávalo až do konce bezzubé.

Fakta – branky: 13. Polák, 33. Murin. Rozhodčí: Smitka (Chrudim). ŽK: 2:3. Diváci: 150. Poločas: 2:0. Moravská Třebová: Kamisch – Strouhal, Murin (70. Müller), Novák, Strnad – Štaffa, Staněk, Sedláček, Vančura – Polák (89. Dokoupil), Šrom (54. Švanda). Choceň: Gerčák – Baborák (83. Prachař), Fogl, Lebeda, Šafek (57. Novotný) – Pirkl, Holec, Sršeň, Voborník – Kubový (84. Hanus), Myšák.

Chrudim B – Třemošnice 4:0

Fakta – branky: 14. a 21. Havránek, 54. Stránský, 71. Žalud. Rozhodčí: Bednář (Lukavice). ŽK: 0:4. Diváci: 150. Poločas: 2:0. Chrudim B: Zíma – M. Tlapák, Holeček, Luptovský (89. Zjevík), Stránský – Zavřel, Vodrážka, Bureš (72. Kalas), Havránek (61. Jindrák) – Žalud (79. Kopecký), P. Tlapák (84. Svoboda). Třemošnice: Janda – Mocanu, Král, Kalina, Petr (81. Šťastný) – P. Šindelář, Vančura, M. Šindelář, Brom (62. Kunášek) – Hejcman (86. Mejtský), Šebek.

Přelouč – Holice 0:5

Fakta – branky: 10., 47. a 51. Ručka, 15. T. Jedlička, 90. J. Jedlička. Rozhodčí: Braun (Pardubice). ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 0:2. Přelouč: Marek – Machačný, Kačírek, Koblížek, Rokyta – Chaloupský, Řezníček, Novák (57. Pokorný), Kmoníček – Vančura, Klouda (16. Vinarčík). Holice: Melnychuk – Tláskal (75. Černý), Ručka (61. Lát), Hanč – Chvála – Křtěn (61. Bláha), J. Jedlička, R. Machatý – Kopřiva – T. Jedlička, Václavek.

Žamberk – Česká Třebová 0:0 (PK 2:4)

Fakta – rozhodčí: Štěpánek (Chrudim). ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Žamberk: Martinovský – Pavelka, Franke, O. Kopecký, Trejtnar – Hrubý, Smola, A. Kopecký, V. Huška (77. Rudolecký) – Černík, Trnka (86. Zach). Česká Třebová: Moláček – Abt (90. Klumpar), Fučík, Hašek, Novotný – Grepl (75. Urbanec), Müller, Rataj, Zahálka, Sejkora (68. Vondra) – Jankele (88. Popelka).

Heřmanův Městec – Moravany 1:1 (PK 6:5)

Fakta – branky: 58. Hlaváč z pen. – 29. Poláček. Rozhodčí: Morávek (Pardubice). ŽK: 4:1. Diváci: 250. Poločas: 0:1. Heřmanův Městec: Zrůst st. – Dvořáček, Vegeš, Jablečník, Netušil (49. Jošt) – Hlaváč, Zrůst ml., Salfický, Novák – Mach, Dostál (82. Peter). Moravany: B. Branda – Veselý, Záleský, Mráz, Kulhánek – Čáň, Lukas (61. Knotek), Hurta (77. Kříž), Novák – Bakeš, Poláček (80. J. Branda).

1. Slatiňany (49), 2. Chrudim B (46), 3. Třemošnice (44), 4. Holice (43), 5. Libišany (42), 6. Česká Třebová (39), 7. Moravská Třebová (33), 8. Svitavy (31), 9. Hlinsko (30), 10. Žamberk (27), 11. Polička (24), 12. Choceň (23), 13. Heřmanův Městec (21), 14. Přelouč (18), 15. Moravany (17), 16. Dolní Újezd (11).

17.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Magnet kola vyšel Borové, dostala se na postupový flek

Jiří Kajínek, odsouzený vrah, míří 23. května po 23 letech na svobodu z věznice v Rýnovicích v Jablonci nad Nisou díky milosti, kterou mu udělil prezident Miloš Zeman.
34

Je to tady! Kajínek opustil vězení. "Vítej na svobodě," zaznělo na uvítanou

Slovan se po vítězství ve vzájemném souboji dotáhl na lídra

Svitavy /OKRESNÍ PŘEBOR/ – Očekávaný střet dvou nejlepších celků nejvyšší okresní fotbalové soutěže dospělých se postaral o to, že závěr této sezony bude na Svitavsku mimořádně napínavý. Moravská Třebová bodově dostihla Dolní Újezd!

Tipy pro miniaturní zahradu

Chcete zahradničit, ale vaše zahrádka je o velikosti poštovní známky? Je to místečko někde u plotu vnitrobloku nebo třeba vetknuté do zahrádkářské kolonie na pozemku úzkém jak pentle? Nevadí. I tam se dá pěstovat.

Opatovec byl na kolenou, ale dokázal se postavit na nohy

Svitavy /I. B TŘÍDA/ – Nejnižší krajská fotbalová soutěž nabízí tu a tam pozoruhodné příběhy. Jeden z nich prožili diváci, kteří zamířili do Opatovce na utkání tamního mužstva s Řetovou. Vypadalo to, že se ke svým domovům vydají rozčarovaní, nakonec však slavili dvoubodové vítězství.