Morašice si dovezly z Valů bod, když o vítězství přišli v sedmé minutě nastavení. Litomyšl zklamala ve Slatiňanech, odkud přes stálou herní převahu odjela s prázdnou.

Prachovice – Dolní Újezd 0:4

Scénář se začal naplňovat ve 13. minutě, když se z trestného kopu trefil Čejka. Na 0:2 dával po vysunutí od Fulíka J. Částek, to už domácí hráli v deseti (neměli koho střídat). A tak nebylo co řešit. Podruhé zamířil ze standardky přesně Čejka a na 0:4 upravil Novák.

Fakta – branky: Čejka 2, J. Částek, Novák. Rozhodčí: Bouz (Morašice). ŽK: 1:3. Diváci: 80. Poločas: 0:2.

Sokol Dolní Újezd: Janecký – Pachta, Svoboda, Kučera, Havran, Fulík, Kolčava, Čejka, Kuchta, Heinisch, J. Částek (M. Vomáčka, Renza, Novák).

František Jandáček, trenér: Je to vítězství z kategorie „povinných“. K zápasu jsme přistoupili zodpovědně, šlo jen o to dát brzy první gól, což se povedlo. Domácí hráli druhý poločas v deseti, neměli hráče, a tak jsme si zaútočili do plných. Premiéru v áčku si odbyl dorostenec Renza.

Slatiňany – Litomyšl 2:1

Takticky plán Jiskry se rozsypal po půlminutě, kdy se její obrana nechala školácky zaskočit akcí soupeře a Dostál skóroval – 1:0! Z této rány se hosté těžko probírali, postupně se však vzchopili, vynutili si tlak a ve 37. minutě i srovnání poté, co byl Pavlák rychlejší než gólman.

Po pauze se sice hrálo převážně na polovině domácích, ale bez efektu v podobě jasných šancí či gólů, takže přišel v 68. minutě blesk z čistého nebe a Kořínek dal na 2:1. A protože Jiskra se proti obětavě bránícím domácím vícekrát neprosadila, připsala si druhou jarní porážku.

Fakta – branky: Dostál, Kořínek – Pavlák. Rozhodčí: Adamský (Semanín). ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Litomyšl: Křemenák – Drahoš, Hašek, Sršeň, Němec, Černý, Holec, Kroupa, Košín, Bednář, Pavlák (Janoušek).

František Dvořák, trenér: Nemáme ani bod, přitom to podle mého názoru byl zápas určitě na tři. Hlavně ve druhém poločase bylo na hřišti jen jedno mužstvo, výrazná převaha v poli nám nebyla nic platná. První šok přišel po půlminutě po sérii nedorozumění, druhý po odkopu na naši půlku, kde tři zadáci neustáli souboj s jediným soupeřem, ten se dostal náhodně k míči a šouráčkem rozhodl.

Valy – Morašice 2:2

Po nevýrazné první půlce udeřil ve 46. minutě střídající Škoda (0:1). Desetiminutovou pauzu si poté vyžádalo zranění domácího Bažanta, pak přiblížil hostům vítězství Válek. Ale hned minutu nato propálil hradbu těl Budinský (1:2) a v sedmé minutě (!) dlouhého nastavení týž hráč z přímého kopu s pomocí břevna srovnal.

Fakta – branky: Budinský 2 – Škoda, Válek. Rozhodčí: Pražák (Pardubice). ŽK: 3:3. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Morašice: Němec – Chmelík, Ropek, Klement, V. Štancl, Holomek, Pa. Kuta, Jokeš, Kopecký, Burián, Válek (Vomočil, Škoda).

Petr Kuta, trenér: Kdybychom dostali vyrovnávací gól dříve než v 97. minutě, a ne po zbytečném faulu a standardce, tak bych asi bod bral. Takhle je to ztráta, protože závěr se dal uhrát na vítězství, i když soupeř nás za stavu 0:2 dostal pod tlak. Pochvalu si zaslouží defenzivní řada. Projevilo se, že se nám někteří kluci vrátili do sestavy.