III. Třída: obrat Radiměře ve druhé půli, Rohozná zvládla zápas v deseti mužích

SVITAVSKO - Sedm zápasů měla o víkendu na pořadu i okresní III. třída mužů v kopané.

9.4.2007

Ilustrační fotoFoto: Radek Halva

Staré Město – Radiměř 1:3 (1:0)

Domácím vyšla první půle, trefili tyč a ujali se vedení. Soupeř však brzy po změně stran srovnal, převzal iniciativu a zaslouženě otočil stav ve svůj prospěch. Fakta – branky: Zelinka – Trnečka, Fuchs, Karlík. Rozhodčí: P. Kvapil (Svitavy), ŽK 1:2, diváků: 80.

Bystré B – Jedlová 3:4 (1:1)

V dramatickém zápase vyšly hostům závěry obou poločasů. V nastavení toho prvního srovnali na 1:1, ve druhém se konala přestřelka završená v 92. minutě. Domácí Oravec přestřelil z pěti metrů bránu, aby hosté z protiakce vstřelili po zmatku v bysterské obraně vítězný gól. Kuriózní byla trefa M. Lánského, jenž po úpravě výstroje mimo hrací plochu vběhl bez ohlášení zpět a neohrožován si došel bez reakce rozhodčích pro vyrovnání na 2:2. Fakta – branky: J. Dvořák, Novotný, Neudert – Lajžner, Veselý, M. Lánský, P. Lánský. Rozhodčí: Elčkner (Trstěnice), ŽK 3:3, diváků: 180.

Křenov – Kunčina 0:6 (0:2)

Hosté si od první minuty vynutili velký tlak a skórovali dvakrát po chybách obrany. Trápení domácích pokračovalo také po změně stran a soupeř toho bez váhání zužitkoval. Fakta – Pařil 2, Slezák 2, Štrajt, Švestka. Rozhodčí: Ille (Jaroměřice), diváků: 50.

Rohozná – Opatovec 2:0 (1:0)

Z optické převahy v první půli hosté nic nevytěžili, naopak po půlhodině inkasovali. Střelec Kadlec pak byl vyloučen, leč domácí výhru nejen uhájili, ale ještě ji navýšili. Fakta – branky: Kadlec, Luňáček. Rozhodčí: Dvořák (Svitavy), ŽK 3:3, ČK 1:0, diváků: 80.

M. Trnávka B – Třebařov 1:1 (0:1)

Favorizovaní hosté šli po čtvrthodině do vedení, ale bojovní domácí dokázali srovnat, když Henslova střela překvapila třebařovského gólmana. Fakta – branky: Hensl – D. Maleňák. Rozhodčí: Hrouzek (Jaroměřice), ŽK 1:1, diváků: 50.

Janov B – Trstěnice 2:2 (1:2)

Vyrovnaný bojovný zápas přinesl nakonec po zásluze nerozhodný výsledek. Fakta – branky: Knap, Bureš – Stráník, Cacek. Rozhodčí: Urban (Litomyšl), ŽK 2:4, diváků: 70.

Chornice – Boršov 2:2 (2:0)

Hosté zlepšeným výkonem ve druhé části dotáhli dvougólové manko a ustáli i závěrečný nápor domácích vrcholící nastřeleným břevnem. Fakta – branky: Kraus, Friedl – Kotoulek 2. Rozhodčí: Grulich (M. Trnávka), ŽK 2:0, diváků 60.

Pořadí: 1. Sokol Jedlová (40, 36:16), 2. TJ Radiměř (35, 48:17), 3. Sokol Třebařov (35, 40:12), SK Rohozná (35, 33:13), 5. Sokol Kunčina (33, 37:17), 6. Sokol Janov B (23, 25:27), 7. TJ Staré Město (22, 22:25), 8. Sokol Trstěnice (21, 33:30), 9. Sokol Opatovec (21, 21:22), 10. Sokol Bystré B (15, 25:41), 11. TJ Sokol Chornice (13, 26:38), 12. Sokol Boršov (12, 20:38), 13. Sokol Měst. Trnávka B (10, 14:48), 14. TJ Křenov (7, 11:47).

9.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Bydlení podle znamení zvěrokruhu: Jak si žijí vodní a vzdušná znamení

Z utkání Svitavy B vs. Luže (3:2)

Fotbalové výsledky z regionu

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Svitavy - Díky vstřícnosti svitavské porodnice vám na našich stránkách pravidelně přinášíme fotografie nově narozených miminek.

Hokejové testy: Protivník z Náchoda je pořádně prověřil

Svitavsko – Tři duely v průběhu pěti dnů odehráli litomyšlští hokejisté v přípravě na blížící se začátek krajské ligy. Ta startuje v neděli 1. října, období zkoušek a hledání ideálních sestav finišuje.