V nejvyšší fotbalové soutěži Pardubického kraje bodovali o víkendu všichni regionální zástupci, což je oproti zvyklostem z minulých týdnů vítaná změna. Jednotlivé zápasy navíc nepostrádaly zajímavost pro diváky.

Letohrad B – Svitavy 0:4

Duel začal vzájemným oťukáváním, které ukončil ve 13. minutě Frolo hlavičkou do tyče. Následovala vydařená svitavská pasáž s několika šancemi, ale bez gólového efektu. Také domácí v těchto fázích zahrozili, ale vcelku vyrovnaná první půle změnu stavu nepřinesla. Po změně stran ovládli hrací plochu hosté. Pomohl jim příchod Ovada, který se hned ve 46. minutě po přiťuknutí od Bartoše dostal do zakončení a trefil se ideálně – 0:1. Od té chvíle měli Svitavští více ze hry a ke konci zápasu začali sázet další góly. Nejprve po Bartošově centru zahráli domácí ve vápně rukou a Válek nařízený pokutový kop proměnil. O chvíli později prostrčil Ovad přihrávku na Frola a ten svoje sólo zakončil podél gólmana – 0:3. Závěr se odehrál na svitavské útočné polovině a z převahy se narodila ještě jedna trefa, o kterou se postaral Chlup, jehož střela se dokutálela přesně k tyči.

Fakta – branky: 46. Ovad, 78. Válek z pen., 80. Frolo, 89. Chlup. Rozhodčí: Pavlas (Červená Voda). ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Letohrad B: Moláček – Janoušek (46. Uhlíř), Stejskal, Zach, Petráček – Hiller, Sita, Pokorný (65. Černohous), Lorenc, Dvořáček – Slodičák. Svitavy: Cabal – Kala, Czehowský, Kala, Ptáček (76. Čonka), Veselský (25. Novák) – Chlup, Čížek, Válek (84. Vyhnánek), Bartoš – Juřík (46. Ovad), Frolo.

Moravská Třebová – Třemošnice 2:2 (PK 5:4)

Ujala se hned první vážnější akce, když rychlý brejk potáhl Polák, po jeho centru přistrčil Sedláček Šromovi, na jehož střelu si gólman sáhl, ale v cestě do sítě jí nezabránil. Úvod tedy Slovanu vyšel na jedničku, zato další pokračování hry ani trochu. Začal totiž povážlivě chybovat v obraně, což nejprve potrestal Šebek a o chvíli později Hejcman, když oba měli ke svému zakončení příliš času a prostoru. Domácí se do tlaku dostali ke konci poločasu a měli i několik velkých šancí, kterým však scházel gólový efekt. Po přestávce tak museli pracně dobývat třemošnický defenzivní val a současně se mít na pozoru před nebezpečnými kontry soupeře. Prosazovali se hodně složitě, ale v 77. minutě jim vytrhl trn z paty Vančura, který se postaral o vyrovnání na 2:2 z penalty po faulu na Poláka. Skóre se více nezměnilo a Slovanisté byli lepší v rozstřelu, tudíž urvali ještě cenný bodík navíc.

Fakta – branky: 8. Šrom, 77. Vančura z pen. – 23. Šebek, 25. Hejcman. Rozhodčí: Zerzán (Makov). ŽK: 4:2. Diváci: 150. Poločas: 1:2. Moravská Třebová: Schreiber (90. Vykydal) – Strouhal, Murin, Marek (89. Špaček), R. Šatník (85. Štaffa) – Vančura, Staněk, Sedláček, Polák – Šrom, Nováček. Třemošnice: Auersvald – Kalina, Culek, Petr, O. Vančura – P. Šindelář, M. Šindelář, Forman, Brom – Šebek, Hejcman (88. Menšík).

Polička – Pardubice B 1:1 (PK 2:4)

V Poličce se představil přední tým přeboru, ale domácí se ho nezalekli a napravili si reputaci po debaklu ve Svitavách. Hrál se dobrý fotbal „nahoru – dolů" a zajímavé akce se střídaly na obou stranách. Jednu z nich dotáhli do úspěšného konce domácí ve 27. minutě, míč šel po ose Poul – Stejskal až k „farmáři" J. Nespěšnému – 1:0. Už předtím ve stoprocentní pozici překopl Stejskal, chvíli nato parádní „volej" Navrátila neméně efektně kryl brankář Hrnčíř. V závěru poločase orazítkoval hostující Pánek tyčku. Po změně stran hosté soupeře přitlačili, ale jejich nápor byl platonický a nevedl k většímu počtu gólovek. V 61. minutě se ovšem Pánkovi podařilo umístěnou střelou srovnat. A když Poul zakončil individuální akci přes půl hřiště těsně vedle, šlo se do penalt a ty domácím nevyšly.

Fakta – branky: 27. Nespěšný – 60. D. Pánek. Rozhodčí: Lukes (Lanškroun). ŽK: 1:1. Diváci: 110. Poločas: 1:0. Polička: Slaný – Hašek, Jílek, Blažíček, Vondra (87. Štěrba) – Pazdera, Švec, Poul (71. Jakub Mužík), Navrátil – Nespěšný (46. Andrle), Stejskal. Pardubice B: Hrnčíř – F. Pánek, Zavadil, Prokopec, D. Pánek – Jirka (75. Novák), Kejmar, Klátil, Valenta – Doležal (82. Fejl),
Tichý.

Holice – Chrudim B 6:0

Fakta – branky: 16., 27. a 65. Václavek, 45. Kopřiva z pen., 56. Hanč, 62. Chvála. Rozhodčí: Bednář (Lukavice). ŽK: 3:2. ČK: 0:1 (38. Zeman. Diváci: 100. Poločas: 3:0. Holice: Hlavatý – Tláskal (68. Lát), Ručka, Hanč – Chvála – Krpata (68. Klouček), J. Jedlička, Fotul (60. Stárek) – Kopřiva (68. T. Velinský) – T. Jedlička (68. Musil), Václavek. Chrudim B: Janda – M. Tlapák, Zeman, Valda, Malý – Meduna (58. Žalud), Opina, Lacman, Shejbal (60. Jindrák) – Kroutil (63. Hlavatý), Vácha.

Slatiňany – Choceň 2:0

Fakta – branky: 27. Trňák, 62. Vladyka. Rozhodčí: Hořínek (Hradec nad Svitavou). ŽK: 1:1. ČK: 1:0 (66. Trňák). Diváci: 130. Poločas: 1:0. Slatiňany: Žďánský – Beneš (81. Slováček), Hudec, Málek, Kudrnka – Pokorný (73. Mikan), Vodrážka, Trňák, Vladyka, Beran (89. Kovařík) – Kopecký. Choceň: Gerčák – Baborák, Synek, Kratochvíl, Fogl – Krejza, Kopecký (40. Sklenář), Hanuš (80. Eisner), Strachota, Kubíček – Myšák.

Žamberk – Česká Třebová 1:0

Fakta – branka: 87. Rudolecký. Rozhodčí: Vaško (Hlinsko). ŽK: 1:2. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Žamberk: Martinovský – J. Kotyza, Molnár (78. Kašpar), Franke, Trejtnar – Pavelka, Kos, Jírů, Breda, Rudolecký – Hrubý. Česká Třebová: Bárta (46. Hotmar) – Bohunek, Hašek, David, Rataj – Zahálka, Ezr – Urbanec, Fučík, Hurt (78. Stolín) – Novotný (69. Kovář).

Hlinsko – Lanškroun 4:1

Fakta – branky: 5. a 63. Dostál, 42. Tulach, 69. Pelikán – 45. Fait. Rozhodčí: Braun (Pardubice). ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (78. Savych). Diváci: 150. Poločas: 2:0. Hlinsko: Číhař – Mocanu, Pelikán, Nevole, Volf – Zach, L. Cach, Mayer (88. A. Cach) – Dostál, Vukliševič (84. Vymetal), Tulach (63. Chmelík). Lanškroun: Wendlig – Stasiowski, Černý, Karlík, Vacek – Savych, Macháček, Kolomý, Smrkal – Krejsar, Fait (46. Lechnýř).

Přelouč – Moravany 5:3

1. Holice (60), 2. Pardubice B (59), 3. Chrudim B (57), 4. Slatiňany (56), 5. Svitavy (52), 6. Choceň (47), 7. Česká Třebová (42), 8. Polička (42), 9. Hlinsko (32), 10. Třemošnice (30), 11. Moravany (28), 12. Lanškroun (28), 13. Moravská Třebová (26), 14. Přelouč (26), 15. Žamberk (23), 16. Letohrad B (13).