KP dorost

Jiskra Litomyšl – FC Hlinsko 1:2, gól: Válek. Sestava: Hůlka – Pekník, Hašek, Válek, Pecháček, Pechanec, Urban, Mareš, Sršeň, Král, Faltys (Hájek, Rumler, Dostál, T. Bohunek). Domácí sice vedli 1:0, ale soupeř byl herně lepší a ze své převahy vytěžil zasloužené vítězství. Jiskra se těžko prosazovala proti zformované obraně Hlinska. Pochvalu zaslouží výborný gólman Patrik Hůlka.

TJ Svitavy – Tesla Pardubice 3:2, Juřík, Košín, Šíma. Sestava: Uchytil – Gregor, Šíma, Kubík, Škraňka, Košín, Chlup, Savočka, Juřík, Frolo, Mikolín (Jílek, Lopaur, Novák). Domácím skvěle vyšel první poločas, v němž si zajistili dvougólové vedení, ovšem po dvaceti sekundách druhé části pustili vlastní hrubkou hosty do hry. Tesla dokonce vyrovnala, ale po perfektně zahraném trestném kopu Chlupa zajistil domácím tři body Šíma.

AFK Chrudim B – Slovan Moravská Třebová 4:0. Nepovedený zápas sehráli Třebovští na hřišti rezervy, která byla lepší ve všech směrech.

SK MK Polička – Sokol Březová n/S 6:0. Domácí klidně dokráčeli k jistému vítězství.

MLADŠÍ:

Jiskra Litomyšl – FC Hlinsko 2:2, Rumler, Jána. Sestava: Beneš – O. Kundera, Rumler, Štoudek, Košňar, P. Kundera, Kristek, Jána, Kubišta, Bohunek, Bednár (Macek, Kostroň, Barbořák, Koudela). Domácí si vypracovali daleko více šancí, lehkomyslně je však spalovali a nakonec byli rádi, že zachránili remízu.

TJ Svitavy – Tesla Pardubice 0:1. Sestava: Štosek – Klusák, Lopaur, Sedlák, Kotek, Appel, Jílek, Duy, Křížek, Novák, Juřík (Mikolín). Zcela vyrovnané střetnutí rozhodla jediná vážnější chyba domácí obrany, kterou hosté v 18. minutě potrestali gólem.

AFK Chrudim B – Slovan Moravská Třebová 4:0. Hostující mladší dorostenci se vydali ve stopách starších kolegů a odvezli si vysokou porážku.

SK MK Polička – Sokol Březová n/S 8:0. Poločas byl 7:0, po změně stran byli domácí mladší dorostenci milosrdní…

I. třída dorost

Metra Linhartice – SK Holice 2:3, Vacek, Andrlík. Domácí zkušenějšího soupeře zaskočili gólem hned v úvodu, ale ještě v první půli přišli o vyloučeného hráče. Za stavu 1:2 navíc nedali penaltu, přesto vzdorovali až do 80. minuty.

Sokol Pomezí – Sokol Morašice 2:1, Krajíček, Mareš (PK) – Mach. Vyrovnaný duel měl dobrou úroveň, domácí byli šťastnější.

Sokol Sebranice – FC Žamberk 1:1, Červ. Cenný bod domácích, kteří dokázali srovnat jednogólový náskok soupeře.

Jiskra Červ. Voda – TJ Horní Újezd 4:2, Žďára 2. Oslabení hosté vzdorovali, dotáhli na 1:1 a 3:2, ale domácí si body nenechali vzít.

Sokol Albrechtice – Sokol Dolní Újezd 1:0. Zbytečná prohra na půdě nováčka.

OEZ Letohrad – SK Jevíčko 4:0. Na trávníku jasného favorita soutěže neměli hosté přes veškerou snahu naději.

Divize žáci

Po odložených domácích zápasech proti Kolínu (hrají se 5. září) zahájili hráči TJ Svitavy mistrovskou sezonu na hřišti AFK Chrudim. Starší uhráli remízu 0:0, mladší podlehli 0:4. Svitavy budou na podzim nastupovat na stadionu Míru!

KP žáci

Slovan Moravská Třebová – Ji. Ústí n/O starší 2:1 (Coufal, Langhammer) a mladší 0:4. Starší měli v dramatickém duelu více štěstí než soupeř, zato mladší nestačili.

FC Hlinsko – SK MK Polička starší 1:4 a mladší 0:2 (Harašta, Opina). Šestibodový import z Vysočiny je překvapením.

FC Junior – TJ Svitavy B starší 0:0 a mladší 1:6. Spojený celek Skutče a Chrasti byl vyrovnaným sokem svitavské rezervy jen v utkání starších žáků.