Ze zástupců našeho regionu to byli pouze fotbalisté Svitav, kteří si ve víkendovém pořadu nejvyšší krajské soutěže připsali tři body a kontrolují si průběžné páté místo. Další dva týmy se ve své snaze potázaly se zlou, což je vzhledem k situaci v tabulce komplikace především pro třebovský Slovan.

Polička – Žamberk 1:4

Po vyrovnaném úvodu se po čtvrthodině prosadili hosté po akci tři na tři, kdy střela Hrubého skončila s pomocí teče mimo dosah Slaného. Za dvě minuty poprvé vzplály emoce po výroku rozhodčího, který viděl ruku v šestnáctce, ale Breda pokutový kop nedal. Domácí se postupně také osmělili, ve vyložené pozici se ocitl Navrátil, skórovat mohl také „farmář" Kyselý, ale ani jeden se netrefil. Po změně stran v 68. minutě si zaběhl za obranu Krejčík, kterého domácí hráči i diváci viděli v ofsajdu, ne tak rozhodčí, tudíž si hostující hráč došel pro druhý gól a tím bylo prakticky po zápase. Rozhození domácí následně inkasovali v rychlém sledu ještě dvakrát, a to nejdříve od Hrubého a vzápětí od Krejčíka. V závěru zaznamenal jejich čestný úspěch Hašek, jenž dotlačil míč do branky po centru Navrátila. Stínem utkání je vážné zranění Kyselého po nezaviněném střetu v poslední minutě.

Fakta – branky: 89. Hašek – 15. a 73. Hrubý, 69. a 75. Krejčík. Rozhodčí: Braun (Pardubice). ŽK: 3:0. Diváci: 105. Poločas: 0:1. Polička: Slaný – Hašek, Jílek, Andrle (76. Pavlík), Čírtek – Jakub Mužík (67. Bureš), T. Švec, Navrátil, Vondra (46. Havelka) – Kyselý, Pazdera. Žamberk: Martinovský – J. Kotyza (32. Jírů), Pavelka (76. T. Kotyza), Trejtnar, Molnár – Franke, Haupt (72. Rudolecký), Breda (85. Kašpar), Kos – Hrubý, Krejčík.

Svitavy – Přelouč 6:0

Domácím stačil k jasnému vítězství průměrný výkon. Do zápasu vstoupili ve vlažnějším tempu, což soupeři vyhovovalo a snažil se držet krok. Ale přesto to po pětačtyřiceti minutách mohlo být více než 2:0, neboř šancí bylo více než dost. Skóre otevřel ve 22. minutě po krásné Válkově přihrávce zblízka Frolo. Stejný hráč se o něco později lehce uvolnil přes statickou defenzivu a tvrdou střelou k tyči zvýšil. Hosté tu a tam rovněž zahrozili, ale jejich zakončení bylo hodně mizerné. Navíc těsně před pauzou přišli o vyloučeného Vášu a bylo jasné, že pozbyli veškerých nadějí. Ve druhém poločase se řešila jediná otázka, a sice, jaká bude konečná výše výsledku. Když sotva po hodině hry zvyšoval Juřík na 5:0, vypadalo to s hosty hodně zle (mezitím mimo jiné zkompletoval Frolo hattrick), ale domácí k nim byli milosrdní a přidali jen jediný zásah v podání Nováka těsně před koncem.

Fakta – branky: 22., 32. a 59. Frolo, 48. Petrila, 61. Juřík, 88. Novák. Rozhodčí: Zita  (Načešice). ŽK: 3:6. ČK: 0:1 (45. Váša). Diváci: 180. Poločas: 2:0. Svitavy: Cabal – Novák, Petrila, Czehowský, Veselský (60. Kala) – Juřík, Chlup (81. F. Čížek), M. Čížek (60. Bartoš), Válek – Ovad (75. Čonka), Frolo (65. Vyhnánek). Přelouč: Konvalina – Machačný, Kačírek, Ulrych, Váša – Kmoníček (62. Hajn), Řezníček (62. Rokyta), Vančura, Novák – Mihovský (70. Beránek), Pištora.

Choceň – Moravská Třebová 2:0

Slovan si po této porážce i nadále zahrává s přeborovým ohněm a ve zbývajících třech kolech ještě bude muset bodovat. V Chocni rozhodně prohrát nemusel, ale minimálně od okamžiku, kdy jeho hráčům domácí Myšák zkraje druhého poločasu připomněl, že nepatří mezi nejlepší kanonýry soutěže náhodou, bylo jasné, že k úspěchu budou potřebovat sami skórovat. Což se ukázalo být nad jejich schopnosti. Po gólu choceňského ostrostřelce se hosté museli vydat odvážnější kupředu, což se jim moc nedařilo a zkušeného brankáře Gerčáka překonat nedokázali. Agria se soustředila na defenzivu a čekala na příležitost k pojistce výsledku. Tu dostal v 77. minutě Sklenář, před Vykydalem jí nepohrdl a ve zbývajícím čase si domácí skóre zápasu, který nabídl pouze průměrnou podívanou, pohlídali.

Fakta – branky: 54. Myšák, 77. Sklenář. Rozhodčí: Bleša (Chrudim). ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Choceň: Gerčák – Synek, Fogl, O. Kopecký, Eisner (19. Šafek) – Sklenář (87. Kubový), Novotný, Krejza, Hanus (79. Chaloupka) – Myšák, Kubíček. Moravská Třebová: Vykydal – Strouhal, Murin, Šatník, Špaček – Vančura, Staněk, Sedláček, Polák – Šrom (78. Nováček), Štěpánek.

Chrudim B – Česká Třebová 3:1

Fakta – branky: 49. Žalud, 54. Kroutil, 72. Vácha z pen. – 86. Hašek. Rozhodčí: Mrázek (Chroustovice). ŽK: 0:1. Diváci: 60. Poločas: 0:0. Chrudim B: Vostradovský – Jindrák, Lacman, Valda, Malý – Hlavatý – Meduna (67. M. Tlapák), Vácha, Žalud (80. Bareš), D. Zrůst (65. Holík) – Kroutil (73. Netušil). Česká Třebová: Hotmar – Pachl (54. Navarro), David, Hašek, Ezr (73. Kovář) – Muller, Zahálka, Urbanec (79. Popelka) – Rataj, Nešický (73. Stolín).

Pardubice B – Letohrad B 8:0

Fakta – branky: 8., 21. a 90. Prokopec, 17. a 23. Klátil, 53. D. Pánek, 75. Uhlíř, 85. Kim. Rozhodčí: Štěpánek (Chrudim). ŽK: 1:2. Diváci: 70. Poločas: 4:0. Pardubice B: Hrnčíř – Řehák, Koblížek (9. Tichý, 66. Doležal), Staněk, F. Pánek – Kim, Prokopec, Kejmar, Jirka (78. Kovář) – Klátil (61. J. Uhlíř), D. Pánek. Letohrad B: Moláček – M. Uhlíř (46. Černohous), Stejskal, Vágner, Zach – Dvořáček, Lorenc, Sita, Švercl (46. Pačínek), Pokorný – Slodičák.

Lanškroun – Slatiňany 1:2

Fakta – branky: 56. Stasiowski – 54. a 74. Kopecký. Rozhodčí: Schmeiser (Dolní Roveň). ŽK: 0:1. Diváci: 250. Poločas: 0:0. Lanškroun: Jaroš – Vacek, Šilar, Černý (82. Fait), Stasiowski – Karlík, Savych, Smrkal, Knápek, Kolomý (80. Jung) – Macháček (90. Veselý). Slatiňany: Žďánský – Kudrnka, Beneš, Hudec, Málek (46. Kovařík) – Vodrážka, Vladyka, Pokorný (66. Slavík), Beran – Kopecký (90. Morávek), Koblasa (85. Sotona).

Moravany – Hlinsko 1:0

Fakta – branka: 44. Kříž. Rozhodčí: Pavlas (Červená Voda). ŽK: 0:2. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Moravany: B. Branda – Sokol, J. Lukas, Záleský, M. Lukas – Veselý, Hurta, Knotek, Novák (72. R. Hynek) – Kříž, Poláček (89. Imramovský). Hlinsko: Čihař – Mocanu (46. D. Pelikán), M. Pelikán, Nevole, Volf – Zach, L. Cach, Slováček (77. A. Cach) – Dostál, Chmelík, Tulach.

Třemošnice – Holice 4:4 (PK 1:3)

Fakta – branky: 7., 53. z pen. a 76. z pen. P. Šindelář, 29. Vančura – 4. a 28. Václavek, 14. Kopřiva z pen., 36. Krpata. Rozhodčí: Havránek (Orel). ŽK: 3:1. ČK: 0:1 (72. Hlavatý). Diváci: 125. Poločas: 2:4. Třemošnice: Auersvald – Kalina, Kunášek, Culek – Petr, Vančura, P. Šindelář, M. Šindelář, Brom (90. Filip) – Hejcman (83. Menšík), Šebek. Holice: Hlavatý – Tláskal, Ručka, Hanč, Chvála, Krpata – Kopřiva, J. Jedlička, T. Jedlička (70. Velinský, 73. Králík) – Václavek, Fotul (46. Klouček).

1. Pardubice B (62), 2. Holice (62), 3. Chrudim B (60), 4. Slatiňany (59), 5. Svitavy (55), 6. Choceň (50), 7. Česká Třebová (42), 8. Polička (42), 9. Hlinsko (32), 10. Moravany (31), 11. Třemošnice (31), 12. Lanškroun (28), 13. Žamberk (26), 14. Moravská Třebová (26), 15. Přelouč (26), 16. Letohrad B (13). (obo, rh)