Když se to čekalo snad nejméně, tak zabraly Svitavy, Holicím nastřílely na jejich půdě čtyři góly. Zbylí dva zástupci okresu brali po bodu, což je rozhodně pozitivnější počin pro Moravskou Třebovou. Polička očekávání nenaplnila.

Holice – Svitavy 2:4

Hostům úžasně vyšel začátek. Ve 4. minutě po rohu Válka propadl gólmanovi mezi rukama oblouček M. Čížka. O chvíli později se individuální akcí a střelou z úhlu prosadil Válek, aby hned vzápětí stejný hráč vytěžil ze spolupráce s Bartošem třetí zásah. Domácí se ovšem ze šoku postupně probrali a Václavek se do poločasu postaral dvěma trefami o snížení až na 2:3. Očekávaný nápor Holic po změně stran utnul hned v zárodku Svoboda, který se uvolnil přes obránce a poradil si i se zakončením. Snahu soupeře potom Svitavští eliminovali precizní obranou, sami hrozili z protiútoků a závěr kontrolovali.

Fakta – branky: 27. a 39. Václavek – 17. a 18. Válek, 2. M. Čížek, 48. Svoboda. Rozhodčí: Pešek (Chrudim). ŽK: 3:3. Diváci: 100. Poločas: 2:3. Holice: Melnychuk (83. Navrátil) – Lát, Chvála, Hanč – R. Machatý – Křtěn (83. Shejbal), J. Jedlička, Bláha (83. Fikejs) – Kopřiva (54. Černohorský) – Václavek, T. Jedlička. Svitavy: Jílek – Novák, Petrila, Czehowský, F. Čížek – Bartoš, Chlup (83. Veselský), M. Čížek, Válek – Ovad, Svoboda (75. Frolo).

Česká Třebová – Moravská Třebová 1:1 (PK 6:5)

„Třebovské derby" nabídlo vyrovnanou partii. Do vedení šel Slovan v 18. minutě, kdy přesný centr Štaffy zúročil hlavou Vančura. Vyrovnáno bylo vzápětí, souhru Jankele – Zahálka – Rataj zakončil posledně jmenovaný – 1:1. Dalším střeleckým pokusům na obou stranách scházela přesnost, což platilo po celý zbylý průběh, žádnou vážnější akci se nepovedlo dotáhnout do konce. V rozstřelu byla šťastnější „Česká", smolařem dne se stal mladík Mikšánek, který v rozhodující sérii přestřelil.

Fakta – branky: 20. Rataj – 18. Vančura. Rozhodčí: Matoušek (Polička). ŽK: 0:4. Diváci: 120. Poločas: 1:1. Česká Třebová: Moláček – Abt, Fučík, Hašek, Grepl – Rataj, Müller – Sejkora (78. Popelka), Zahálka, Bohunek (65. Vondra) – Jankele (89. Novotný). Moravská Třebová: Schreiber – Strouhal, Murin, Novák, Strnad – Štaffa (78. Špaček), Staněk, Sedláček (64. Mikšánek), Vančura – Žouželka, Šrom (54. Polák).

Polička – Přelouč 1:1 (PK 7:8)

Po úvodních šancích Pazdery a Andrleho hra obou mužstev hodně „drhla" a trpěla nepřesnostmi. Až ve 33. minutě domácí vyprodukovali závar v šestnáctce, Obusanya, Mužík i Stejskal ale zahodili nemožné. Ani Mbah potom pěknou individuální akci nezakončil dobře. Bezgólový stav zlomil po hodině hry na zadní tyči zapomenutý Koblížek a Polička musela dotahovat. To se jí povedlo až v 77. minutě, kdy se ve vápně prosadil Mbah, nic více však domácí hráči nestihli. A ke zklamání svých příznivců prohráli i rozstřel, takže si tonoucí soupeř odvezl překvapivé dva body.

Fakta – branky: 79. T. Mbah – 62. Koblížek. Rozhodčí: Schmeiser (Roveň). Bez karet. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Polička: Slaný – Jílek, P. Dobiáš, Andrle (66. J. Dobiáš) Jiří Mužík – Netolický, Pazdera, Navrátil, Obusanya (46. Jakub Mužík) – Stejskal, Mbah. Přelouč: Konvalina – Koblížek, Táborský (81. Rokyta), Ulrych, Chaloupský (38. Novák) – Kačírek, Vančura, Březina, Bendžík (76. Kmoníček) – Řezníček, Koch (46. Machačný).

Dolní Újezd – Chrudim B 3:1

Zásadní moment první půle nadešel po půlhodině, kdy po centru do vápna Janecký míč za „přispění" protihráčů neudržel, ten skončil za čárou a rozhodčí usoudil, že se tak stalo v souladu s pravidly. Po přestávce ještě Zrůst nastřelil břevno, to však bylo od hostů vše a úřadovat začali Újezdští. V 59. minutě vyrovnal Drahoš a domácí se rozjeli ke skvělému představení. Po rohu se trefil hlavou M. Vomáčka (2:1) a soupeř už se na odpověď nezmohl. Naopak Vrabec po samostatné akci korunoval jedno z nejlepších vystoupení Újezdu v krajském přeboru.

Fakta – branky: 59. Drahoš, 64. M. Vomáčka, 88. Vrabec – 29. vlastní (Janecký). Rozhodčí: Mrázek (Chroustovice). ŽK: 2:2. Diváci: 200. Poločas: 0:1. Dolní Újezd: Janecký – Kabrhel (83. Kopecký), Pešina, M. Vomáčka, Částek – Vrabec (90. Rejman), Čejka, Drahoš, Fulík – Frňka (86. Mokrejš), Severa. Chrudim B: Zíma – Havránek (86. Zjevík), M. Tlapák, Holeček, Kopecký – Bureš, Svoboda, Zavřel, Zrůst, Žalud – P. Tlapák (73. Švec).

Další výsledky KP Pardubicka:

Libišany – Hlinsko 1:2

Fakta – branky: 67. Kaufman – 35. Mayer, 69. Dostál. Rozhodčí: Halda (Starý Mateřov). ŽK: 2:3. Diváci: 160. Poločas: 0:1. Libišany: Šimon – Rosůlek, Kučera, Starý, Huňák – Hron (62. Bydžovský), Kaufman, Machala, Vydarený – Bukač, Slezák. Hlinsko: Rezničenko – Nevole, Vukliševič, Volf, Pelikán – Křivka, A. Cach (64. Chmelík), Dostál, Mayer (90. Zub) – Hlouš (81. Vymetal), Ali Hussein (85. Zach).

Heřmanův Městec – Slatiňany 1:4

Fakta – branky: 44. Tiler z pen. – 53. a 68. Kopecký, 59. Rešetár, 90. Vácha. Rozhodčí: Bednář (Lukavice). ŽK: 2:1. ČK: 1:0 (28. Hlaváč). Diváci: 325. Poločas: 1:0. Heřmanův Městec: Kouba – Dvořáček, Jošt (75. Kosina), Netušil (84. Musil), Hlaváč – T. Zrůst, Tiler, Dostál (60. Peter), M. Jablečník – D. Jablečník (65. D. Zrůst), Salfický (74. Vrátil). Slatiňany: Žďánský – Beneš, Hudec, Valda, Malý – Beran (57. Koudelka), Vladyka (73. Koblasa), Trňák, Pokorný (48. Rešetár) – Vácha, Kopecký (75. Slováček).

Moravany – Žamberk 0:2

Fakta – branky: 12. Černík, 43. Hrubý. Rozhodčí: Lukes (Lanškroun). ŽK: 4:3. Diváci: 150. Poločas: 0:2. Moravany: B. Branda – Kulhánek, (26. Hurta) Záleský, Mráz (46. M. Lukas), Mach – Veselý, J. Lukas, Bakeš, Novák (53. J. Branda) – Kříž, Poláček. Žamberk: Martinovský – Franke, Rudolecký, Bartoň, Molnár (77. Trnka) – Zach, Kopecký (80. Trejtnar), Hrubý, Jírů (65. Durna) – Smola (86. Kos), Černík.

Třemošnice – Choceň 0:2

Fakta – branky: 47. Voborník, 70. Myšák. Rozhodčí: Hořínek (Hradec nad Svitavou). ŽK: 3:1. Diváci: 230. Poločas: 0:0. Třemošnice: Janda – Kalina, Mocanu, Král, Petr – O. Vančura (74. Menšík), J. Vančura, M. Šindelář, P. Šindelář – Forman (29. Brom), Šebek (37. Malý). Choceň: Gerčák – Baborák, Fogl, Holec, Kubový – Lebeda, Sršeň, Hanus (59. Prachař), Voborník – Sršeň, Šafek (74. Sklenář), Myšák.

1. Slatiňany (58), 2. Třemošnice (50), 3. Chrudim B (49), 4. Libišany (48), 5. Holice (46), 6. Česká Třebová (44), 7. Moravská Třebová (37), 8. Hlinsko (36), 9. Žamberk (35), 10. Svitavy (34), 11. Choceň (29), 12. Polička (28), 13. Heřmanův Městec (21), 14. Moravany (20), 15. Přelouč (20), 16. Dolní Újezd (18).