Štarman hrdinou derby, na „Horňáku“ se trefil čtyřikrát

Svitavy /I. B TŘÍDA/ – Újezd proti Újezdu. Jeden z hlavních taháků fotbalového víkendu svedl proti sobě tyto nesmiřitelné konkurenty.

12.9.2017

K nezbytné bojovnosti přidala dolnoújezdská rezerva u sousedů i porci fotbalové kvality a jednoznačně zvítězila.Foto: Deník/Radek Halva

Utkání hrané v nevlídném deštivém počasí nabídlo ve své první polovině bojovnou a vyrovnanou partii s častými, ale většinou nepřesnými střeleckými pokusy na obou stranách. Krátce před přestávkou však otevřel skóre Štarman přesnou hlavičkou po rohovém kopu a tento „šatnář“ s domácími pořádně zamával. Zkraje druhé půle hrubkou ve středu pole darovali soupeři druhý gól, trestal opět Štarman, a následně se úplně sesypali. Po hodině hry to bylo už 0:4 a Štarman potom ještě završil svoje gólové galapředstavení.

V Libchavách byli domácí hned od počátku aktivnější i bojovnější a svoji převahu nad Opatovcem využili poprvé ve 29. minutě proměněným pokutovým kopem. V závěru poločasu zvýšil po pěkné kombinaci Kubíček a s hosty to nevypadalo dobře. Jiskru naděje ve druhé půlce vykřesal Polák, ale ta neplála dlouho, neboť Boštík vzápětí vrátil domácím dvougólové vedení. V 77. minutě uzavřel Ďuriš účet na konečných a zasloužených 4:1.

Tateničtí zapomněli na výprask v Ústí nad Orlicí a porazili rezervu Moravské Třebové. Neměli to snadné. Slovanisté vedli od 3. minuty, ale soupeř zareagoval, a to hned dvakrát. Po čtvrthodině bylo skóre naruby a vícekrát se nezměnilo. Domácí měli několik dobrých příležitostí, dokonce třikrát zvonila branková konstrukce, rovněž hosté dokázali vážnějši zahrozit, herně vyrovnaný duel však skončil nejtěsnější výhrou tatenického týmu.

5. KOLO, skupina B:

Libchavy – Opatovec 4:1 (2:0)

Branky: 29. Pavlák (PK), 43. Kubíček, 65. Boštík, 77. Ďuriš – 59. Polák. Rozhodčí: Svatoň. ŽK: 2:2. Diváci: 90. Opatovec: Jan Lampárek – Štěpánek, Drábík, Kudrna (84. D. Sivák), Dostál, Milota, Štěrba, Rada, Roshan, Merkuda (56. M. Sivák), Polák.

Tatenice – Moravská Třebová B 2:1 (2:1)

Branky: 9. Glocar, 15. Polička – 3. Kalus. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 1:3. Diváci: 270. Moravská Třebová B: D. Vykydal – Novotný, Marek, Pospíšil, Frisch (86. Smékal), Bubela, Kalus (56. Špaček), Němec, Sommer (46. Sedlák), Berka, Nováček.

Horní Újezd – Dolní Újezd B 0:5 (0:1)

Branky: 43., 50., 59. a 78. Štarman, 53. Kopecký. Rozhodčí: Karásek. ŽK: 2:0. Diváci: 150. Horní Újezd: Havlík – Martin Kusý (69. Kulhavý), Vanat, Fógl, Boček, Kladiva, R. Prokop, Marek Kusý (74. Šplíchal), Pechanec, Svatoš, Kmošek (85. Beneš). Dolní Újezd B: T. Klusoň – P. Frank (67. Chadima), Mokrejš, Michal Nádvorník, K. Svoboda, Štarman (83. Chudý), Kalánek, Heinisch, D. Frank (76. Rejman), Pravec (89. Veselík), Kopecký (64. Rožek).

Těchonín – Zámrsk 3:6 (2:2). Branky: P. Dostálek 2, Hynek – Jiráský 3 (1 z pen.), Novák, Houžvička, Bálek. Sloupnice – Lanškroun B 2:1 (1:0). Branky: Kučera 2 – Jung. Řetová – FC Jiskra 2008 2:1 (1:1). Branky: Bohunek, Müller – Šmolík. Jablonné nad Orlicí – Ústí nad Orlicí B 2:4 (1:2). Branky: J. Uher, Faltus – Chalupník 2, Fikejz, Pirkl.

1. Zámrsk (15), 2. Tatenice (12), 3. Libchavy (12), 4. Ústí nad Orlicí B (10), 5. Řetová (10), 6. Jablonné nad Orlicí (9), 7. FC Jiskra 2008 (6), 8. Moravská Třebová B (6), 9. Opatovec (6), 10. Dolní Újezd B (6), 11. Lanškroun B (5), 12. Sloupnice (5), 13. Horní Újezd (2), 14. Těchonín (1).

12.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Se sklizní pomohli policisté

Šedé kontejnery rozšíří možnosti třídění o kovový odpad.

Šedé kontejnery rozšíří možnosti třídění o kovový odpad

Ve Svitavách otevřou novou unikátní halu, říkají jí Šapitó

Svitavy – Zítra odpoledne se po rekonstrukci veřejnosti otevře na svitavském stadionu nová sportovní hala.

O překvapivé výsledky opět nebyla nouze, Alois Komprda potřeboval sedm zásahů

Svitavy – Ani páté pokračování podzimní tipovací soutěže Svitavského deníku nebylo z pohledu výsledků vůči hráčům kdovíjak přívětivé.