Například v Janově, kde si domácí fotbalisté společně s těmi bysterskými vzali k srdci, že fotbal má především bavit. Deset gólů, tři proměněně penalty ve hře, nadto rozstřel o postup, to se publiku prostě muselo líbit. Pravda, janovským příznivcům úsměv velmi výrazně zmrzl na rtech, neboť jejich tým koncovku nepochopitelně zazdil. V 83. minutě přitom Bureš zvyšoval na 5:2 a zdálo se, že je „vymalováno“, leč v kratičkém zbytku hrací doby hosté třikrát (!) skórovali, vyrovnali a v penaltovém rozstřelu soupeře definitivně dorazili.

Tuze výstražně zdviženým prstem varujícím, že okresní přebor bude přece jenom „o něčem jiném“ než III. třída, tím se stal pro hráče z Městečka Trnávky debakl inkasovaný v derby s Jaroměřicemi. Zápas je zastihl v nedbalkách, „nafasovali“ osm kusů, což ovšem současně znamená, že se hosté, v jejichž barvách zaznamenal hattrick Mooz, prezentovali ve velmi kvalitním světle.

Tři branky nasázel rovněž cerekvický Uher, stalo se tak ještě v prvním poločase zápasu v Březové a Slavoj si díky tomu rychle zajistil postup. Padli i zbývající „třetitřídníci: Kamenná Horka při obnovené premiéře tamního fotbalu nestačila na Morašice a Boršov „pohřbil“ klání proti Dlouhé Loučce v první čtvrthodině. Penalty posunuly dál linhartickou Metru ve vyrovnaném střetnutí proti Jevíčku, Radiměř si poměrně jednoznačně poradila s Křenovem. Hradec bojoval v Opatově dlouho v deseti mužích, nicméně statečně, v 70. minutě šel dokonce do vedení 2:1, ale následnému náporu protivníka nedokázal odolat.

1. KOLO:

Městečko Trnávka – Jaroměřice 1:8

Fakta – branky: 87. Janík (PK) – 23., 35. a 80. Mooz, 15. (PK) a 51. Švec, 30. a 66. Bednařík, 55. Juračka. Rozhodčí: Kaplan. ŽK: 2:1. Diváci: 65. Poločas: 0:4. Městečko Trnávka: Hensl (46. Skočovský) – Kleveta (46. Šteffek), Továrek, Janík, Kumstýř, D. Konečný, Šašinka (59. Stenzl), Michalčák, Smolík, Grulich, E. Konečný (67. Elfmark). Jaroměřice: Procházka – Valenta, Jakab, Hejna, Dračka, Hrbata, Švec, Gecl, Juračka (70. Dostál), Mooz, Bednařík (77. Továrek).

Janov – Bystré 5:5 (PK 2:4)

Fakta – branky: 10., 40. a 81. J. Boháček, 72. Šváb (PK), 83. Bureš – 4. Jíra, 44. Putnar (PK), 84. Mužík, 88. (PK) a 90. P. Lánský. Rozhodčí: Saňák. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 2:2. Janov: Beránek – L. Zvěřina, Pirkl (72. Jirásek), Šváb, Vašinka, Novotný, Kramář (76. Hájek), Bureš, Kubíček, J. Boháček, Prudil. Bystré: Karlík – Oravec (74. Bárta), Juráš, P. Lánský, Putnar (51. Korčák), Němec, Cupal, Jukl, Jíra (61. Tichý), Mužík, Jílek.

Kamenná Horka – Morašice 0:3

Fakta – branky: 7. Sokol, 53. Vodehnal, 81. Klement. Rozhodčí: Rožek. ŽK: 0:1. Diváci: 70. Poločas: 0:1. Kamenná Horka: Hasenöhrl – Nekvinda, Dokoupil (46. Mach), Richter, Oulehla, Novák (65. Letocha), Kučírek, Nedoma, Mašek, Dědič, Schulz (59. Dítě). Morašice: V. Štancl – D. Štancl, Chmelík, Ropek, Klement, Skala (75. Burián), Novák, Sokol, Vodehnal (59. Vopařil), Válek, M. Štancl.

Opatov – Hradec 3:2

Fakta – branky: 12. a 89. Sedlák, 74. Zeman – 49. Procházka, 70. Marek. Rozhodčí: Šenkýř. ŽK: 1:4. ČK: 0:1 (20. Veselý). Diváci: 100. Poločas: 1:0. Opatov: Havlát – Lustyk, Cimburek, Petruň, Prokop (46. Kolomazník), Sedlák, Zeman, Křivka, Paar, Kalánek, Broulík (70. Chromec). Hradec nad Svitavou: Milota – Lelek, L. Zedník, Šilhart (60. Smolej), Marek, Čížek, Hebelka, Andrlík (76. Plesinger), Procházka, Jachan, Veselý.

Březová – Cerekvice 1:5

Fakta – branky: 30. Klemša – 14. Malý, 26., 38. a 43. Uher, 80. J. Vostrčil. Rozhodčí: Havránek. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 1:4. Březová nad Svitavou: Kejda (46. L. Ducháček) – Lidmila (46. Mrázek), Klemša, M. Ducháček, Friedl, Pálka (50. Hynek), Valter (46. Čuhel), Stupka, Macek, Kutlák (46. Procházka), Zrno. Cerekvice nad Loučnou: V. Vostrčil – Jílek (81. Částek), Pachta (68. Vomočil), Růžek, J. Vostrčil, Kříž, Lněnička (65. Vomáčka), F. Pražák, J. Kusý (57. Horák, 78. Jelínek), Malý, Uher.

Boršov – Dlouhá Loučka 1:3

Fakta – branky: 48. Zomber – 8. vlastní, 9. Neumann, 12. P. Křivánek. Rozhodčí: Dvořáček. ŽK: 6:3. ČK: 1:0 (78. Ondrejka). Diváci: 60. Poločas: 0:3. Boršov: Němec – Krejčí (46. Rozsypal), Hnátek, Hájek, Havlík, Vyhnánek, Veselý, Řežábek, Zomber, Kostka, Ondrejka. Dlouhá Loučka: Rek – Jánský, P. Křivánek (46. Bouček), Chromý, Kolísek, Marván, Ševčík, Jurka, Bubeník (46. Novotný), Neumann, D. Křivánek.

Linhartice – Jevíčko 1:1 (PK 4:2)

Fakta – branky: 7. Bednář – 79. Linhart. Rozhodčí: Knoll. ŽK: 1:3. Diváci: 30. Poločas: 1:0. Linhartice: Koutník – Prucek (46. Kyrcz), M. Radimecký, Kalášek, Bednář (46. F. Radimecký), Kryštof, Rek, Andrlík, T. Kelo, P. Kelo (46. Ondříček), Kubálek. Jevíčko: Přikryl – L. Vykydal, Z. Vykydal (55. Říha), Zika, Seknička, Bartuněk, Linhart, Vedra, Jedlinský, Khýr (89. Kyša), Vašíček.

Křenov – Radiměř 0:3

Fakta – branky: 14. Moravec, 23. Bubela, 68. Vach. Rozhodčí: Urban. ŽK: 1:1. Diváci: 30. Poločas: 0:2. Křenov: Černý – Vašíček, P. Kozelek, Darmo, Helebrand, Sodomka, J. Peterka, Klimeš, F. Peterka, Dvořáček, Holásek. Radiměř: Škorpík – Vach (78. Jedlička), A. Moravec, F. Moravec, J. Trnečka, Bubela, Mach (70. Talacko), Šmíd, T. Trnečka, Janků, Elis.