Ani ne tak samotným faktem, že vyhrál v Litomyšli, jako tím, že soupeři nasázel půltucet gólů a nedal mu sebemenší naději, aby pomýšlel na příznivý výsledek. Zajímavá měření sil byla k vidění i v neděli. Polička ukázala, že i proti Chrudimi lze odehrát vyrovnané střetnutí a vybojovala remízu, když o druhý bod se v penaltovém rozstřelu snažila neúspěšně. Svitavští dali v Holicích první a poslední gól utkání, mezi ně se však vešly čtyři trefy ze soupeřových kopaček a i druhý venkovní duel exdivizionářů skončil nezdarem.

Litomyšl – Dolní Újezd 3:6

Že bude derby nevyzpytatelné, to bylo jasné dopředu, ale že po hodině hry bude jeho skóre 1:5 (!!), to by asi nenapadlo vůbec nikoho. Po pětadvaceti více méně opatrných minutách přišel první šok pro Jiskru, když se k odraženému míči dostal J. Částek a otevřel skóre. O deset minut později vypálil O. Klusoň a protože Prokop tečoval střelu do protipohybu Krále, byl litomyšlský gólman bezmocný. Do kabin tudíž Újezdští zamířili s velice příjemným náskokem.

Kdo čekal, že Jiskra vletí do druhého poločasu s daleko větší aktivitou a úsilím, nestačil se divit. Místo toho totiž v 50. minutě zavěsil smolař Prokop, ale pohříchu to bylo při pokusu o odkop a do vlastní sítě – 0:3. Za další čtyři minuty zvyšoval hlavou nikým neatakovaný Myšák a domácí diváky začaly obcházet mrákoty. V 59. minutě sice J. Paclík korigoval, ale Holcova hlavičková odpověď přišla vzápětí a bylo to zmíněných 1:5.

Dolnoújezdskou euforii poté neztlumil ani Štoudek, který se trefil z otočky, protože v 80. minutě ukázal svoje střelecké kvality Myšák a opět si našel místo ke gólové hlavičce. V závěru dal výsledku konečnou podobu J. Hašek hlavou po rohovém kopu, což ale nijak nezmírnilo zděšení v litomyšlských řadách. Dolní Újezd odehrál velký zápas a zaslouženě se radoval z výhry.

Fakta – branky: 59. J. Paclík, 70. Štoudek, 85. J. Hašek – 54. a 80. Myšák, 25. J. Částek, 35. O. Klusoň, 50. vlastní, 63. Holec. Rozhodčí: Suchomel (Pardubice). ŽK: 3:1. Diváci: 200. Poločas: 0:2.

Litomyšl: Král – Urban, Prokop (63. Rumler), M. Hašek, Drahoš – Zeman (50. Štoudek), Černý (78. Žídek), Sršeň, Kristek (63. J. Hašek)– P. Malý (57. P. Kundera), J. Paclík.
Dolní Újezd: Janecký – Frank, Kučera, M. Vomáčka, Čejka – Kabrhel, Holec, Fulík (88. Klejch), J. Částek – Myšák (83. Rožek), O. Klusoň (80. Vaňous).

Chrudim B – Polička 0:0 (PK 6:5)

Na stadionu u chrudimského Vodojemu se utkali soupeři, kterým vstup do sezony vyšel perfektně, takže se od vzájemného měření sil čekal kvalitní fotbalový zážitek. A ten se také dostavil. V atraktivním zápase splňujícím velmi vysoké parametry měli o malinko více šancí domácí, ale Poličští za nimi nijak nezaostávali, vědomi si faktu, že jedině s aktivním pojetím mohou kvalitnímu rivalovi konkurovat. V největší příležitosti prvního poločasu se po půlhodině hry ocitl chrudimský Opina, který trefil tyč.

I po změně stran pokračovala zajímavá podívaná a byla to opětovně branková konstrukce, která zabránila ve změně skóre a tentokrát si smůlu vybrali Poličští. Ke konci zápasu přeci jenom zkušený R. Holub rozvlnil síť za zády brankáře Slaného, ale jelikož si předtím pomohl při zpracování míče rukou, branka nemohla být uznána. Po devadesáti minutách tak platil bezbrankový výsledek a tím pádem přišly na řadu pokutové kopy. Ty byly neméně dramatické jak základní hrací doba a nakonec při nich byli úspěšnější domácí fotbalisté v poměru 6:5. Bitva o čelo tabulky vyzněla lépe pro béčko MFK, ale i bod je pro Poličku cenný.

Fakta – rozhodčí: Halda (Starý Mateřov). ŽK: 1:1. Diváci: 100.

MFK Chrudim B: Janda – Tlapák (85. Zrůst), Valda, Linhart, Hannich (83. Strnad) – Malinský (49. Kroutil), Opina, Langr, Hauf (69. Malý), Žalud (85. Pejcha) – R. Holub.
Polička: Slaný – Škoda (88. Novák), Pavliš, Jílek, Mužík – J. Petr, Brůna, O. Petr, Poul (67. Navrátil), Kučera (58. Urban) – Stejskal.

Holice – Svitavy 4:2

Hosté začali utkání nejlépe, jak mohli. V 6. minutě se po pěkné akci trefil k tyči Ovad a bylo to 0:1. Jak rychle však vedení získali, tak rychle o ně zase přišli, když Klouček potrestal jejich chybnou rozehrávku. V dalším průběhu měli domácí více hry a několik šancí, k obratu jim však pomohl pokutový kop, který rozhodčí nařídil za ruku v závaru v šestnáctce. Jedlička se nenechal pobízet a penaltu bezpečně proměnil.

Po změně stran převzali iniciativu Svitavští a dávali najevo, že nepřijeli prohrát. Vynutili si územní převahu, které však chybělo gólové vyjádření. V 57. minutě po centru Nováka minul ve slibné pozici Ovad, střelu D. Jukla pak vytáhl brankář. S blížícím se závěrem museli hosté více otevírat obranu a jít do rizika, což byla voda na mlýn brejkovým hráčům soupeře. V 78. minutě se tak dostali do přečíslení pět na dva, Dědič obešel i Jílka a pohodlně zvýšil na 3:1. Dvě minuty nato unikl Jedlička, zadáci ho marně stíhali a Jílek byl bezmocný – 4:1. Přesto hosté vytrvali v náporu a dočkali se ještě korekce výsledku, když po Ovadově přihrávce mířil do černého Frolo. Poslední možnost pak D. Juklovi zahrávajícímu přímý kop vychytal Zahradník.

Fakta – branky: 18. z pen. a 80. T. Jedlička, 9. Klouček, 77. Dědič – 6. Ovád, 84. Frolo. Rozhodčí: Kotyza (Mladkov). ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 2:1.

Holice: Zahradník – T. Krpata, Ručka (26. Dědič), Hanč – Chvála – Klouček (90. Bareš), Machatý, J. Krpata, Denk (87. D.Velinský) – T. Jedlička (81. Stárek), Michalec.
Svitavy: Jílek – Novák, Ehrenberger, Kubík, D. Jukl – Chlup (74. Stenzl), Petrila (72. Kroulík), Ovad (86. Válek), Čížek, Veselský – Frolo (87. Czehowský).

Moravská Třebová – Třemošnice 3:2

V první šanci zápasu netrefil branku hostující J. Vančura, ale poté převzal iniciativu Slovan. Polák nejprve mířil do tyče, ale v 18. minutě se po přihrávce od Masopusta ve skluzu nemýlil – 1:0. Masopust pak mohl zvýšit, jeho střelu vyškrábl brankář Auersvald na roh.

Po změně stran vyrazil gólman dělovku Staňka před dobíhajícího Masopusta, kterého fauloval a nařízenou penaltu proměnil s velkým štěstím M. Vančura. Za tři minuty trefil Štěpánek tyč, na opačné straně Šebek břevno. V 75. minutě tečoval trestný kop Oklešťka Nováček a zdálo se být jasno – 3:0.

V závěru ale přišla nepochopitelná pětiminutovka Slovanu, kdy nejprve snížil Krátký a potom dotlačil balon za Vykydala Kováč. Ještě, že to bylo v poslední minutě, takže hosté na další tlak neměli dost času.

Fakta – branky: 18. Polák, 60. M. Vančura z pen., 75. Nováček – 87. Krátký, 90. Kováč. Rozhodčí: Komínek (Lanškroun). ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0.

Moravská Třebová: Vykydal – Strouhal, M. Vančura, Marek, Novotný – Zapletal, Staněk, Okleštěk, Štěpánek (83. Rázl) – Polák (72. Nováček), Masopust.
Třemošnice: Auersvald – O. Rychnovský (62. Šindelář), Kunášek, Kalina (61. Kováč), Culek – V. Rychnovský (80. Nepovím), Šindelář (80. Filip), J. Vančura, O. Vančura – Šebek, Schneiderwind (83. Krátký).

Další výsledky KP Pardubicka

Žamberk – Pardubičky 1:1 (PK 6:5)

Fakta – branky: 90. Čada – 53. Froš. Rozhodčí: Hořínek (Hradec n. S.). ŽK: 1:2. Diváci: 180. Poločas: 0:0.

Žamberk: Martinovský – Pavelka, Franke, Hrabík, Kos – Dvořák (86. Plundra), P. Huška, Polyakov, T. Kotyza (64. Trejtnar) – Čada, J. Huška. Pardubičky: Šváb – Münzberger, Strnad, Klement, Rössler – Froš, Krejčí, Mráz, Kutílek – Pleskot (65. Kříž), Kopp (76. Svoboda).

Letohrad B – Moravany 1:4

Fakta – branky: 40. Krejčí – 8., 23. a 54. Kříž, 29. Poláček. Rozhodčí: Pavlas (Červená Voda). ŽK: 0:2. Diváci: 80. Poločas: 1:3.

Letohrad B: Wendl – Švercl, Petráček, Krejčí, Procházka (46. Dvořáček) – Hynek, Kříž (48. Pokorný), Černohous (79. Janoušek), Sita (73. Macháček) – Lipenský, D. Beneš (88. M. Beneš).
Moravany: B. Branda – Kubík, Lukas, Hurta, Sokol – Beran, Novák (73. Mach), Knotek (90. Pištora), Veselý (79. J. Branda) – Kříž, Poláček (85. Smejkal).

Horní Jelení – Choceň 0:2

Fakta – branky: 31. Zavřel, 81. Mihovský. Rozhodčí: Vaško (Hlinsko). ŽK: 2:3. Diváci: 360. Poločas: 0:1.

Horní Jelení: Jozl (4. Starec) – Čermák (48. Houžvíček), Hendrych, Pinkas, Komárek – Michálek (77. Svatoň), J. Velinský, Chadima (67. Martinec), Houžvička – Kaňkovský (88. Mile), Pecivál.
Choceň: Gerčák – Krejza, Baborák (60. Mihovský), Coufal (27. Smejkal), Eisner – Smola, O. Kopecký, A. Kopecký, Jandera – Zavřel (88. Rozlívka), Šabata.

Hlinsko – Lanškroun 0:1

Fakta – branka: 81. Knápek. Rozhodčí: Zavřel (Luže). ŽK: 0:4. Diváci: 200. Poločas: 0:0.

Hlinsko: Kopecký – Nevole, Vukliševič, Cach (85. Pelikán), Zakoko – Kaufman (77. Jůn), Mocanu, Vanžura, Pavliš – Pavlásek, Půlpán (35. Sádovský). Lanškroun: Langr – Stasiowski, Vaško, Pavelka, Popelář – Fait, Savych, Hostovský (86. Kyral, 90. Jan Marek), Smrkal (90. Jiří Marek) – Richtr, Knápek.

Pořadí: 1. Moravany (9), 2. Chrudim B (8), 3. Polička (7), 4. Holice (6), 5. Hlinsko (6), 6. Lanškroun (6), 7. Choceň (6), 8. Žamberk (5), 9. Pardubičky (4), 10. Dolní Újezd (4), 11. Svitavy (3), 12. Moravská Třebová (3), 13. Litomyšl (3), 14. Letohrad B (2), 15. Třemošnice (0), 16. Horní Jelení (0).