SVITAVY - Sobota patřila v krajské fotbalové I. B třídě třem vzájemným měřením sil svitavského a orlického regionu.

11.6.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Robert Rambousek

Sebranice – Česká Třebová B 3:0

Hosté drželi v prvním poločase sebranickou ofenzivu na uzdě, do nevyužitých šancí pustili jen dvakrát Z. Horníčka a jednou Kalánka. Sami trefili z protiútoku tyč a vstřelili gól z ofsajdu. Po brance dorostence Červa v 59. minutě, jemuž ideálně centroval Kalánek, převzali domácí otěže zápasu. V 73. minutě zvýšil Kalánek „padáčkem“ přes gólmana na 2:0 a třetí zásah si připsal Kysilka, který byl po vystřídání na hřišti pár vteřin. Hosté v závěru zcela rezignovali, Sebraničtí se po nejlepším jarním výkonu ve druhé půli dočkali ovací tří stovek fanoušků.

Fakta – branky: 59. Červ, 73. Kalánek, 80. Kysilka. Rozhodčí: Nedvídek (Lukavice), ŽK 1:1, diváků: 290, poločas: 0:0. Sokol Sebranice: Schüch – Klusoň, Ryba, Nezbeda, Sýkora, Kalánek, Haupt, J. Horníček, Červ, Chadima, Z. Horníček (Patočka, Kysilka, Mareš). FK Č. Třebová B: Křivka – Kocanda, Gremlica, Abt, Hamerník, Hurt, Zadražil, Voleský, Keprt, Berky, Grepl (Urbanec).

Polička B – Zámrsk 2:2

První poločas se hrál zcela v režii domácích, už v 8. minutě se individuálně prosadil Dittrich, jeho centr si zpracoval Pavlík a uklidil balon k tyči – 1:0. Gólman Veselý si následně poradil s patičkou Dittricha, pěknou kombinaci Opršála, Pavlíka a Dittricha hosté nakonec zablokovali, Nikl pálil z voleje těsně mimo a Opršál ve vyložené pozici zblízka překopl. Nástup do druhé půle patřil hostům, v největší šanci netrefil Brýdl. V 56. minutě našel Opina Pavlíka a ten se znovu nemýlil. Vzápětí trefil Opina z přímého kopu břevno. Blesk z čistého nebe přišel v 71. minutě, kdy ze standardky snížil Fikejz a za dalších pět minut nechytatelnou dělovkou vyrovnal Čáslavka. Těsně před koncem uchránil Poličku od třetí pohromy Mihulka „červeným“ faulem, nakonec však mohli domácí vyhrát, ale v nastavení mířil Čípa do břevna.

Fakta – branky: 8. a 56. Pavlík – 71. Fikejz, 76. Čáslavka. Rozhodčí: Vojtěch (Heřm. Městec),ŽK 1:0,ČK1:0, diváků: 70, poločas: 1:0. SK Masokombinát Polička B: Vopařil – Opina, Čípa, Mihulka, Moučka, Opršel, Švec, Nikl, Pavlík, Bureš, J. Dittrich (Kučera, V. Král). SK Zámrsk: Veselý – Šeda, Mudrich, Šavelka, Vodička, Brýdl, Fikejz, Flieger, Čáslavka, Mar. Bálek, Peterka (Daleký, Kaplan, Mil. Bálek).

Verměřovice – Pomezí 0:3

Hosté vstoupili do utkání lépe a již po dvaceti minutách vedli o dvě branky. Nejprve se v 5. minutě přesnou střelou k tyči trefil Petr Pecina a stejný hráč se následně po skrumáži v šestnáctce dostal k míči znovu a zvýšil na 2:0. Ve druhé půli se hra Verměřovických o něco zlepšila, ale na vstřelení kontaktní branky to nestačilo. Naopak deset minut před koncem z brejku proměnil svou šanci Červený a upravil na konečných 3:0. Sestupujícím domácím se tak ani jejich poslední domácí zápas v I. B třídě vůbec nepovedl, naopak hosté si prakticky zajistili setrvání v této soutěži i v novém ročníku.

Fakta – branky: 5. a 20. Petr Pecina, 80. Červený. Rozhodčí: Čad (Pardubice), ŽK 2:2, diváků: 50, poločas: 0:2. Sokol Verměřovice: Mikula – Nastoupil, M. Pražák, Tlapák, Janků, Smejkal, Chládek, Faltus, M. Růžička, Kmeť, L. Pražák (Z. Růžička, Marek, Vacek). Sokol Pomezí: J. Pecina - Drobný, Kotouček, Mička, Jožák, Roušar, Svoboda, Mitáš, Červený, P. Pecina, Nespěšný (Stýblo, Češka).

11.6.2007 VSTUP DO DISKUSE

Bydlení podle znamení zvěrokruhu: Jak si žijí vodní a vzdušná znamení

Z utkání Svitavy B vs. Luže (3:2)

Fotbalové výsledky z regionu

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Svitavy - Díky vstřícnosti svitavské porodnice vám na našich stránkách pravidelně přinášíme fotografie nově narozených miminek.

Hokejové testy: Protivník z Náchoda je pořádně prověřil

Svitavsko – Tři duely v průběhu pěti dnů odehráli litomyšlští hokejisté v přípravě na blížící se začátek krajské ligy. Ta startuje v neděli 1. října, období zkoušek a hledání ideálních sestav finišuje.