Na cizích hřištích neuspěli zbývající dva zástupci Svitavska. A je to škoda, protože jejich soupeři rozhodně nebyli z těch, kteří by byli nepřekonatelní.

Moravská Třebová – Libišany 1:2

Hostů nastoupilo deset, jedenáctý kulhající borec je doplnil dvacet minut před koncem, ale i v tomto stavu si odvezli tři body. Domácí promarnili první poločas, když je takticky chytře hrající soupeř takřka k ničemu nepustil, naopak sám po rozebrání třebovské obrany Kaufmanem udeřil – 0:1. Po změně stran Slovan přece jen přidal na aktivitě, ačkoli o tom, že by oslabeného soka nějak extra přehrával, nemohlo být řeči. V 68. minutě se dočkal vyrovnání, Spálenského nepovedenou střelu usměrnil za Šimonova záda Murin. Jenže ani tenhle moment domácím do sedla nepomohl a na trávníku se nadále spíše trápili. Což vyvrcholilo minutu před koncem po rychlém protiútoku hostů, míč si v šestnáctce zpracoval nedůsledně bráněný Slezák a z otočky zajistil tři body pro Libišany.

Fakta – branky: 68. Murin – 28. Kaufman, 89. Slezák. Rozhodčí: Pavlas (Červená Voda). ŽK: 2:1. Diváci: 200. Poločas: 0:1. Moravská Třebová: Kamisch – Strouhal, Novák, Murin, Švanda – Štaffa (57. Šrom), Staněk, Sedláček, Strnad – Vančura, Spálenský (79. Špaček). Libišany: Šimon – Rosůlek, Kučera, Hrůša, Vydarený – Vích, Machala, Kaufman, Hron – Slezák, Huňák.

Heřmanův Městec – Dolní Újezd 4:1

Utkání se odbývalo převážně uprostřed pole, góly ale padaly. Domácí se ujali vedení poté, co se ve středu dolnoújezdské obrany prosadil Dostál a zakončil mimo Janeckého dosah. Vyrovnáno bylo po hezké křídelní akci, před brankou si na ideální míč počkal Severa. Těsně před odchodem do kabin však Tiler hlavou po standardní situaci vrátil vedení „Heřmaňáku" Hosté se ve druhé půlce snažili přidat na obrátkách, ale nepřipravili si pořádnou palebnou pozici. Když se v 68. minutě trefil střídající Peter, otupil tím újezdské úsilí a sám potom ještě výsledek upravil.

Fakta – branky: 68. a 83. Peter, 40. Tiler, 20. Dostál – 34. Severa. Rozhodčí: Suchomel (Pardubice). ŽK: 0:2. Diváci: 200. Heřmanův Městec: Zrůst st. – Vegeš, Jablečník, Hlaváč, Jošt (77. Vrátil) – Salfický, Novák, Tiler, Svoboda (42. Pilný) – Mach (52. Peter), Dostál (63. Kápička). Dolní Újezd: Janecký – Frank, Částek, M. Vomáčka (26. Mandlík), Pešina – Drahoš, Vrabec (83. Mokrejš), Čejka, Fulík (68. Kopecký) – Frňka, Severa.

Chrudim B – Svitavy 2:4

Po opatrném úvodu donutil v 17. minutě důrazný Frolo k chybě obránce, postupoval sám na branku a přesně zakončil. Záhy vyrovnal Mlynka, když si hezky připravil střeleckou pozici, ale závěr poločasu patřil hostům. Nejdříve Novák únikem a přesnou přihrávkou vybídl ke skórování M. Čížka a posléze se ujala i spolupráce Bartoše, Válka a zakončujícího Frola. Ihned po změně stran proměnil P. Tlapák pokutový kop (2:3) a hosté se dostali pod tlak. V 64. minutě se proti nim kopala druhá penalta, tu ale po dlouhých tahanicích Jílek P. Tlapákovi kryl! To už na hřišti panovala nervozita a neuklidnila se ani poté, co po faulu na Frola Válek z penalty pojistil svitavské vedení. V závěru ještě předvedl zázračný zákrok Jílek a v poslední minutě explodovaly nahromaděné emoce. Domácí Luptovský surovým faulem sestřelil P. Juříka a viděl červenou kartu. Stejně jako Frolo, který se vydal svého spoluhráče „pomstít".

Fakta – branky: 26. Mlynka, 46. P. Tlapák – 16. a 43. Frolo, 33. M. Čížek, 80. Válek z pen. Rozhodčí: Zerzán (Makov). ŽK: 2:5. ČK: 1:1 (90. Luptovský – 90. Frolo). Diváci: 50. Poločas: 1:3. Chrudim B: Vostradovský – Jindrák, M. Tlapák, Holeček, Luptovský – Stránský, Zavřel (60. Havránek), Langr, Vavrouš – Mlynka (79. Kalas), P. Tlapák. Svitavy: Jílek – Novák, F. Čížek, Czehowský, Říha (57. P. Juřík, 90. Vacek) – Bartoš (76. Svoboda), M. Čížek, Válek, Chlup – Ovad, Frolo.

Moravany – Polička 1:0

Polička pokračuje ve sbírání těsných porážek, pro další si dojela do Moravan. Ve vyrovnaném zápase domácím stačil k vítězství Novákův gól ze závěru prvního poločasu. Hosté na něj ve zbývajících minutách odpovědět nedokázali, ačkoli snahu o vyrovnání vyvinuli značnou, jenže jejich produktivita zůstala nulová. Do tlaku se dostat dokázali, vypracovali si šance včetně jedné stoprocentní, soupeř se o hubenou výhru strachoval do posledních sekund, ale vstřelit branku zkrátka bylo nad poličské síly.

Fakta – branka: 37. Novák. Rozhodčí: Beneš (Letohrad). ŽK: 2:1. Diváci: 130. Poločas: 1:0. Moravany: B. Branda – Kulhánek, Záleský, Mráz, Mach – Čáň, J. Lukas, Hurta (57. Bakeš), Veselý, Novák – J. Branda (62. Poláček). Polička: Slaný – Dobiáš (62. Jiří Mužík), Jílek, Stejskal, Jakub Mužík – Netolický, Navrátil, Andrle, Pazdera – T. Mbah, Obusanya (57. Stodola).

Další výsledky KP Pardubicka:

Hlinsko – Česká Třebová 3:4

Fakta – branky: 33. Chmelík, 45. Dostál, 59. Mayer – 46. a 52. vlastní (obě L. Cach), 12. Rataj, 50. Novotný. Rozhodčí: Morávek (Pardubice). ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (89. Ezr). Diváci: 150. Poločas: 2:1. Hlinsko: Rezničenko – Nevole, Volf, L. Cach, Mayer – Dostál, A. Cach, Hlouš, Chmelík (62. Ali Hussein) – Zub, Pelikán. Česká Třebová: Bárta – Bohunek (46. Abt), Novotný, Hašek, Ezr – Müller, Zahálka, Jankele (85. Grepl, 90. Moláček), Vondra (66. Sejkora) – Rataj, Fučík.

Žamberk – Třemošnice 1:1 (PK 2:4)

Fakta – branky: 86. Zach – 50. Hejcman. Rozhodčí: Braun (Pardubice). ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (65. Smola). Diváci: 155. Poločas: 0:0. Žamberk: Martinovský – Franke, O. Kopecký, V. Huška (63. Trejtnar) – Smola, Pavelka (74. Jírů), A. Kopecký, Bartoň, Rudolecký (63. Zach) – Černík (46. Trnka), Hrubý. Třemošnice: Janda – Petr, Král, Culek (75. Mocanu), O. Vančura – P. Šindelář, M. Šindelář, J. Vančura, Forman – Hejcman (90. Brom), Šebek.

Slatiňany – Holice 4:0

Fakta – branky: 50. a 88. Kopecký. 45. Hudec, 90. Beran. Rozhodčí: Zita (Načešice). ŽK: 1:2. Diváci: 250. Poločas: 1:0. Slatiňany: Žďánský – Beneš, Hudec, Koudelka (88. Koblasa), Málek –Malý, Rešetár (88. Beran), Vladyka, Slováček (82. Pokorný) – Vácha (77. Trňák), Kopecký. Holice: Melnychuk – Tláskal, Ručka, Hanč, Machatý – Chvála (86. Shejbal), J. Jedlička, Křtěn, Kopřiva – Václavek, T. Jedlička.

Přelouč – Choceň 0:1

Fakta – branka: 15. Myšák. Rozhodčí: Poláček (Chrudim). ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Přelouč: Konvalina – Pokorný (74. Vančura), Koblížek, Řezníček (22. Linhart), Rokyta - Chaloupský (67. Kosek), Ulrych, Machačný, Kmoníček – Klouda, Novák. Choceň: Gerčák – Fogl, Lebeda, Šafek (71. Kubový) – Holec (84. Synek), Novotný, Pirkl, Voborník, Sršeň – Baborák, Myšák.

1. Slatiňany (46), 2. Třemošnice (41), 3. Chrudim B (40), 4. Holice (37), 5. Libišany (36), 6. Česká Třebová (34), 7. Svitavy (30), 8. Moravská Třebová (28), 9. Hlinsko (27), 10. Žamberk (23), 11. Choceň (23), 12. Polička (21), 13. Heřmanův Městec (19), 14. Přelouč (18), 15. Moravany (16), 16. Dolní Újezd (7).