Domácí zaspali úvod a z prvního útoku inkasovali. Poté měli několik šancí na vyrovnání, leč v zakončení neměli přesnou mušku. Duel prakticky rozhodla 52. minuta, kdy Žídek přidal druhý gól. Hosté ve zbytku utkání kontrolovali hru a nastříleli další branky. Přestože byli lepším týmem, výsledek je pro Opatovec až příliš krutý.

Další cenné body přidala na konto Moravská Třebová a proti Tatenicím je třígólové vítězství nadmíru cenné. Domácí byli v koncovce hodně produktivní, zatímco protivník zahazoval, co se dalo. Jedním z hrdinů zápasu se stal brankář Vykydal, který místy přiváděl tatenické střelce k zoufalství.

Tahákem kola bylo sousedské újezdské derby, v němž domácí „Dolňák“ dorovnal dvougólové manko z prvního poločasu a vystřílel si bod navíc. Vývoj utkání byl nicméně nadmíru zajímavý, hosté soupeře v prvním poločase zjevně zaskočili a ten se nestačil divit. Účet otevřel Kusý, který neměl před odkrytou brankou po zaváhání obrany složitou práci, po proměněném pokutovém kopu Pechance museli domácí vyhlásit poplach. Po změně stran začal narůstat jejich tlak, dlouho však trvalo, než se jim podařilo hornoújezdskou defenzivu prolomit. V 72. minutě vymetl šibenici Kalánek, o chvíli později Kopecký srovnal a domácí se hnali za vítězným gólem, od něhož dělily J. Vomáčku centimetry, když hlavičkoval do tyče. V rozstřelu byla dolnoújezdská pětice bezchybná.

SKUPINA B, 18. kolo:

Opatovec – Libchavy 0:4 (0:1)

Branky: 2. Pavlák, 52. Žídek, 66. Boštík, 83. Váně. Rozhodčí: Pokorný. ŽK: 2:4. Diváci: 100. Opatovec: Jan Lampárek – Jiří Lampárek, Jandl (56. Ševčík), Bureš (64. Chvála), Štěpánek, Matějka, Štěrba (86. Drábík), Roshan, Sivák (78. Merkuda), Telecký, Rada.

Moravská Třebová B – Tatenice 3:0 (2:0)

Branky: 21. a 52. Macek, 11. Bubela. Rozhodčí: Mach. ŽK: 3:1. Diváci: 150. Moravská Třebová B: D. Vykydal – Smékal, Pospíšil (56. Špaček), Marek, Pešava, Macek, Dokoupil, Kudyn (84. Novotný), Bubela, Mikšánek (70. Rázl), Sedlák.

Dolní Újezd B – Horní Újezd 2:2 (0:2), PK 5:3

Branky: 72. Kalánek, 76. Kopecký – 29. Marek Kusý, 43. Pechanec (PK). Rozhodčí: Horníček. ŽK: 3:2. Diváci: 222. Dolní Újezd B: Pravec – Doležal (69. Chadima), Rejman (81. Klička), Kalánek, Nádvorník, Mokrejš (81. Dvořák), Vrabec, Heinisch, J. Vomáčka, Štarman (64. D. Frank), Kopecký. Horní Újezd: Havlík – Fógl, R. Svoboda, F. Švec, R. Prokop, Vanat, P. Prokop, Kulhavý (26. Šplíchal), Faltys, Marek Kusý, Pechanec.

FC Jiskra 2008 – Řetová 2:1 (1:0). Branky: Matoulek, J. Ježek z pen. – Voleský. Ústí nad Orlicí B – Jablonné nad Orlicí 4:0 (2:0). Branky: Kukla 2, M. Kopecký, Chalupník. Zámrsk – Těchonín 6:1 (3:0). Branky: Forgáč 2, Brychta 2, Hovorka, Jiráský z pen. – Kovanda. Lanškroun B – Sloupnice 3:2 (1:1). Branky: Marek, Savych, Petruň – V. Fikejz, Kupka.

1. Zámrsk (50), 2. Ústí nad Orlicí B (39), 3. Libchavy (37), 4. Tatenice (33), 5. Jablonné nad Orlicí (32), 6. FC Jiskra 2008 (31), 7. Lanškroun B (27), 8. Sloupnice (23), 9. Moravská Třebová B (22), 10. Opatovec (22), 11. Dolní Újezd B (21), 12. Řetová (19), 13. Těchonín (8), 14. Horní Újezd (5).

Dekstone Tuři Svitavy vs. BK Armex Děčín 84:69 (6. čtvrtfinále).
Hoši, děkujem! Svitavy jsou v semifinále!