Třicet kol mají za sebou účastníci krajského přeboru a nadchází čas bilancování a hodnocení dosažených výsledků a celkových umístění. Z pohledu Svitavska to nebyla sezona, jaká by vstoupila do historie jako extra úspěšná, to je potřeba zdůraznit hned úvodem. Ostatně závěrečné dějství toho bylo docela názornou ukázkou, z okresní čtveřice bodoval jediný mančaft, a to ještě ne naplno.

Výsledkem toho všeho budiž, že Dolní Újezd skončil na sestupové pozici, Polička ode dna tabulky není nikterak daleko, Moravská Třebová po velice dobrém podzimu na jaře nasazenou laťku neudržela a propadla se do spodní poloviny pořadí. V té horní se nacházejí nakonec jenom Svitavy, ale výsledná sedmá pozice (díky lepším vzájemným zápasům s Hlinskem) nemůže být ani zde důvodem k přehnané spokojenosti. Čekalo se určitě více.

Utkání Dolní Újezd – Česká Třebová bylo předehráno ve středu 14. června (3:5). Více zde.

30. kolo:

Hlinsko – Svitavy 2:2 (PK 3:4)

Hosté přijeli ke svému závěrečnému vystoupení v soutěžním ročníku ve značně „děravé" sestavě s několika dorostenci. Také z toho důvodu se po většinu času hrálo za převahy domácích, kteří měli více šancí, jenže s nimi nakládali hodně lehkovážně, řadu jich zahodili, hodně toho také vychytal Cabal. V 16. minutě však byl i on bezmocný, po centru z pravé strany zůstal v šestnáctce nepokrytý Nevole a hlavou zakončil přesně – 1:0. Svitavští hrozili méně často než soupeř, ale pokud už, tak to stálo za to. Tak jako po akci R. Petrily a P. Juříka, který poslal do vápna přesný pas na střelce Frola a bylo vyrovnáno. Zpět vedení na hlineckou stranu mohl hned nato vrátit Mayer, sólový únik mu však Cabal kryl. Rovněž ve druhém poločase se hosté převážně bránili proti hlinecké aktivitě, která našla svoje vyústění v 58. minutě, když Hlouš pálil z akrobatické pozice, Cabal stihl balon s námahou vyrazit, ale pouze k Pelikánovi, jehož dorážka znamenala stav 2:1. Svitavští však neustále cítili, že by z utkání nemuseli odejít s prázdnou, bojovali a s blížícím se závěrem se začali tlačit více dopředu. V 84. minutě se dočkali odměny, ujala se spolupráce M. Čížek – Ovad – Frolo, posledně jmenovaný prokázal svoje střelecké kvality. Smírné skóre se v utkání, v němž padlo i deset žlutých karet, více nezměnilo a v rozstřelu měli hlavně díky Cabalovi navrch hosté, neboť gólman kryl dva pokusy domácích, zatímco ze svitavských exekutorů zaváhal jen jediný.

Fakta – branky: 16. Nevole, 59. Pelikán – 20. a 84. Frolo. Rozhodčí: Lukes (Lanškroun). ŽK: 5:5. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Hlinsko: Rezničenko – Nevole (33. Chmelík), Volf, Mayer, Dostál (78. Ali Hussein) – Vukliševič, Křivka, Pelikán, Cach – Vymetal, Hlouš (70. Zach). Svitavy: Cabal – Petrila, Czehowský, Marvan (46. Petrila), F. Čížek – P. Juřík, M. Čížek, D. Juřík (90. Daniel Veselský), Mooz – Ovad, Frolo.

Polička – Holice 2:3

V předehrávaném duelu nastoupila obě mužstva v nekompletních sestavách, ale i tak se hrál velmi pohledný fotbal. Úvod vyšel na výbornou hostujícím fotbalistům, kteří se v 6. minutě ujali vedení, když se po rychlé akci trefil přesně k tyči Křtěn – 0:1. Ve 21. minutě opět po rychlém protiútoku vedli hosté o dvě branky po přesné trefě Václavka. S domácími to nevypadalo vůbec dobře a kdyby vzápětí hostující hráč neminul z malého vápna branku, mohlo být do přestávky po zápase. Leč nestalo se tak a ke slovu přišli v závěru poločasu i domácí. Ve 29. minutě lízla pěkná střela T. Mbaha tyč, následně se po individuální akci T. Mbaha dostal do šance Dobiáš, ale na dlouhou nohu nezakončil. Ve 43. minutě se nádherně hlavou trefil Obusanya po centru Pazdery a stálé bylo o co hrát. I ve druhé půlce se hrál zajímavý fotbal v podání obou mužstev. V 57. minutě se po přihrávce Stejskala dostal do šance Dobiáš, ale ještě nevyrovnal. To se mu podařilo až o chvilku později úspěšnou dorážkou – 2:2. Ovšem ze zisku tří bodů se nakonec radovali hráči z Holičští, když se v 78. minutě trefil za Slaného záda T. Jedlička na 2:3 a ukončil tím tuto fotbalovou sezonu pro oba soupeře.

Fakta – branky: 43. Obusanya, 59. Dobiáš – 6. Křtěn, 22. Václavek, 78. T. Jedlička. Rozhodčí: Vaško (Hlinsko). ŽK: 1:0. Diváci: 99. Poločas: 1:2. Polička: Slaný – Vondra, Stejskal, T. Švec, O. Findejs – Pazdera, Andrle, Netolický, Dobiáš (71. Čori) – T. Mbah, Obusanya (84. D. Čáslavský). Holice: Melnychuk (77. Navrátil) – Tláskal (60. Shejbal), R. Machatý, Šándor (70. Fikejs), Lát (66. D. Machatý) – Křtěn, J. Jedlička, Kopřiva, Bláha – Václavek, T. Jedlička.

Slatiňany – Moravská Třebová 4:0

Slovanisté nastoupili na závěr sezony na trávníku přeborníků Pardubického kraje, kteří s převahou opanovali soutěž, ale ani to je nepřimělo k tomu, aby se posunuli na divizní úroveň a možnosti postupu nevyužili. Vzhledem ke kvalitě jejich kádru nad tím lze jen kroutit hlavou, to je však to jediné, co se s tím dá dělat. Závěrečný duel se hrál v jejich režii, hosté sice podali snaživý výkon, ale na soupeře hrajícího téměř v nejsilnějším složení to nemohlo stačit. Třebovou „načal" pokutový kop, který po čtvrthodině proměnil Kopecký, do poločasu se prosadil ještě Slováček. Druhá pětačtyřicetiminutovka, a především její závěr, to byla show v podání nejlepšího kanonýra krajského přeboru Kopeckého, který zatížil Kamischovo konto dalšími dvěma trefami a podtrhl konečný účet. Slovan v utkání herně nepropadl, nicméně na úspěšný výsledek pomýšlet nemohl.

Fakta – branky: 14. z pen., 80. a 83. Kopecký, 31. Slováček. Rozhodčí: Zavřel (Luže). ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Slatiňany: Žďánský – Málek, Chvojka, Hudec, Valda – Slováček (46. Vácha), Vladyka (85. Trňák), Beran (70. Koblasa), Koudelka (46. Mihulka) – J. Slavík (77. M. Slavík), Kopecký. Moravská Třebová: Kamisch – Polák, Strouhal, Staněk, Novák (52. Sedláček) – Šrom, Žouželka (77. R. Šatník), Štaffa, Špaček – Novotný (81. Trefil), Kalus.

Další výsledky KP Pardubicka:

Přelouč – Libišany 0:9

Fakta – branky: 39., 49., 54., 58. a 82. Bukač, 47. a 70. Slezák, 66. Kaufman, 85. Hron. Rozhodčí: Šlor (Pardubice). ŽK: 1:0. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Přelouč: Konvalina – Koblížek, Ulrych, Bendžik (46. Školník), Minařík (70. Marek) – Volejník, Řezníček, Machačný, Štainer – Sůra (50. Vinarčík), Kosek. Libišany: Šimon – Rosůlek, Hrůša, Vydarený, Huňák (58. Hron) – Filipi (67. Starý). Kaufman, Machala, Brož – Bukač, Slezák.

Žamberk – Chrudim B 0:1

Fakta – branka: 28. Holeček. Rozhodčí: Bednář (Lukavice). ŽK: 4:1. Diváci: 111. Poločas: 0:1. Žamberk: Martinovský – Rudolecký, Bartoň, O. Kopecký, Zach (64. Kotyza) – Černík, A. Kopecký (86. Kos), Smola, Trejtnar – Trnka, Hrubý. Chrudim B: Zima – Jindrák, Holeček, M. Tlapák, Stránský – Kopecký, Zavřel, Svoboda (59. Škeřík), Žalud – Pekař, P. Tlapák.

Heřmanův Městec – Choceň 6:1

Fakta – branky: 13. Salfický, 15. Tiler, 21. Svoboda, 45. a 49. Netušil, 90. Kosina – 32. Kulhánek. Rozhodčí: Hořínek (Hradec nad Svitavou). ŽK: 2:0. Diváci: 200. Poločas: 4:1. Heřmanův Městec: Kouba – Zrůst, Netušil, Salfický, M. Jablečník – Mach, Tiler, Dvořáček, Svoboda – D. Jablečník, Musil. Choceň: Gerčák – Fogl, Kubový, Lebeda, Sklenář – Prachař, Krejza, Novotný, Holec, Kulhánek (57. Kopecký) – Myšák.

Moravany – Třemošnice 1:1 (PK 3:2)

Fakta – branky: 33. Poláček – 46. Hejcman. Rozhodčí: Zita (Načešice). ŽK: 5:2. Diváci: 70. Poločas: 1:0. Moravany: B. Branda – Blajda, J. Lukas, M. Lukas, Mach – Smejkal (89. Kaluža), Knotek, Hynek, Novák – Fibikar (77. Imramovský), Poláček. Třemošnice: Janda – Král, Mocanu, O. Vančura, Kalina – P. Šindelář, J. Vančura, M. Šindelář, Forman – Šebek, Hejcman (53. Brom).

Dohrávka 26. kola:
Třemošnice – Libišany 2:1

Fakta – branky: 3. a 25. Hejcman – 82. Machala. Rozhodčí: Jansa (Ústí nad Orlicí). ŽK: 3:2. Diváci: 160. Poločas: 2:0. Třemošnice: Janda – Král, Mocanu, Kalina, Brom (89. Mejtský) – M. Šindelář, P. Šindelář (79. Šťastný), Forman, Vančura – Šebek, Hejcman. Slatiňany: Šimon – Hrůša, Huňák, Rosůlek, Vydarený – Machala, Brož, Hron, Starý (62. Filipi) – Bukač, Slezák.