Na dolnoújezdském trávníku se hrálo v režii domácích

Svitavy /I. A TŘÍDA/ – Pod taktovkou dolnoújezdských fotbalistů se odehrálo okresní „átřídní“ derby. Domácí naplnili roli favorita, po většinu zápasu byli jasně lepším mužstvem.

11.9.2017

Počtvrté za sebou vyhrál Dolní Újezd a je nejbližším pronásledovatelem vedoucí Luže.Foto: Jan Hendrych

Újezdští se do svitavské rezervy od počátku „zakousli“, vytvářeli si šance a bylo jenom otázkou času, kdy se některá z nich ujme. Stalo se tak po půlhodině hry, kdy se po průniku Drahoše prosadil na zadní tyči dorážející Mandlík. Pět minut poté to individuálně zkusil Frňka, dostal se až před Cabala a technickou střelou zvýšil na 2:0. Hosté hrozili sporadicky buď z brejků, nebo ze standardní situací. V podobném duchu se odvíjel také druhý poločas. Svitavští se dostali do několika nebezpečných pozic, jenže bez pořádného zakončení. Domácí ale měli průběh nadále pod kontrolou a ke konci pojistili zasloužený výsledek. Nejprve si po akci Vrabce srazili hosté balon za záda vlastního gólmana a o chvíli později si na ideální Částkův centr naběhl Fulík a umístil balon mimo Cabalův dosah.

Další zástupci regionu vyšli naprázdno. Kunčina „pohřbila“ svoje vystoupení na pardubickém Dolíčku proti Rohovládově Bělé v úvodní dvacetiminutovce, ve které Hutira třikrát vylovil balon ze své branky. S takto špatně rozehraným zápasem se potom už nedalo nic udělat.

Hráči Pomezí se podíleli na dramatickém a gólově bohatém klání na půdě letohradské rezervy. Ještě v 79. minutě tam za nerozhodného stavu živili naději na bodový zisk, ovšem ani tři vstřelené branky jim nestačily. Vítězný zásah si totiž připsal domácí Pokorný a do otevřené obrany Pomezí se v poslední minutě utkání ještě prosadil Černohous.

5. KOLO:

Dolní Újezd – Svitavy B 4:0 (2:0)

Branky: 30. Mandlík, 35. Frňka, 78. vlastní (Kubík), 81. Fulík. Rozhodčí: Halva. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Dolní Újezd: Janecký – Kabrhel, Pešina, J. Vomáčka, Částek, Vrabec, Drahoš, O.Klusoň, Fulík, Mandlík (80. Štarman), Frňka (87. M. Vomáčka). Svitavy B: Cabal – Kyncl, Uhlíř (75. L. Petrila), Kubík, Vacek, Gregor, Ryšavý, Jiroušek, Říha (52. Škeřík), Scheib (52. Zvára), D. Jukl.

Martin Nádvorník, vedoucí mužstva TJ Sokol Dolní Újezd: Výsledek se zdá být jednoznačný, ale zase tak jednoduché to pro nás nebylo. Sice jsme po poločase vedli o dvě branky a herně byli lepším týmem, ovšem ve druhém poločase jsme měli „hluchou“ desetiminutovku, kdy nás soupeř mohl dvakrát potrestat a vyrovnat skóre, ale to se mu nepodařilo. Teprve třetím gólem v 78. minutě jsme rozhodli o osudu utkání a vzápětí dali výsledku definitivní podobu. Okresní derby jsme vyhráli zaslouženě.

Pavel Brandejs, trenér TJ Svitavy B: Hodnocení je jednoduché: Gratuluji domácím k zaslouženému vítězství.

Rohovládova Bělá – Kunčina 5:1 (3:0)

Branky: 13. Starý, 16. Deutsch, 21. Kotajny, 51. a 67. Panchártek – 54. Scholze. Rozhodčí: Poláček. ŽK: 0:1. Diváci: 80. Kunčina: Hutira – Zeman, Eliáš, Šejnoha, T. Pagáč (46. Scholze), T. Brychta (13. Švanda), Sedláček, Tlustoš, Šmehlík, Spálenský, Kaláb.

Vlastimil Suchý, trenér TJ Sokol Kunčina: Byli jsme jen ve třinácti, z toho tři hráči měli zdravotní problémy a museli jsme nuceně střídat. Horší však byl přístup k zápasu a z toho plynoucí nedodržování taktických pokynů. Soupeři jsme se vyrovnali prakticky pouze v prvních pěti minutách, potom jsme po chybách třikrát inkasovali a bylo vymalováno. Kluci chtěli hrát otevřený fotbal, jenže to proti takhle kvalitnímu mužstvu nemohlo vést k úspěchu. Můžeme být ještě rádi, že jsme jich dostali jenom pět. Z tohoto utkání se pro příště musíme hodně poučit.

Letohrad B – Pomezí 5:3 (2:2)

Branky: 11. a 79. Pokorný, 28. Slodičák, 51. Lorenc (PK), 90. Černohous – 20. a 26. Leinweber, 49. Mička (PK). Rozhodčí: Volný. ŽK: 1:0. Diváci: 50. Pomezí: Křemenák – Roušar, Bureš, Mička, Drobný, M. Stýblo (67. Sláma), Ehrenberger, Jar. Svoboda (58. Škáva), Veselý, Pořízka (66. Stodola), Leinweber.

Milan Janko, trenér TJ Sokol Pomezí: Očekávanou rychlost a pohyb domácích mladíků jsme se snažili otupit zahuštěním středu hřiště. Tam jsme sice soupeři nic nedovolili, ale čtyři z pěti gólů jsme obdrželi po centrech z naší levé strany. V průběhu utkání jsme dvakrát vedli, ale Letohrad vždy hned po dvou minutách vyrovnal a rychle se tak dostal zpět do pohody. Domácí si za svoji aktivitu asi vyhrát zasloužili, ale inkasovat pět gólů je strašně moc.

Bačešice – Vysoké Mýto B 0:0, pen. 2:4. Horní Ředice – Nasavrky 7:1 (1:0). Branky: Černý 2, Machatý 2, Klír, Mráz, Vrátil – Hnízdo. Pardubičky – Luže 1:9 (1:6). Branky: Froš – Hrubý 5, Veis, Bareš, Radouš, Kroutil. Semanín – Přelouč 3:3 (0:1), pen. 3:4. Branky: Dvořák, Flídr, Nešický – Klouda, Bendžík, Novák.

1. Luže (15), 2. Dolní Újezd (12), 3. Letohrad B (12), 4. Rohovládova Bělá (9), 5. Načešice (9), 6. Přelouč (9), 7. Vysoké Mýto B (8), 8. Horní Ředice (7), 9. Kunčina (6), 10. Semanín (6), 11. Pomezí (5), 12. Nasavrky (4), 13. Pardubičky (3), 14. Svitavy B (0).

11.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Se sklizní pomohli policisté

Šedé kontejnery rozšíří možnosti třídění o kovový odpad.

Šedé kontejnery rozšíří možnosti třídění o kovový odpad

Ve Svitavách otevřou novou unikátní halu, říkají jí Šapitó

Svitavy – Zítra odpoledne se po rekonstrukci veřejnosti otevře na svitavském stadionu nová sportovní hala.

O překvapivé výsledky opět nebyla nouze, Alois Komprda potřeboval sedm zásahů

Svitavy – Ani páté pokračování podzimní tipovací soutěže Svitavského deníku nebylo z pohledu výsledků vůči hráčům kdovíjak přívětivé.