Tím spíše, že se mu nepovedl penaltový rozstřel. Výkon však domácí podali také ve třetím dějství konkurenceschopný. To v ještě větší míře platilo rovněž o fotbalistech z Poličky. Ti odehráli velice vydařenou partii proti Slatiňanům a díky vyrovnání těsně před koncem sebrali profesorsky hrajícímu soupeři bod. Tento výsledek a předvedený výkon by je měl do dalších kol pořádně nakopnout. I v Moravanech se utkání protáhlo do penalt a po nich se smáli svitavští hráči, přitom těsně před koncem normální hrací doby je mohl smích rychle přejít, to když domácí zahrávali pokutový kop, který jim ale gólman Jílek kryl. O rozstřel byli ochuzeni fanoušci v Moravské Třebové, ovšem nemuselo jim to vadit, protože tři body jsou samozřejmě více než dva.

3. KOLO:

Moravská Třebová – Hlinsko 2:1

Větší počáteční aktivita byla na straně Slovanu a po necelé čtvrthodině ji zúročil Vančura, který se protáhl mezi obránci a stačil míč usměrnit podél gólmana – 1:0. Hosté potom částečně hru vyrovnali, ale i druhý gólový úder si nachystala Třebová, když si na krásný dlouhý centr Válka naběhl do šestnáctky Konečný a hlavou nezadržitelně zvýšil na 2:0. Závěr poločasu se však domácím nepovedl, několik ošemetných standardních situací soupeře přečkali, ale tu úplně poslední ne a Volf dal zblízka klasického „šatnáře“ – 2:1. Do té doby nevýrazní Hlinečtí po přestávce viditelně ožili, začali se tlačit k šestnáctce Slovanistů a v několika případech sahali po vyrovnání, ale nenašli přesnou mušku. Domácí občas zahrozili z brejkových akcí, náskok ale nepojistili, takže si oddechli teprve, když zazněl závěrečný hvizd.

Fakta – branky: 13. Vančura, 32. Konečný – 45. Volf. Rozhodčí: Poláček (Chrudim). ŽK: 3:1. Diváci: 150. Poločas: 2:1. Moravská Třebová: Kamisch – Štaffa, R. Šatník (70. T. Novák), Strouhal, Strnad – Marák, Vančura, Staněk, Válek (67. Sommer), Okrouhlý – Konečný (89. Polák). Hlinsko: Jindřichovský – Zach, Křivka, Mandutz, Pelikán – Nevole, Dostál, Volf, Hlouš (75. Chmelík) – A. Cach (82. Ali Hussein), Mayer.

Litomyšl – Česká Třebová 0:0 (PK 2:4)

Ve velkém vedru se hrál fotbal, který snesl solidní měřítko, v dobrém tempu a oboustranně s nasazením. Vyložených šancí se však nezrodilo mnoho, obě defenzivní řady pracovaly spolehlivě. V prvním poločase byl nejblíže ke gólu domácí L. Severa, ale při zakončení se ocitl příliš blízko k brankáři Hotmarovi a ten stihl zasáhnout. Vyrovnaná partie pokračovala také po změně stran, náznaky příležitostí se neujaly a pokud něco prošlo přes obrany, byli na místě gólmani Kačer a Hotmar. V závěru mohla rozhodnout Jiskra, kdy Svoboda svojí střelou trefil u tyče stojícího Paclíka a od něho se balon odrazil do zámezí mimo tři českotřebovské tyče. Výsledná remíza vcelku odpovídala poměru sil, penaltový rozstřel zvládli lépe hosté. Ti se nemýlili, zato dva litomyšlští exekutoři nedali a doma tím pádem zůstal jen bod.

Fakta – rozhodčí: Bednář (Lukavice). ŽK: 3:0. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Litomyšl: Kačer – M. Severa, Radimecký, Hašek, Čapek – Kristek (46. Urban), Kundera, Svoboda, Valenta (54. Paclík) – L. Severa, Zeman (71. Gyömber). Česká Třebová: Hotmar – Skalický, Fučík, Müller, Kubásek – Rataj, Zahálka, Urbanec (62. Ezr), Novotný – Vondra (62. Kopecký), Grepl.

Moravany – Svitavy 1:1 (PK 4:5)

Hostům patřil nástup, ale místo toho, aby v první desetiminutovce využili některou ze tří gólovek, tak byli rádi, že Beranovu ránu vytáhl Jílek na roh a po jeho zahrání odvrátil F. Čížek nebezpečí na brankové čáře. Přesto se Svitavy dostaly do vedení, po faulu na Juříka skóroval z pokutového kopu Frolo. Do poločasu si hosté udržovali převahu, ale po změně stran domácí výrazně přidali, vynutili si tlak, a to tím spíše, že v 64. minutě zastavil sólo Veselého Juřík jen za cenu „červeného“ faulu. Nápor Moravan vyvrcholil vyrovnáním z kopačky Kříže, který se prosadil pohotově uvnitř šestnáctky. V 88. minutě mohlo být s hosty zle, ale Jílek zneškodnil Formánkovi nařízenou penaltu! A Jílek byl hrdinou dne i v rozstřelu, sám proměnil rozhodující pokus.

Fakta – branky: 83. Kříž – 16. Frolo z pen. Rozhodčí: Valenta (Letohrad). ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (64. Juřík). Diváci: 140. Poločas: 0:1. Moravany: B. Branda – Horák (46. J. Branda), Formánek, Krušina, M. Lukas – Veselý, J. Lukas, Beran, Knotek – Kříž, Morávek. Svitavy: Jílek – F. Čížek, Czehowský, D. Jukl – J. Novák (56. A. Novák), M. Čížek, Bartoš (67. Drašar), Chlup, Veselský (16. Svoboda) – Juřík, Frolo.

Polička – Slatiňany 2:2 (PK 7:8)

První šanci domácích měl Navrátil, ještě neuspěl, ale v 9. minutě otevřel bombou skóre Awuku. Z vedení se Polička neradovala dlouho, po centru do vápna zůstal nekryt Slováček a srovnal na 1:1. Hrál se vyrovnaný pohledný fotbal a domácí nezaostávali. Krátce po změně stran zasáhl proti T. Mbahovi výborně gólman Jehlička, na druhé straně se vytáhl Slaný proti Kopeckému. Hosté se po hodině hry dostali do vedení kuriózním zásahem Vladyky, který poslal balon do odkryté svatyně ve chvíli, kdy si všichni mysleli, že Slaný teprve posouvá balon na místo přestupku, ale střelec i rozhodčí to vzali jako rozehrávku. Domácí však zabojovali, nechtěli odejít poraženi a Awuku jim v napínavé koncovce zajistil zasloužený bod. Více už ne, v rozstřelu byly šťastnější Slatiňany.

Fakta – branky: 8. a 89. Awuku – 21. Slováček, 62. Vladyka. Rozhodčí: Papáček (Česká Třebová). ŽK: 4:0. Diváci: 135. Poločas: 1:1. Polička: Slaný – Pavliš, Jílek, Čejka, Netolický – Navrátil, Andrle (52. M. Mbah), Pazdera, Awuku – T. Mbah, J. Nespěšný (55. Mužík). Slatiňany: Jehlička – Beneš, Chvojka, Malý, Valda – Koudelka, Vladyka (85. Trňák), Hauf, Vácha (60. Rešetár), Slováček (83. Koblasa) – Kopecký.

Další výsledky KP Pardubicka:

Žamberk – Holice 3:3 (PK 2:4)

Fakta – branky: 50. Kopecký z pen., 60. Rudolecký, 80. Trnka – 40. Koblížek, 64. Kopřiva, 78. Kaufman z pen. Rozhodčí: Hořínek (Hradec nad Svitavou). ŽK: 2:4. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Žamberk: Martinovský – Rudolecký, Stejskal, Zach, Kotyza (75. Franke) – Jírů (46. Trnka), Smola, Kopecký, Trejtnar – Rozlívka, Skoták. Holice: Schmeiser – Koblížek, Řezníček, Kopřiva, Velinský – Křtěn, R. Machatý (20. Tláskal), Kaufman (79. D. Machatý, 90. Laksar), Krpata – Ručka, Lát.

Chrudim B – Choceň 4:1

Fakta – branky: 10., 57. a 80. Vašulín, 52. Zavřel – 64. Sršeň. Rozhodčí: Halda (Starý Mateřov). ŽK: 2:3. Diváci: 125. Poločas: 1:0. Chrudim B: Zíma – Linhart, Stránský, Shejbal (78. Šikl ), Zavřel (88. Pekař) – Havránek, Vašulín (80. Zjevík), Matyáš, Švec (16. Zrůst) – Tlapák, Holeček. Choceň: Gerčák – Fogl (39. Novotný), Sklenář (46. Hanus), Holec (74. Kubíček), Pirkl – Sršeň, Myšák, Lebeda, Lněnička (58. Šafek) – Krejza, Kubový.

Heřmanův Městec – Třemošnice 1:1 (PK 7:6)

Fakta – branky: 39. Netušil – 20. Mocanu z pen. Rozhodčí: Schmeiser (Roveň). ŽK: 2:2. Diváci: 650. Poločas: 1:1. Heřmanův Městec: Žďánský – Jošt, Dvořáček, D. Jablečník – M. Jablečník (77. Musil), Hlaváč, Salfický, Vegeš (60. Mach) – Netušil, Svoboda (29. Novák), D. Zrůst (88. Gerbel). Třemošnice: Šimon – Mocanu, Král, Petr – Brom (56. Fejl), P. Šindelář, Vančura, M. Šindelář, Forman – Hejcman, Šebek.

Lanškroun – Dobříkov 6:1

Fakta – branky: 10. a 81. Savych, 21. Popelář, 39. vlastní (Dostál), 51. Krejsar, 72. Ptáček – 24. vlastní (Dvořák). Rozhodčí: Morávek (Pardubice). ŽK: 0:1. Diváci: 152. Poločas: 3:1. Lanškroun: Ehrenberger – Stasiowski (75. M. Skalický), Dvořák (27. Macháček), Popelář, Karlík – Savych, D. Skalický, Ptáček, Doležal (83. Kolomý) – Krejsar (80. Černušák), Komínek (86. Jaroš). Dobříkov: Rychtařík (56. F. Horníček) – Dostál (74. Konvalina), Karela, Hrůša, J. Vaněk – Svoboda (70. Svatoň), Klapal, Houžvička, Rydval – Richter (46. T. Vaněk), Bůžek.

1. Lanškroun (9), 2. Chrudim B (8), 3. Slatiňany (8), 4. Moravská Třebová (7), 5. Hlinsko (6), 6. Holice (5), 7. Svitavy (5), 8. Heřmanův Městec (5), 9. Moravany (4), 10. Žamberk (4), 11. Choceň (3), 12. Česká Třebová (3), 13. Polička (2), 14. Litomyšl (1), 15. Třemošnice (1), 16. Dobříkov (1).