Utkání nepobralo příliš fotbalové krásy, kombinační hra se soupeřům jaksi nedařila. Do poličské svatyně nastoupil nestárnoucí Dittrich slavící tento měsíc osmapadesáté narozeniny a v průběhu zápasu svedl několik soubojů s hostujícím Frňkou. Újezdský útočník nejprve v dobrých pozicích dvakrát minul branku a v 56. minutě měl na kopačce nejvyloženější příležitost, kdy se ocitl před Dittrichem sám, ale strážce domácí svatyně vytasil skvělý zákrok.

„Nedáš – dostaneš". Kolikrát už tohle rčení zafungovalo? A přece pořád platí. Důkaz? Hned v následující minutě po Frňkově gólovce vypálil T. Mbah a tečovaná střela zapadla k tyči Janeckého svatyně – 1:0. Domácím tento moment velmi pomohl, v dalším průběhu byli lepším mužstvem a v 75. minutě přidali pojistku, když Obusanya vybojoval téměř ztracený balon a s jeho asistencí si gólově poradil opět pohotový T. Mbah.

Hosté utkání určitě nezabalili a snažili se výsledek zkorigovat, ale obrana domácích dirigována uzdraveným stoperem P. Dobiášem se vyvarovala chyb a Polička si došla pro všechny tři body.

„Od samotného začátku se jednalo o bojovné utkání se spoustou osobních soubojů, ve kterém se šance rodily málo. Nám se podařilo ve druhém poločase vstřelit dvě celkem šťastné branky, což rozhodlo. Zvítězil šťastnější tým," uznal trenér vítězů Michal Kozel.

Polička – Dolní Újezd 2:0

Branky: 57. a 75. T. Mbah. Rozhodčí: Poláček (Chrudim). ŽK: 3:1. Diváci: 115. Poločas: 0:0. Polička: J. Dittrich – Jiří Mužík, Jílek, P. Dobiáš, Bureš – Netolický, Andrle, Navrátil (68. Stodola), Obusanya (89. Čori) – T. Mbah, Stejskal. Dolní Újezd: Janecký – J. Vomáčka, M. Vomáčka, Pešina, Částek – Vrabec (64. Severa), Čejka, Drahoš, Fulík – Frňka, Kabrhel (69. Kopecký).