Lídra vyzkoušejí utkání venku

SVITAVY - Páté dějství okresního fotbalového přeboru nabídlo konfrontaci čtyř nejlepších týmů průběžné tabulky.

12.9.2007

Ilustrační fotoFoto: Pavel Šácha

Nejlépe z ní bezesporu vyšla Cerekvice, jejíž půltucet nasázený do sítě Jaroměřic vzbuzuje respekt. Celek Slavoje má nespornou ofenzivní sílu, dokáže soupeře zlomit ve druhém poločase a poprávu je na špici. Nelze však zapomínat, že čtyři z pěti dosavadních zápasů odehrál doma a jeho ambice projdou zatěžkávací zkouškou hlavně v těžkých bitvách na hřištích soupeřů, třeba už v sobotu v Horce.

Cenné tři body si z Březové nad Svitavou přivezli fotbalisté Jevíčka. Domácí marně žehrali na neproměněné vyložené příležitosti, kterých sice měli dostatek, ale Navrátila v soupeřově brance nedokázali překonat. Pro Březovou se tak slibná výhoda série domácích utkání pomalu mění ve velké zklamání, vždyť ze dvou klání získala jen bod.

Rostoucí výkonnost prokázala Radiměř, jejíž hráči si, jak se zdá, až nyní zvykají na absenci svého prostředí. Remíza z Opatova se vždy cení, teď si nováček může troufnout i na Březovou. Rozčarování zažili janovští fanoušci, kteří určitě nepočítali s tím, že jejich tým odejde po 90 minutách na hlavu poražen od Mladějova.

Jenže pakliže se nedávají góly ani z jasných pozic, nemůže to dopadnout jinak než nezdarem. O tom by mohli psát celé knihy v Kamenné Horce, která i v okrese jen navazuje na jarní střelecké trápení z I. B třídy. V Dlouhé Loučce nezvládla začátek a přestože byla v dalším průběhu fotbalovější, potřebný efekt jí zoufale scházel.

První půle stačila k rozhodnutí derby s Trnávkou linhartické Metře, naopak Čistá musela pracně obracet duel proti Bystrému. Povedlo se jí to zásluhou Dušana Nepraše, který skóre 3:2 zařídil hattrickem.

12.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Svitavský fanoušek mohl být po delší době s výkonem svého týmu spokojen.

„Hráli jsme tak, abychom soupeři nic nedovolili“

Horka zvítězila a rychle stoupá tabulkou

Ve středu představíme další prvňáky ze ZŠ T. G. Masaryka v Litomyšli

Litomyšl - Ve středu 27. září přinese Svitavský deník čtenářům třetí díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím zveřejňuje  tabla prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

Janov jde do trháku, poradil si s Cerekvicí a konkurenci odskočil na šest bodů

Svitavy /OKRESNÍ PŘEBOR/ – Po sedmi kolech o šest bodů. To je slušný náskok, jaký v posledních letech nebyl v nejvyšší okresní soutěži zrovna zvykem. Janov ovšem prokazuje svoji velmi dobrou formu a soupeři zatím nemají odpověď.

Videopřenosy i z archivu? Zákon je proti, brání se města

Pardubický kraj - Jen některá města pořizují a zveřejňují zvukové nebo obrazové záznamy ze zasedání zastupitelstev. Argumentem pro bývá transparentnost rozhodování samosprávy, argumentem proti pak finanční náročnost celého zařízení a obavy z možného porušování zákona o ochraně osobních údajů.

Špatné vstupy do obou poločasů zničily újezdské plány

Svitavy /I. B TŘÍDA/ – Jak mohli být se svým dosavadním účinkováním v nejnižší krajské fotbalové soutěži spokojeni, tak po sedmém kole to rozhodně neplatí. Hráči dolnoújezdské rezervy nezvládli utkání na půdě zatím posledního Těchonína, který čekal na vítězství a dvakrát inkasoval devítigólový příděl.