Od střetu Janova a Jaroměřic, tedy týmů, které zkraje sezony působily velice dobrým dojmem, se čekalo ledacos, ale takto jednoznačná partie rozhodně nikoli. Ačkoli, jednoznačná… „Výsledek je pro hosty krutý, protože v poli byla hra vyrovnaná, domácí však byli neskutečně efektivní. Co šance, to gól. Soupeř měl s koncovkou problémy a i díky výbornému Popelkovi v naší brance skončilo utkání jeho debaklem,“ popsal průběh vedoucí janovského mužstva Pavel Záleský. Hosté hráli od 57. minuty bez vyloučeného brankáře Procházky a příděl do svojí svatyně nezastavili.

Druhý domácí zápas v řadě a bysterští fanoušci odcházeli opět domů s úsměvy na rtech. Jejich tým tentokrát zpočátku přenechal iniciativu rivalovi z Hradce, ale postupně přebíral otěže hry do svých rukou, dokázal se prosadit i střelecky a hosté neměli odpověď. Veterán Jaroslav Dittrich za 180 podzimních minut ještě neinkasoval.

Stejnou úspěšností se může pochlubit rovněž Václav Štancl z Morašic. Ani on zatím nebyl překonán a taková jistota mezi tyčemi byla pro jeho celek základem k vítězství v Opatově, které se nerodilo snadno. Vyrovnanou bitvu rozhodl čtvrthodiny před koncem hostující Válek a Morašice pokračují soutěží bez bodové ztráty.

V Jevíčku byla o víkendu tradiční pouť a fotbalisté k atmosféře přispěli dramatickým soubojem proti Dlouhé Loučce. Domácí do poločasu zahodili několik vyložených šancí, protivník je potrestal a dlouho potom s přehledem držel vedení. Jevíčští se trápili, ovšem v nastaveném čase se na ně štěstí přece jenom usmálo a dvougólový střelec Štefl dorovnal skóre.

Střídání vyšlo Křenovu na půdě poličské rezervy. Do druhé části hry vletěl na trávník mladík F. Peterka (ročník 2001) a dvěma zásahy v rozmezí deseti minut otočil kormidlem střetnutí.

Jediný gól rozhodl klání v Linharticích. Metra udeřila před poločasem a hubený náskok zdárně uhájila. Pojistit jej sice nedokázala, ale současně ustála bez úhony snahu soupeře o vyrovnání.

Za pětadvacet minut bylo hotovo v Cerekvici. Domácí Slavoj v tom čase vedl nad oslabenou Trnávkou 4:0 a nebylo co řešit. Hosté zažívají krušný start do přeboru…

2. KOLO:

Janov – Jaroměřice 7:1

Fakta – branky: 39., 61. a 64. Boháček, 9. (PK) a 57. (PK) Bureš, 29. Heger, 70. M. Wejda – 52. Hrbata. Rozhodčí: Pokorný. ŽK: 0:3. ČK: 0:1 (56. Procházka). Diváci: 80. Poločas: 3:0. Janov: Popelka – L. Zvěřina, Šváb, Vašinka, Heger, Boháček (69. Jirásek), Kubíček (46. Knap), Prudil, Novotný (63. Kramář), Bureš (58. M. Wejda), Háněl (77. Hájek). Jaroměřice: Procházka – Valenta, Jakab, Vacula, Dračka, Gecl, Hrbata, Juračka, Mooz (70. Vybral), Batelka (76. Hejna), Seidl (46. Mackerle, 57. Továrek).

Cerekvice – Městečko Trnávka 5:0

Fakta – branky: 12. a 22. R. Šeda, 16. Růžek (PK), 23. Uher, 78. Kříž (PK). Rozhodčí: Vodička. ŽK: 3:3. Diváci: 100. Poločas: 4:0. Cerekvice nad Loučnou: Kříž – Pachta, Kromichal, Jetmar, J. Kusý, Růžek (71. Částek), R. Pražák, Uher (69. F. Pražák), Lněnička (46. Jandera), R. Šeda (59. Jelínek), Vomáčka (46. J. Vostrčil). Městečko Trnávka: Hensl – Kleveta, Továrek, Šteffek (65. Elfmark), Kolínský, D. Konečný, Janík, Kolář, Šašinka, Smolík, Grulich.

Jevíčko – Dlouhá Loučka 2:2

Fakta – branky: 11. a 90 + 1. Štefl – 21. Ševčík, 40. Kolísek (PK). Rozhodčí: Knoll. Hráno bez karet. Diváci: 120. Poločas: 1:2. Jevíčko: Přikryl – T. Klein, Goš, Vašíček, L. Vykydal, Továrek (46. Z. Klein), Seknička, Zika, Hofman (80. Straka), Říha, Štefl. Dlouhá Loučka: Čechal – Blecha, D. Křivánek, Kolísek, Jánský (46. P. Křivánek), Kolář, Neumann, Ševčík, Novotný (60. F. Bouček), Bubeník (80. P. Bouček), Rek (56. Ruml).

Opatov – Morašice 0:1

Fakta – branka: 75. Válek. Rozhodčí: Horák. ŽK: 3:0. Diváci: 50. Poločas: 0:0. Opatov: Štosek – Lustyk, Havlát, Petruň, Prokop, Křivka, Paar, Kalánek, Cimburek, Sedlák (69. Vostřel), Zeman (61. Broulík). Morašice: V. Štancl – D. Štancl, Chmelík, Ropek, Klement, M. Štancl, Válek, Novák, Tměj, Vodehnal (86. Kopecký), Sokol.

Polička B – Křenov 1:2

Fakta – branky: 31. F. Švec – 65. a 76. F. Peterka. Rozhodčí: Reschovský. ŽK: 3:4. Diváci: 65. Poločas: 1:0. Polička B: Vraspír – Kříž (46. Cacek), Bouška, F. Švec, Pokorný (83. Dobeš), Kučera (37. Škorpík), Stodola (57. Harašta), Findejs, Pavlík (46. Jakub Mužík), Sláma, Dvořák. Křenov: Gallik – Vašíček, Darmo, Nárožný, Švihálek, J. Peterka, Navrátil, Klimeš, Dvořáček, Helebrand, Ivánek (46. F. Peterka).

Linhartice – Radiměř 1:0

Fakta – branka: 39. Andrlík. Rozhodčí: Schüch. ŽK: 3:2. Diváci: 85. Poločas: 1:0. Linhartice: Koutník – Prucek, M. Radimecký (87. Ondříček), Moravec (58. Kalášek), F. Radimecký (53. Škrabal), Rek (84. Kyrcz), Bednář, Kryštof (73. Žouželka), Andrlík, P. Kelo, Kubálek. Radiměř: Škorpík – Elis, Dlábek (81. Janků), Bubela (73. Peterka), J. Trnečka, A. Moravec, F. Moravec, Vach, T. Trnečka, Škranc, Šmíd.

Bystré – Hradec nad Svitavou 4:0

Fakta – branky: 19. Němec, 30. Jíra, 68. Mužík, 80. Jukl. Rozhodčí: Jakubec. Hráno bez karet. Diváci: 150. Poločas: 2:0. Bystré: J. Dittrich – Janoušek, Oravec, Juráš, P. Lánský, Putnar (61. Korčák), Němec, Cupal (67. Mitáš), Jukl (81. Bárta), Jíra (75. Tichý), Mužík. Hradec nad Svitavou: Milota – Lelek, L. Zedník, Šilhart (46. Růžička), Smolej, Marek, Čížek, Andrlík, Procházka, Jachan, Müller (79. Plesinger).

1. Janov (6), 2. Bystré (6), 3. Morašice (6), 4. Linhartice (4), 5. Jevíčko (4), 4. Cerekvice nad Loučnou (3), 5. Radiměř (3), 7. Křenov (3), 8. Jaroměřice (3), 9. Dlouhá Loučka (2), 10. Opatov (0), 12. Hradec nad Svitavou (0), 13. Polička B (0), 14. Městečko Trnávka (0).