Ta z Libchav je nyní může mrzet dvojnásob, protože z tohoto duelu měli něco získat, a to nejen z ohledem na to, že hráli dlouho proti deseti. „Po celý zápas jsme měli převahu, leč fotbal se hraje na branky a tu bychom zřejmě nevstřelili, i kdyby se hrálo do rána. Utkání rozhodl ojedinělý brejk domácích v závěru první půle. Po přestávce jsme nevyužili ani půlhodinovou přesilovku,“ připomněl sekretář Tomáš Telecký vyloučení Hájka, jenž udeřil protihráče loktem do hlavy.

V Kunčině bylo o osudu utkání s lanškrounskou rezervou prakticky rozhodnuto již do poločasu. To si domácí vypracovali třígólový náskok, ten po pauze ještě navýšili a dohrávali v klidu. Možná až přílišném a závěr si proto asi za rámeček nedají, na zisk tří bodů to ovšem nemělo vliv.

Fotbalisté z Pomezí pokračovali v sérii zlepšených výkonů, díky nimž se vyhoupli z chvostu do horní poloviny tabulky. Na jejich rychlou první branku hosté stejně rychle reagovali a za šest minut to bylo 1:1, ale následovala ofenzivní smršť v podání domácích, ze které šly soupeřům hlavy kolem. Střelecký účet rozparáděného mančaftu se zastavil na půltuctu a diváci byli u vytržení.

Moravskotřebovské béčko lepilo jenom obtížně dohromady jedenáctku schopnou nastoupit, ale i s torzem nesehrálo ve Sloupnici špatné utkání a nebylo daleko od bodového zisku. Že mu zůstal odepřen, o tom rozhodla branka Dočkala dvacet minut před koncem.

Ze strany březovského nováčka se v Jablonném nad Orlicí jednalo o pokažené vystoupení, když před třemi stovkami diváků soupeři řadou chyb usnadnili cestu k vítězství. Špatný vstup do utkání měl za následek penaltu, byť z rodu sporných, a i když se po vyrovnání po individuální akci Ducháčka zdálo, že se Březová dostane do hry, tak opak byl pravdou.

Letohradský lídr tabulky byl nad síly dolnoújezdské rezervy. Ta sice bojovala, v 86. minutě snížil Mokrejš na 1:2, jenomže následnou hru vabank soupeř dvakrát potrestal a zvýraznil výsledek.

Jediné jméno se skloňovalo v Cerekvici. Stolanský kanonýr Kubašta, nejlepší střelec soutěže, měl opět svůj den a čistým hattrickem během padesáti minut zlomil odpor hráčů Slavoje. Jejich snaživý výkon na body nestačil.

SKUPINA A, 10. kolo:

Cerekvice nad Loučnou – Stolany 0:4 (0:2)

Branky: 12., 45. a 50. Kubašta, 82. Kostka. Rozhodčí: Rožek. ŽK: 1:1. Diváci: 55. Cerekvice nad Loučnou: Vostrčil – Jirout, Jandera, R. Lněnička, Částek (57. T. Kusý), M. Lněnička, J. Kusý, Lorenc, Netolický, Horák, Malý (80. Kříž).

Choltice – Dobříkov 1:1 (1:1), pen. 5:3. Branky: Hutla – Kopecký. Skuteč – Srch 3:2 (1:1). Branky: Felkl 2 (obě z pen.), Marel – Urbanec, Rolinek. Lázně Bohdaneč – Slatiňany 1:2 (0:1). Branky: Škáva – Kopecký 2 (1 z pen.). Prosetín – Řečany nad Labem 2:3 (1:2). Branky: Vodvárka z pen., Mrázek – Kašprišin, Ruml, M. Tichý. Svratouch – Nasavrky 2:1 (0:0). Branky: Macháček z pen., Bodlák – M. Dostálek. Horní Jelení – Rozhovice 3:2 (2:1). Branky: Cach, Šimek, Kaplan – Kalas, Pekař.

1. Slatiňany (25), 2. Stolany (21), 3. Řečany nad Labem (19), 4. Nasavrky (17), 5. Rozhovice (17), 6. Dobříkov (16), 7. Svratouch (16), 8. Skuteč (15), 9. Prosetín (15), 10. Choltice (14), 11. Lázně Bohdaneč (12), 12. Horní Jelení (8), 13. Srch (8), 14. Cerekvice nad Loučnou (4).

SKUPINA B

Libchavy – Opatovec 1:0 (1:0)

Branka: 32. Jetmar. Rozhodčí: Frank. ŽK: 0:1. ČK: 1:0 (55. Hájek). Diváci: 110. Opatovec: Konejl – Drábík, Štěrba, Jukl, Chvála, Sauer, Rada, Brůna, Vašíček, Dvořáček (57. Léhar), Svoboda.

Kunčina – Lanškroun B 4:2 (3:0)

Branky: 38. a 64. (PK) Spálenský, 32. Kaláb, 41. vlastní (Stasiowski) – 78. Petruň, 84. Fait. Rozhodčí: Vojta. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Kunčina: Tisovský – Hlaváček (66. Ondráček), Pešava, Spálenský, Zeman (73. Scholze), Kaláb (60. A. Kalina), T. Brychta, Opletal, T. Pagáč, Šmehlík, Pařil.

Dolní Újezd B – Letohrad B 1:4 (0:2)

Branky: 86. Mokrejš – 24. a 37. Lorenc, 87. Filip, 90. + 1. Pokorný. Rozhodčí: Ilnytska. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Dolní Újezd B: Váně – Doležal, Rejman, Nádvorník (46. Kalánek), Kabrhel (79. Kopecký), P. Frank, Jireček, Štarman (70. Mokrejš), Heinisch, J. Vomáčka, D. Frank (46. Dvořák).

Jablonné nad Orlicí – Březová nad Svitavou 4:1 (3:1)

Branky: 10. (PK) a 42. Krejsa, 29. Filip, 60. Lička – 24. Ducháček. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 0:4. Diváci: 322. Březová nad Svitavou: M. Milota – Klemša, Lidmila (78. Macek), Dufek (83. Svoboda), Friedl, M. Stupka, Procházka (76. Štoudek), J. Stupka, Ducháček, R. Milota (66. Čuhel), Bednář (63. Bureš).

Pomezí – Semanín 6:1 (3:1)

Branky: 4. a 14. Vaško, 55. a 63. Leinweber, 19. Svoboda, 81. M. Stýblo – 6. Kovář. Rozhodčí: Čapek. ŽK: 2:2. Diváci: 119. Pomezí: Křemenák – Sláma, Mička, Češka, Hladík (31. M. Stýblo), Svoboda, Roušar, Jožák, Nespěšný (74. Pořízka), Leinweber (71. Poliačik), Vaško (31. Drobný).

Sloupnice – Moravská Třebová B 1:0 (0:0)

Branka: 68. Dočkal. Rozhodčí: Svědiroh. ŽK: 1:0. Diváci: 70. Moravská Třebová B: Schreiber – Pospíšil, Marek, Kalus, Havlík, D. Mikšánek, P. Mikšánek, M. Štaffa, Kolář, Schütz, Polák.

Další výsledek:

České Heřmanice – Žichlínek 3:2 (2:1). Branky: L. Mach 2, Kučera – Zahradník, Hajzler.

1. Letohrad B (26), 2. České Heřmanice (24), 3. Libchavy (21), 4. Kunčina (21), 5. Opatovec (15), 6. Pomezí (14), 7. Jablonné nad Orlicí (14), 8. Sloupnice (14), 9. Moravská Třebová B (12), 10. Semanín (11), 11. Březová nad Svitavou (11), 12. Dolní Újezd B (11), 13. Lanškroun B (8), 14. Žichlínek (5).